Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja nadajnika ze złączem antenowym RP-SMA

jacus1994 25 Jun 2017 18:24 780 5
    jacus1994
    Level 9  
    Witam,
    tematem problemu jest kontroler drona Syma x5hw. Zdecydowałem się na wykonanie modyfikacji anteny, która miała zwiększyć zasięg drona z 50 nawet do 300m. Niestety bo odlutowania starej anteny (kawałka druciku) i przylutowaniu złącza RP-SMA oraz instalacji anteny dron znacznie stracił na zasięgu. Reaguje max. do 10m, dalej zrywa sygnał.

Co może być tego powodem? Proszę o podpowiedzi co może rozwiązać mój problem. Czy problem w tkwi w błędach podczas lutowania, antenie, czy czymkolwiek innym.
    Poniżej dołączam dane anteny, w którą została wyposażona aparatura.

Antena dookólna
    Zysk energetyczny: 7dBi
    Częstotliwość: 2,4-2,5GHz
    Impedancja: 50 Ohm
    Polaryzacja liniowa: pionowa
    Złącze: RP-SMA
    Długość: 27cm
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Rezystor240
    Level 41  
    jacus1994 wrote:
    Co może być tego powodem? Proszę o podpowiedzi co może rozwiązać mój problem. Czy problem w tkwi w błędach podczas lutowania, antenie, czy czymkolwiek innym.

Przydały by się jakieś zdjęcia, aby ocenić usterkę.
    User removed account
    Level 1  
    jacus1994
    Level 9  
    Dorzucam zdjęcia.
    Wiem, że lutowanie marnej jakości, ale robiłem to pierwszy raz..
    A wzmocnienie anteny może mieć na to jakiś wpływ? Bo słyszałem, że większe niż 5dB może przynieść gorszy efekt niż 3-5dB.
    Modyfikacja nadajnika ze złączem antenowym RP-SMA Modyfikacja nadajnika ze złączem antenowym RP-SMA Modyfikacja nadajnika ze złączem antenowym RP-SMA
    Freddy
    Level 43  
    Pierwsza zasad - jak się na czymś nie znasz, nie zabieraj się za to, bo skończy się źle.

jacus1994 wrote:
    wzmocnienie anteny może mieć na to jakiś wpływ?
    Od kiedy to antena ma wzmocnienie :) ?
    Powierz to zadanie komuś, kto się na tym zna, bo aparatura będzie się nadawać jedynie do kosza.
    jacus1994
    Level 9  
    Freddy wrote:
    Od kiedy to antena ma wzmocnienie ?

Wybacz, chodziło mi o ten cały zysk energetyczny 7db, który pojawia się w specyfikacji :)