Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWST09L - pranie się przerywa

25 Cze 2017 20:22 684 9
  • Poziom 6  
    Witam!
    Mam następujący nietypowy problem z pralką AMICA AWST 09L. Otóż wszystkie programy związane z samym wirowaniem i płukaniem działają bez zarzutów. Problem jest natomiast jeśli chodzi o każdy program "normalnego" prania, czy to bawełna czy syntetyki, niezależnie od temperatury. Pralka pierze jakiś czas, czasem dłużej, czasem krócej, czasem nawet przejdzie cały program i dojdzie do wirowania i wszystko cacy. Ale przeważnie jednak za którymś razem kiedy kręci się bęben, pralka tak jakby myli się i za szybko załącza następny obrót bębna w drugą stronę (słychać charakterystyczny klik przed każdym załączaniem, można zauważyć, że czasem jest on zbyt szybko i w nierównym odstępie czasu).

I właśnie wtedy zaczynają się problemy, możliwe, że pralka pochodzi jeszcze trochę, a później wywala błąd, tj. świecą się wszystkie diody. Tak więc musi to być wina programatora? Macie jakieś pomysły czy da się to jakoś zresetować, czy też nie obejdzie się bez naprawy układu?

Dziękuję za pomoc!
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Czy woda jest podgrzewana ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 6  
    To znaczy? Wybierając różne tryby z różną temperaturą wody dzieje się to samo. Czy chodzi o to czy woda jest podgrzewana zanim "wejdzie" do pralki?
  • Poziom 9  
    Zmierz temperaturę wody podczas prania i porównaj, czy zgadza się i osiąga tę, którą zadaje programator.
  • Poziom 6  
    Czy jest jakiś konkretny sposób jak mam zmierzyć temperaturę? Albo konkretne miejsce?
  • Poziom 9  
    Można zmierzyć na dnie szkła drzwiczek nakrywając sondę kawałkiem styropianu lub innej izolacji termicznej. Trzeba tylko doliczyć około 10 stopni Celsjusza.
  • Poziom 6  
    Witam,
    wygląda na to, że woda w ogóle nie jest podgrzana. Nie mierzyłem dokładnie, ale jedynie dotykając drzwiczek bębna. Myślę, że powinno być łatwo wyczuwalne ciepło przy praniu np. na 60stopni, a drzwiczki byly chłodne.
    Jakieś rady?
  • Poziom 38  
    Zmierz rezystancję grzałki pomiędzy pinami.
    Sprawna powinna mieć około 30Ω.
    Jeśli grzałka okaże się być sprawna to sprawdź czy pralka ją zasila w trakcie cyklu prania.
    Pomiar rozpocznij po około 10min. od włączenia pralki.
  • Poziom 6  
    Witam, grzałka sprawna, ale właśnie nie idzie napięcie na nią. Kable dobre mają światło. Jakieś pomysły? Był hydrostat wymieniany, nie pomogło. Programator?
  • Poziom 38  
    Prawdopodobnie uszkodzony jest przekaźnik sterujący grzałką.
    Przekaźnika trzeba szukać w module sterującym.