Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 8l 1998 - Auto czasem nie chce odpalić, brak iskry, następnego dnia odpa

DreamChaser87 25 Cze 2017 21:23 900 9
  • #1 25 Cze 2017 21:23
    DreamChaser87
    Poziom 3  

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum więc jeśli coś będzie nie tak proszę o wyrozumiałość.
    Od kilku tygodni mam problem ze swoją Audi a3 8l 1998r hatchback, mianowicie auto czasem strajkuje i nie chce odpalić, nie ma iskry, po kilku godzinach, czasem po kilkunastu odpala normalnie bez zarzutu... działa tak przez jakiś czas i ponownie się pojawia ten problem.
    Znajomy mechanik twierdzi iż może być to wina cewki, że się zawiesza albo coś innego się z nią dzieje. Chcę jednak zasięgnąć innych opinii by uniknąć niepotrzebnych wydatków na części itp.
    Właściwie to żadnych objawów dodatkowych z tym problemem nie ma, sprawdzaliśmy tylko czy jest iskra w momencie gdy auto strajkuje i nie chce odpalić no i nie było tej iskry, po jakimś czasie następuje samo naprawa ale denerwuje mnie to bo nie wiem kiedy i gdzie auto nie odpali. Dodatkowo był podłączany komputer i nie wykazał żądnych błędów, myśleliśmy iż może być to wina immobilizera.
    Proszę was o podpowiedź gdzie mogę szukać usterki.

0 9
  • #3 25 Cze 2017 21:48
    DreamChaser87
    Poziom 3  

mrx2000 napisał:
    Jeśli wykluczyliście immo to sprawdź konektor czujnika położenia wału czy nie zaśniedziały, zabrudzony itp.

Okey, sprawdzę to i dam znać co i jak.

0
  • #4 25 Cze 2017 21:54
    moto-kord
    Poziom 27  

Możesz napisać coś więcej o tym Audi a3 8l 1998r hatchback,poj.silnika,moc,ew.kod
    silnika.

0
  • #5 25 Cze 2017 22:11
    DreamChaser87
    Poziom 3  

moto-kord napisał:
    Możesz napisać coś więcej o tym Audi a3 8l 1998r hatchback,poj.silnika,moc,ew.kod
    silnika.

1.8 benzyna, 125KM,

Dodano po 16 [minuty]:

dziękuję Ci dobry czlowieku

0
  • #6 25 Cze 2017 22:33
    moto-kord
    Poziom 27  

Sprawdż wiązkę i wtyczkę do modułu zapłonowego.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak wykluczyliście immo?

1
  • #7 25 Cze 2017 22:54
    DreamChaser87
    Poziom 3  

moto-kord napisał:
    Sprawdż wiązkę i wtyczkę do modułu zapłonowego.
    Dodano po 2 [minuty]:
    Jak wykluczyliście immo?

Komputer był podłączony i nie wykazał żadnych błędów, poza tym próbowałem drugim kluczykiem odpalać i było to samo.

0
  • #8 25 Cze 2017 23:16
    moto-kord
    Poziom 27  

Jeśli masz możliwość podłączenia komputera podczas występowania problemu sprawdz w
    parametrach czy pokazuje obroty silnika.

0
  • #9 26 Cze 2017 10:16
    mrx2000
    Poziom 15  

Sprawdź przy okazji czy wskazówka obrotomierza próbuje chociaż trochę się ruszyć podczas kręcenia, ale najlepiej jak to wyżej napisał Kolega.

0
  • #10 06 Lip 2017 11:55
    DreamChaser87
    Poziom 3  

Problem rozwiązany, tak jak koledzy mówiliście, winny był czujnik położenia wału, po wymianie (koszt czujnika ok 50zł) auto odpala normalnie.
    Dziękuję bardzo za pomoc.
    Temat można zamknąć.

0
  Szukaj w 5mln produktów