Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tecumseh centura - Wyciek paliwa z gaźnika i regulator obrotów

hosunio 25 Jun 2017 21:44 4719 7
 • #1
  hosunio
  Level 10  
  Witam, dostałem kosiarkę Fleurelle z silnikiem Tecumseh. Mam problem z wyciekiem paliwa z gaźnika z otworu przy filtrze powietrza, zdjęcie poglądowe nie od mojej kosiarki, to ten otwór w środku, pływak oraz iglica z uszczelką ok, co może być przyczyną? Jeszcze kwestia regulacji obrotów, czy ten mechanizm przy silniku powinienem się lekko obracać czy powinien być wyczuwalny jakiś opór?


  Tecumseh centura - Wyciek paliwa z gaźnika i regulator obrotów
 • #2
  zibq
  Level 28  
  Nieszczelny zaworek iglicowy. Drugiego pytania nie do końca rozumiem - powinien lekko pracować, z oporem w postaci sprężyn.
 • #3
  hosunio
  Level 10  
  Iglica z uszczelką nowa, i sprawdzając na "sucho" dmuchając to pływak odcina paliwo. U mnie to ramię jest całkowicie luźne i mogę obracać je o 180° bez żadnego oporu. Jak sprawdzić ten zawór czy to na 100% on?
 • #4
  zibq
  Level 28  
  Na sucho pewnie mocniej naciskasz, spróbuj delikatnie rozciągnąć sprężynkę lub ugiąć skrzydełko które ją naciska tak aby pływak odcinał niżej. Co do regulatora to nie znam tego konkretnego silnika, na zgaszonym ma trzymać przepustnicę otwartą, jak odchylisz łopatkę regulatora (większe obroty) to ma przymykać. Dużo zależy tu od stopnia zużycia no i jeśli ktoś coś kombinował w sprężynkach to trudno będzie dojść do ładu.
  Nie piszesz na czym polega problem z obrotami.
 • #5
  hosunio
  Level 10  
  Już bawiłem się w podginanie i sprawdzanie (z 20 razy). Na początku niby ok, ale po jakimś czasie zaczyna lecieć paliwo. Co do regulatora to obroty są cały czas na maxa i gaz nie działa, a o 180° luzno obraca mi sie ta część:
  Tecumseh centura - Wyciek paliwa z gaźnika i regulator obrotów
 • #6
  Staszek49
  Level 35  
  Sprawdź stan pływaka, może być dziurawy i regulacja (odginanie blaszki) nie przyniesie efektu. Oceń stan zaworka iglicowego.
  Szczegółowe informacje odnośnie regulacji obrotów silnika, układu sprężynek gaźnika i położenia dźwigni regulatora znajdziesz na forach internetowych.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  hosunio
  Level 10  
  Pływak nie jest dziurawy, jeszcze raz wymienię uszczelkę i iglice ze sprężyna. Zamawiając zestaw naprawczy otrzymałem dwa o-ringi które myślałem ze będą pasować na "trzpień" w środku gaźnika (nie znam fachowej nazwy) ale okazało się że są za duże. Potrzebuje kupić takie uszczelki jak na zdjęciu poniżej, ktoś wie gdzie tego szukać? Co do regulatora to jego ramie jest bardzo luźne bez sprężynki i myślałem że tam powinien być wyczuwalny jakiś opór.
  Tecumseh centura - Wyciek paliwa z gaźnika i regulator obrotów