Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tecumseh centura - Wyciek paliwa z gaźnika i regulator obrotów

25 Jun 2017 21:44 3774 7
  • Level 10  
    Witam, dostałem kosiarkę Fleurelle z silnikiem Tecumseh. Mam problem z wyciekiem paliwa z gaźnika z otworu przy filtrze powietrza, zdjęcie poglądowe nie od mojej kosiarki, to ten otwór w środku, pływak oraz iglica z uszczelką ok, co może być przyczyną? Jeszcze kwestia regulacji obrotów, czy ten mechanizm przy silniku powinienem się lekko obracać czy powinien być wyczuwalny jakiś opór?

Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    Nieszczelny zaworek iglicowy. Drugiego pytania nie do końca rozumiem - powinien lekko pracować, z oporem w postaci sprężyn.
  • Level 10  
    Iglica z uszczelką nowa, i sprawdzając na "sucho" dmuchając to pływak odcina paliwo. U mnie to ramię jest całkowicie luźne i mogę obracać je o 180° bez żadnego oporu. Jak sprawdzić ten zawór czy to na 100% on?
  • Level 28  
    Na sucho pewnie mocniej naciskasz, spróbuj delikatnie rozciągnąć sprężynkę lub ugiąć skrzydełko które ją naciska tak aby pływak odcinał niżej. Co do regulatora to nie znam tego konkretnego silnika, na zgaszonym ma trzymać przepustnicę otwartą, jak odchylisz łopatkę regulatora (większe obroty) to ma przymykać. Dużo zależy tu od stopnia zużycia no i jeśli ktoś coś kombinował w sprężynkach to trudno będzie dojść do ładu.
    Nie piszesz na czym polega problem z obrotami.
  • Level 10  
    Już bawiłem się w podginanie i sprawdzanie (z 20 razy). Na początku niby ok, ale po jakimś czasie zaczyna lecieć paliwo. Co do regulatora to obroty są cały czas na maxa i gaz nie działa, a o 180° luzno obraca mi sie ta część:
  • Level 35  
    Sprawdź stan pływaka, może być dziurawy i regulacja (odginanie blaszki) nie przyniesie efektu. Oceń stan zaworka iglicowego.
    Szczegółowe informacje odnośnie regulacji obrotów silnika, układu sprężynek gaźnika i położenia dźwigni regulatora znajdziesz na forach internetowych.
  • Level 1  
  • Level 10  
    Pływak nie jest dziurawy, jeszcze raz wymienię uszczelkę i iglice ze sprężyna. Zamawiając zestaw naprawczy otrzymałem dwa o-ringi które myślałem ze będą pasować na "trzpień" w środku gaźnika (nie znam fachowej nazwy) ale okazało się że są za duże. Potrzebuje kupić takie uszczelki jak na zdjęciu poniżej, ktoś wie gdzie tego szukać? Co do regulatora to jego ramie jest bardzo luźne bez sprężynki i myślałem że tam powinien być wyczuwalny jakiś opór.