Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G, Z16XE - Różne średnie spalanie na MID i w OS

asterix27 26 Jun 2017 08:46 660 4
    asterix27
    Level 19  
    Jaka może być przyczyna tego że MID pokazuje mi średnie spalanie 6,4l/100 km a jak podepnę się OS to tam pokazuje 6,1l/100km? Dlaczego to nie są te same wartości? Czy na MIDzie nie powinno być wyświetlane to samo co wyświetla OS? Ponadto w zależności od stylu jazdy OS mi pokazuje różne średnie spalania a na midzie ciągle 6,4l/100 km. Jaka może być tego przyczyna?
    panstalin2
    Level 20  
    Uwzględni styl jazdy, rodzaj terenu i tolerancje w wyliczaniu miedzy 10% a 20 %.
    asterix27
    Level 19  
    Ale kiedyś MID mi pokazywał różnie: 7,4; 7,1; 6,5 itd. a teraz od bardzo dawna stoi w miejscu na 6,4 i nic się nie zmienia.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Do czego zmierzam – otóż do pytania czy niesprawny MID może zakłócać sygnał prędkości i przez to samochód szarpie? Jak wyciągnę bezpiecznik MIDa to nie działa obrotomierz i prędkościomierz i samochód gaśnie. Oznacza to że sygnał prędkości przechodzi przez MIDa a dopiero później trafia na zegary i do sterownika silnika (skoro na odłączonym bezpieczniku od mida nie działają zegary i samochód gaśnie – ECU nie ma info o prędkości pojazdu), czyli teoretycznie niesprawny mid może zakłócać sygnał prędkości przez co szarpanie samochodu przy dodawaniu i odejmowaniu gazu?

Sporadycznie pojawia mi się błąd:
    C0035 Front Left Wheel Sensor Incorrect Signal – Not Present

Lewa przednia piasta nowa SKF, sterownik ABS podmieniany.
    asterix27
    Level 19  
    Pytanie jest za trudne?
    andrzej20001
    Level 43  
    Sterowniki montowane na silniku w tych autach padają od temperatury i drgań i to jest prawdopodobnie przyczyna gaśnięcia silnika i skoków obrotów jeśli masz sprawna przepustnicę.