Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Fabia I FL - Nie działają szyby

szodi 26 Cze 2017 11:13 1680 8
  • #1 26 Cze 2017 11:13
    szodi
    Poziom 9  

Witam

Po sprawdzeniu wszystkich pomysłów i przeszukaniu całego forum nie znalazłem odpowiedzi mojego dziwnego problemu.

Skoda Fabia I 2004r. Nie działające szyby. Elektryczne ma tylko z przodu. Kable w przelotkach naprawione, wtyczki z przelotek wyjęte i wyczyszczone, bezpieczniki OK. Na podmiankę miałem silniczek szyby kierowcy razem z modułem i "moduł komfortu" spod kierownicy, bez zmian.

Po wypięciu i wpięciu wtyczek z przelotki przez chwilę szyby działają. Wystarczy wyjąć kluczyk ze stacyjki i zostawić na jakieś 30min, przestają działać.

Jak nie działają, na sterowniku na silniczku szyby kierowcy jest zasilanie i masa tak jak trzeba. Newralgiczne miejsca uszkadzającej się instalacji pod maską też sprawdzałem tak na wszelki wypadek.

Błędów też nie ma nigdzie żadnych ani związanych z szybami ani z utratą komunikacji CAN.

Spotkał się ktoś z czymś takim? Z góry dzięki za pomoc

0 8
  • #2 26 Cze 2017 11:30
    spinacz
    Poziom 38  

Sprawdź bezpiecznik opisany jako sterowanie lusterkami, jest to pierwszy bezpiecznik w pierwszej linii bezpieczników tej zaczynającej się od środka reszty bezpieczników.

0
  • #3 26 Cze 2017 12:27
    szodi
    Poziom 9  

W momencie kiedy szyby nie działają jest na nim napięcie

0
  • #4 26 Cze 2017 12:29
    spinacz
    Poziom 38  

Coś się wydarzyło że przestały działać szyby ? Sprawdzałeś kodowania komfortu, modułu drzwi ?

0
  • #5 26 Cze 2017 20:02
    szodi
    Poziom 9  

Nie wiem co spowodowało usterkę, to samochód klienta.

Sprawdzałem kodowanie modułu drzwi i modułu komfortu i wszystko wydaje się ok.

Poza tym po odłączeniu na chwilę wszystkich wtyczek drzwi i ponownym podłączeniu przez jakiś czas szyby działają.

0
  • #6 02 Lut 2019 19:16
    krokusowa
    Poziom 7  

Udało się rozwiązać problem? Mam taką samą sytuację.Ręce mi opadły.

2
  • #7 03 Lut 2019 00:13
    vogelek1
    Poziom 15  

W module komfortu sprawdź czy na czerwono-czarnym i czerwono-żółtym ma być plus po stacyjce cały czas,

0
  • #8 03 Lut 2019 06:50
    krokusowa
    Poziom 7  

Sprawdzę za parę dni bo teraz jestem w delegacji. Gdzieś ktoś pisał na forum,że fabia 1 poliftowa 2007r. nie ma połączenia szyb z modułem komfortu tak jak było we wcześniejszych modelach.

0
  • #9 08 Lut 2019 16:56
    krokusowa
    Poziom 7  

W moim przypadku pomogła jedynie wymiana silniczka ze sterownikiem.

0