Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie powinno byc ładowanie akumulatora?

Jolero 31 Lip 2005 10:21 7804 5
  • #1 31 Lip 2005 10:21
    Jolero
    Poziom 10  

Witam Panowie :)

Mam takie pytanie...
    Jaka powinna byc wartosc akumulatora bez odpalania auta, np po nocy? w momencie krecenia rozrusznikiem jaka powinna byc wartosc? i jaka wartosc na wlączonym silniku:
    U mnie jest tak:
    Auto po nocy wartosc aq: 12.50v (jak jest cieplo bo jak zimno okolo 20 stopni to 12.17 cos kolo tego)
    Auto przy zapalaniu w momencie gdy krece rozrusznikiem wartosc aq: spada z 12.50 - 12.17 do 10.04 v
    Auto na wolnych obrotach zapalone: 14. z kawalkiem bez wlaczania swiatel itp.

Pytam dlatego poniewaz auto czasem nie chce zapalic i niewiem czym to jest spowodowane :/ normalnie kreci ale czasem nie odpala i amba fatima :|
    Silnik 1.8 8V - VW wtrysk mechaniczny.
    Akumulator ma okolo 1,5 - 2 lata i jest biednej firmy (tak slyszalem) Jenox .

0 5
  • #2 31 Lip 2005 10:25
    jannaszek
    Poziom 39  

jak kręci ,to akumulator jest dobry ,aczkolwiek mógłby mieć nieco więcej np 12,7 -12,6 v
    pozostałe wskazania są w normie

1
  • #3 31 Lip 2005 13:11
    Jolero
    Poziom 10  

czyli teroretycznie 10v powinno starczyc by odpalic auto gdy jest zimne?
    W samochodach z wtryskiem mechanicznym wystepuje komptuer ktory tez pobiera prad by uruchomic czujniki i inne podzespoly, tak wiec moze 10v jest wystarczajace dla rozrusznika ale dla komputera juz nie?

0
  • #4 31 Lip 2005 13:42
    jannaszek
    Poziom 39  

napięcie spada do 10 v w trakcie pracyrozrusznika i jest to wartość super dobra
    komputer posiada wewnętrzne stabilizatory zasilania nie wiem jakie napięcia tam panują ale pewno 9 lub 5 v
    zaś 10 volt dla elementów wykonawczych typu pk,czy elektromagnesy ,siłowniki ,mimo że są na 12v tez poprawnie pracują

0
  • #5 31 Lip 2005 15:53
    Jolero
    Poziom 10  

dzieki za odp :)
    ale jeszcze jedno, czy duze znaczenie w aq ma wartosc prądu rozruchowego? bo zalecane u mnie jest ponad 400 ... i 45ah minimalnie a zalecane 50AH, moj aq to dokladnie Jenox 2000 (042 620 - http://jenox.com.pl/index-produkty.html , czwarty od góry) czy to moze byc przyczyną słabego rozruchu, i jeszcze jedno oczko (tester w aq jest koloru czarnego co by oznaczalo ze aq dead? :|)

0
  • #6 31 Lip 2005 16:22
    jannaszek
    Poziom 39  

nie pamiętam jaki ma być kolor ,pewnie że byłoby dobrze trzymać się zaleceń producenta ,twoja bateria może mieć duża rezystancę wew. w stosunku do wymaganej -to na pewno da się odczuć na zimnie
    jednak ja uważam że jeśli rozrusznik kreci wesoło a auto nie odpala ,to przyczyna jest inna
    niezależnie warto wziąc pod lupę twoją baterię -zmierzyć stężenie elektrolitu aerometrem ,włączyć swiatła na postoju i zobaczyć jak szybko spada napięcie poniżej 12v,spruboować startnąc po 10 min. używania świateł na postoju -takie sięrmiężne metody,ale miarodajne
    elektrycy stosuja przyżąd specjalny ,pomiar w funkcji obciążenia

0
  Szukaj w 5mln produktów