Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kto procz Mdcs`a nawija trafa do przetwornic impulsowych...?

elmer2 31 Jul 2005 10:40 1152 10
    elmer2
    Level 28  
    Witam

Pytanie jak w temacie. Kto?
    I za jaka cene...?

Potrzebuje trafo o mocy ciagłęj 500W i nap wtornym po wyprostowaniu 2x70VDC. nap pierwotne to napiecie z aku. Ma to byc trafo do przetwornicy samochodowej do zasilania wzmacniacza audio.

pozdr
    czarek18
    Level 25  
    Witam MDCS nie nawija trafek tylko kupuje je gotowe na zamówienie w specjalniej firmie.Jest pełno firm które się tym trudnią.Zapewne ta przetworka do wzmaka 400W.
    Tdv
    Level 34  
    Transformatory impulsowe produkuje np. firma feryster z Iłowy. Za ile to juz zalezy jaki transformator i ile sztuk Ci potrzeba.
    elmer2
    Level 28  
    Tak to ma byc przetwornica do Holtona 400WRMS wg Nowego elektronika czyli wersja z limiterem na LEDzie.

Potrzeba mi doslownie jedna sztuke...

pozdr
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Jednej sztuki to ci raczej żadna firma nie nawinie chyba że za ogromną kasę. Spróbuj sam nawinąć takie trafko , a jaki w ogóle masz rdzeń?
    Pozdrawiam
    elmer2
    Level 28  
    Mam ETD44 i do tego karkas stojacy.
    Nawijalem juz kilka razy to trafo to zawsze problem jest bo uklad pobiera mi wtedy prad zwarciowy (maxymalny jaki moze dac prostownik ok 10A). Sprawdze jeszcze mosfety czy ktorys nie szwankuje ale wydaje mi sie ze to cos z tym trafo jest nie tak...

pozdr
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Napisz ilości zwojów jakie nawijasz i w jakiej przetworce to stosujesz ( z edw ?) , ja parę razy zapomniałem wsunąć rdzeń do karkasu i efekt taki sam ale to pewnie nie u ciebie , napisz też jak te trafko nawijasz.
    Pozdrawiam
    elmer2
    Level 28  
    A wiec tak:

Trafo ma obydwa uzwojenia podwojne.
    uzwojenie pierwotne posiada 2x4zwoje licą DNE4x0,6mm
    uzwojenie wtorne posiada cos chyba jak liczylem 23 zwoje... licą DNE2x0,6mm.
    Pierwsze zosytalo nawiniete uzwojenie wtorne ze wzgledu na to aby uzyskac w miare rowna powierzchnie do nawiniecia uzwojenia pierwotnego. kazde ozwojenie zostalo od siebie odizolowane warstwa tasmy izolacyjnej z takiego wlokna.

Jesli chodzi o usterke to juz doszedlem do tego:)
    Okazalo sie ze jeden z 4 IRFZ44ów ze wzgledu na slaby styk z radiatorem ulegl przegrzaniu. Zastosowalem 2 pary mosfetow IRFZ44.

pozdr
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    No to jak wszystko śmiga to ok. ETD44 jest za słaby aby w warunkach amatorskich uzyskać z niego 500W , także robiłem przetworkę samochodową na 8 x IRFZ44 i etd49 , jak obciążałem wyjście to pobór prądu z akumulatora sięgał 60A , dochodzi problem spadku napięcia na kablach , zbyt cienkich ścieżkach itp. , na razie odpuściłem bo nie mam czasu.
    Pozdrawiam
    elmer2
    Level 28  
    telzam nawinie mi jedna sztuke za ok 180zl :( takze MDCS sprzedaje za 96zl + wysylka trafa na rdzeniu Philipsa o mocy ciaglej 500W i szczytowej 650W oraz nap 2x70VDC po wyprostowaniu i odfiltrowaniu.

A co do mojej przetworki to nadal jest problem z jej sprawnoscia, gdyz jest porazajaco mala.
    Sprawa wyglada tak ze obciazajac wyprowadzenia zarowka o mocy 15W nap osiaga wartosc +-85V a powinno byc cos ok. +-140V. Podejrzewam nadal to trafo ktore pnawinolem... bo w czasie pracy bardzo burczy i wogole halasuje :( . tylko ze moj problem polega na tym, ze juz nie mam koncepcji na lepsze nawiniecie tego trafo, zrobilem to janlepiej jak potrafilem i widocznie nie mam talentu do elementow indukcyjnych :( .

Zastanawima sie nad tym trafem od MDCSa...

pozdr