Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RC car z chin do 700 zl HSP

glut3244 26 Cze 2017 14:59 1278 16
  • #1 26 Cze 2017 14:59
    glut3244
    Poziom 8  

Witam serdecznie

Jestem zainteresowany zakupem 2 modeli w skali 1/10 , bardzo wazne zeby jeden byl spalinowy a 2 elektryczny o zblizonych osiagach.

Spodobaly mi sie modele firmy HSP linki:

1. http://s.aliexpress.com/umaQnUNn
    (from AliExpress Android)
    2. http://s.aliexpress.com/NzaaqUJV
    (from AliExpress Android)

Chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o serwisowaniu o firmie hsp i rozeznac temat bardziej przed zakupem za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i przepraszam za bledy, pisze z telefonu.

Pozdrawiam Adam

0 16
  • #2 29 Cze 2017 19:41
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Śmiało możesz kupić zwłaszcza elektryka, spalinówka wymaga na początek więcej wiedzy i kasy na osprzęt
    dodatkowy i sprzęt do obsługi silnika i przeniesienia napędu.
    Do elektryka poszukaj pakietu w granicach 5000 - 7500 mah.

( Turnigy 7500mAh 2S2P 90C Hardcase Lipo Pack - nie do zajechania bardzo trwałe )

O części praktycznie nie musisz się martwić, serwis i jakość wykonania uzależniona od sprzedawcy
    nie jestem pewien czy będziesz miał gwarancję na bezpłatne serwisowanie na terenie Polski przy zakupie na aliexpress.

Polecam stronę - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2718074.html

0
  • #3 30 Cze 2017 11:05
    kamdz
    Poziom 12  

1 PAWEL:
    Zgadzam się, auto nie jest złe: tanie (jak na model 1/10) Części zamienne są, chyba nawet w Polsce
    Ale Jest ono zasilane pakietem 2S co daje strasznie małą moc jak na tą skalę... I dlatego ja osobiście bym go nie kupił.
    A co do pakietu to najzupełniej się nie zgadzam. Po pierwsze najpierw kolega powinien dostać auto, by wiedzieć ile ma miejsca na pakiet. Po drugie pakiety turnigy to jeden z najgorszych możliwych wyborów. Polecam coś stąd.

0
  • #4 30 Cze 2017 14:21
    1 PAWEL
    Poziom 41  

kamdz napisał:
    Części zamienne są, chyba nawet w Polsce

Na pewno są. Jak byłbyś zaznajomiony z tymi modelami od Mavericka, Himoto, Hsp, Hpi i tp.

kamdz napisał:
    pakiety turnigy to jeden z najgorszych

Kompletna bzdura jak ktoś kupuje pakiet nieprzystosowany wydajnością do modelu i nie użytkował właściwie pakietów
    ( Nie wiem czy widziałeś jego możliwości i naprawdę trwałość - Turnigy 7500mAh 2S2P 90C Hardcase Lipo Pack praktycznie bardzo dobry pakiet ).
    Pomijam stos pakietów podróbek.

kamdz napisał:
    Po pierwsze najpierw kolega powinien dostać auto, by wiedzieć ile ma miejsca na pakiet.

kamdz - czy ty w ogóle widziałeś modele aut HSP i inne ?
    Kieszeń na pakiet wymiary DxSxW 160mm x 52mm x 35mm wymiary max.

0
  • #5 30 Cze 2017 14:33
    kamdz
    Poziom 12  

1 Przecież napisałem, że są - wystarczy minutka z googlem żeby je znaleźć
    2 Link Więcej mówić nie trzeba...
    3 Tego konkretnego modelu nie widziałem. Gdybym widział i znał te wymiary to bym je podał... czy to nielogiczne???

0
  • #6 30 Cze 2017 14:41
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Test pakietów LiPo do mikro/nano modeli (Lipo 1S 150-235mAh)
    To bzdura porównując pakiety mikro/nano do pakietów przeznaczonych do modeli aut.

0
  • #7 30 Cze 2017 14:42
    kamdz
    Poziom 12  

Wiedziałem, że to napiszesz :D Ale to świadczy o jakości pakietów, o której się sam nie raz przekonałem.

0
  • Pomocny post
    #8 30 Cze 2017 14:45
    1 PAWEL
    Poziom 41  

kamdz napisał:
    Wiedziałem, że to napiszesz Ale to świadczy o jakości pakietów, o której się sam nie raz przekonałem.

Większość składników pakietów 3,7V to śmieci poprodukcyjne.
    Czy miałeś model autka w użytkowaniu Model nie zabawkę.

0
  • #9 30 Cze 2017 14:55
    kamdz
    Poziom 12  

No właśnie. Większość pakietów 1S to śmieci poprodukcyjne, a połowa pakietów 2S to śmieci poprodukcyjne. A Firma, do której dałem linka nigdzie nie daje śmieci poprodukcyjnych.

Prawda jest taka: na własność mam same zabawki, ale mój znajomy ma kilka modeli i raczej mogę o sobie powiedzieć, że je znam, bo używam ich częściej niż on sam :D

0
  • #10 01 Lip 2017 09:18
    glut3244
    Poziom 8  

Panowie dziekuje za tak fajne podejscie myslalem ze zostane zlinczowany w mysl pasty o latarce a tutaj mila i pomoc a z waszej strony reakcja czyli rozumiem ze pakiet bateryjek w tym autku jest trefny? Od razu mowie ze w aukcji sa 2 modele ja biore ten drozszy bezszczotkowy. Napiszcie cos jeszcze o spalinowym bo na filmikach to jezdzi moze ktos cos widzial mial doswiadczenie z tym

Dzieki za pomoc

0
  • Pomocny post
    #11 01 Lip 2017 11:24
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Na pakiecie fabrycznym 7.4 v 3500mAh Lipo w elektryku pojeździsz około 15 minut,
    stąd propozycja o dokupienie drugiego większej pojemności pakietu.
    Przydała by się też ładowarka modelarska z balanserem jeśli nie chcesz szybko zniszczyć pakietów i długo czekać z naładowaniem akumulatora.

glut3244 napisał:
    cos jeszcze o spalinowym

Spalinowy wymaga więcej zabiegów i doświadczenia w okresie docierania i w codziennej eksploatacji,
    będzie potrzeba trochę akcesoriów do uruchamiania i obsługi silnika spalinowego oprócz paliwa.
    Cena dodatkowych akcesorii trochę cię zaskoczy paliwo, grzałkę, świece żarowe rozrusznik, co 30 minut chłodzenie silnika godzinne.
    Co jakiś czas regulacja silnika, osobiście kupiłbym mocnego elektryka 2 konkretne pakiety, najmocniejszy silnik elektryczny i bawił się ścierając kolejne opony.

1
  • #12 01 Lip 2017 17:25
    glut3244
    Poziom 8  

Pojazdy musza byc dwa jede.n bedzie dla mojej 2 polówki elektryczny. Ja sobie upatrzylem spalinowy o akcesoriach wiem od damego poczatku termometr grzalka do swiecy i zestaw kluczy oleje do filtra oraz do zalania silnika po skonczonej jezdzie. Czytalem duzo i godze sie z kosztami :) ew. Kupie 2 elektryki ale sami widzicie ze to bez sensu elektryczny i spalinowy wyglada ciekawie mozna robic zapasy na lini i scigac sie mam w okolicy 2 fajne tory ogolnodostepne wiec mozliwosci sa.

0
  • Pomocny post
    #13 01 Lip 2017 17:28
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Zanim uruchomisz spalinowego to elektryk będzie robił drugie okrążenie boiska. :)
    Wybór spalinowego dobry firma solidna.

0
  • #14 01 Lip 2017 17:48
    glut3244
    Poziom 8  

To prawda bedzie klopotliwy ma wady ale ma cos co mnie ciagnie do tego mysle ze marzenie z dziecisntwa :)

0
  • #16 01 Lip 2017 18:07
    glut3244
    Poziom 8  

Dzieki za poradnik juz wczesniej ogladalem filmiki ale to sobie drukne i poatapie wedlug wskazowek. Jak mozesz to powiedz mi od razu co najczesciej wymieniasz w swoim modelu? Kupie sobie od razu zestaw amortyzatorow 4 ale co jeszcze najcxesciej wymaga uwagi? Jakie paliwo na poczatek w sensie na okres docierania i potem po okresie tzw. Przygotowania? Jaki olej do filtra kupic? Jak czesto go wymieniac (wkladki do filtra). Jak jezdzisz robisz przerwy? Do jakich temp. Moze dojsc i jakiego termometru uzywasz polecisz cos? Dzieki za odpowiedz :)

Przepraszam za bledy ale akurat jestem po za domem i z telefonu pisze.

0
  • #17 01 Lip 2017 18:57
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Nie kupuj na zapas do elektryka części jeśli to aluminiowe hex 12mm jeśli są plastykowe.

Link

W opisie instrukcji znajdziesz zalecane oleje i mieszanki paliwa.
    Zawsze mogą być zmiany wprowadzane przez producenta, ja ostatni spalinowy miałem około 5 lat i silniki Hpi.

Zalecana jest temperatura 100-120°C
    Przerwy do max 130°C

W silnikach trzeba zmieniać korbowody ja zmieniałem co 7-8 litrów spalonego paliwa uzależnione od stylu jazdy terenu.

Przykład lub inne
    Link

Link

0
  Szukaj w 5mln produktów