Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cęgi do uziemienia Fluke 1630-2 FC

gulson 26 Cze 2017 15:11 2406 2
 • Cęgi do uziemienia Fluke 1630-2 FC
  Testuj przyłącza uziemienia urządzeń w miejscach trudno dostępnych, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w miejscach o utwardzonej nawierzchni, w których nie jest możliwe wbicie pomocniczych elektrod pomiarowych. Nie musisz zmieniać połączeń — zmierz rezystancję pętli uziemiającej bez potrzeby odłączania elektrody uziemiającej od układu i ponownego jej podłączania.

  Bezelektrodowe cęgi do uziemienia Fluke 1630-2 to wytrzymały przyrząd pomiarowy cechujący się wysoką jakością, jakiej można oczekiwać od firmy Fluke. Wzmocniona szczęka cęgów pozostaje prawidłowo ustawiona i skalibrowana nawet w przypadku codziennego stosowania w przemysłowym środowisku roboczym.

  Pomiar bezelektrodowy
  Cęgi 1630-2 FC mierzą rezystancję pętli uziemiającej układów z wieloma uziemieniami przy pomocy podwójnej szczęki. Taka technika pomiaru eliminuje niebezpieczne i czasochłonne czynności związane z odłączaniem równoległych uziemień, a także proces znajdowania odpowiedniego miejsca na pomocnicze elektrody pomiarowe. Pomiary uziemienia można również przeprowadzać w miejscach, które wcześniej były trudno dostępne: wewnątrz budynków, na słupach wysokiego napięcia oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gruntu, przez co nie można wbić pomocniczych elektrod pomiarowych.

  System komunikacji bezprzewodowej Fluke Connect®
  Model 1630-2 FC obsługuje system komunikacji bezprzewodowej Fluke Connect (może być niedostępny w niektórych regionach). System Fluke Connect łączy bezprzewodowo cęgi z aplikacją na smartfonie lub tablecie. Aplikacja umożliwia wyświetlanie pomiarów rezystancji uziemienia na ekranie smartfona lub tabletu. Wyniki pomiarów, lokalizację GPS z telefonu oraz obrazy można zapisywać w chmurze Fluke Connect Cloud i udostępniać je innym członkom zespołu.

  Strona produktu - więcej informacji

  Informacja sponsorowana.

 • Megger
 • #2 26 Cze 2017 18:55
  TechEkspert
  Redaktor

  Jak to działa?
  O ile prąd upływu to prawdopodobnie standardowe działanie cęgowego miernika prądu, to jak działa cęgowy pomiar rezystancji uziemienia?

 • Megger
 • #3 27 Cze 2017 09:52
  KonradGatek
  Poziom 18  

  gulson napisał:
  (...) Testuj (...)

  Miernik czy tester? Chyba jedna miernik, skoro dalej jest napisane, że Aplikacja umożliwia wyświetlanie pomiarów rezystancji uziemienia na ekranie smartfona lub tabletu
  gulson napisał:
  (...) przyłącza uziemienia (...)

  Przyłącze gazu, wody, elektroenergetyczne no i uziemienia.
  gulson napisał:
  Pomiary uziemienia można również przeprowadzać w miejscach, które wcześniej były trudno dostępne: wewnątrz budynków, (...)

  Czy zmierzy uziemienie bednarki wyprowadzonej do szybu windy?
  gulson napisał:
  (...)na słupach wysokiego napięcia (...)

  Czy zmierzy uziemienie słupa SN bez problemów, skoro słup WN mierzy?
  gulson napisał:
  Pomiary uziemienia można również przeprowadzać w miejscach, które wcześniej były trudno dostępne: (...) wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gruntu, przez co nie można wbić pomocniczych elektrod pomiarowych.

  A kto się podpisze pod takim pomiarem? Reklamodawca?
  gulson napisał:
  Model 1630-2 FC obsługuje system komunikacji bezprzewodowej Fluke Connect (może być niedostępny w niektórych regionach).

  A u czy nas we wsi jest dostępny?

  No i zostałem Hejterem...

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME