Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podwójna tablica dynamiczna C++/CLI w Visual C++

lukagrom 26 Cze 2017 18:24 606 3
  • #1 26 Cze 2017 18:24
    lukagrom
    Poziom 15  

Założyłem stworzenie dwóch podwójnych tablic [10][10], przypisanie im losowych wartości, a następnie posortowanie. Sprawa w C++ banalna. Jednak postanowiłem spróbować to wedle wzorców środowiska Visual C++ i pojawił się mały problem.

Deklaracja tablic:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Inicjowanie tablic:

Przypisanie losowych wartości:

I następnie chciałbym posortować dane w tych tablicach poprzez użycie następującej funkcji sortującej:

Błąd wyskakuje mi przy sortowaniu:

Jeżeli używam tradycyjnych tablic C++ statycznych (int tab[10][10], czy tworzonych dynamicznie (int **tab), tego błędu przy sortowaniu nie ma.
    Komunkat kompilaora:
    Kod: csharp

[/code]

Dodano po 37 [minuty]:

Zmieniłem nagłówek funkcji sortującej (mając na celu dostosowania typu danych do zadeklarowanych wcześniej tablic)

na

Nadal wyskakuje ten sam błąd.

0 3
  • #2 29 Cze 2017 00:55
    lanzul
    Poziom 21  

lukagrom napisał:

lukagrom napisał:
    error C3262: invalid array indexing: 1 dimension(s) specified for 2-dimensional 'cli::array<Type,dimension> ^'

Na wstępie przepraszam kolegę, jeśli to co piszę, okaże się bzdurami ... :-\ ... nie mam ż a d n e g o doświadczenia w plusach ... pojedynczych, podwójnych, itd., ale w porównaniu z sortowaniem (bąbelkowym) w takim 'prościakowym' vb, to widzę tu wyraźną różnicę, i to nie wynikającą z przeciwnych przyrównań indeksów tabeli - u kolegi idzie od góry do dołu:
    Kod: vba

W pętli, wykonywanej u kolegi według 'j', nie ma w ogóle zmiennej 'i', 'stałej' przez cały czas wykonywania operacji na 'j', a tworzącej indeks do 'wymiany' wartości wewnątrz tabeli, zaś cały czas następuje zmiana 'j', zmniejszanie.
    Według mnie nie następuje 'wymiana sortująca' pomiędzy indeksami tabeli, brak sortowania, a gdy 'j' zmieni się na '1', to wtedy 'j-1' wyjdzie poza dopuszczalny zakres.

0
  • #3 29 Cze 2017 05:01
    lukagrom
    Poziom 15  

Algorytm sortowania jest prawidłowy. Zresztą uzylem go w tej aplikacji, ktorej kod znajduje sie tutaj - http://l077.blogspot.com/2017/06/manipulation-of-data-in-dynamic-tables.html" target="_blank" rel="nofollow" class="postlink ">Link
    Kwestia rozbija sie o podwojne tablice dynamiczna, ktora w tradycyjnym C++ ma ksztalt

, a w tym Visual C++,ktorego jezykiem jest dziwaczny C++/CLI ksztalt tablicy to
    .

0
  • #4 29 Cze 2017 10:58
    lanzul
    Poziom 21  

lukagrom napisał:
    ... a w tym Visual C++,ktorego jezykiem jest dziwaczny C++/CLI ksztalt tablicy to ... zmienna[x,y]...

lukagrom napisał:
    error C3262: invalid array indexing: 1 dimension(s) specified for 2-dimensional 'cli::array<Type,dimension> ^'

Może właśnie tu leży przyczyna (?) ... brak drugiej koordynaty w tablicy dwuwymiarowej ... jeśli 'konstrukcja' jest typu 'zmienna(x,y)', to sortowanie chyba raczej powinno wyglądać, tak:
    Kod: vbscript

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo