Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za gorąca CWU - BROTJE ENERGY EASY 24 CTE

26 Cze 2017 18:02 1299 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie
    To mój pierwszy pościk - mam nadzieję że ktoś ma jakiś pomysł
    Do rzeczy
    BROTJE ENERGY EASY 24 CTE moc zredukowana do 9.3 KW
    Ciepła woda użytkowego skręcona do minimum na górnym pokrętle do 35C
    Pomimo ustawienie piec grzeje "ile fabryka dała" tj powyżej 70C
    Temperatura CWU rośnie na wyświetlaczu i ograniczenie na pokrętle nic nie daję
    Zimą też problem występował, ale woda w rurach była chłodniejsza więc dało się przeżyć - teraz sauna normalnie ;)
    Użytkuje piec 0,5 roku - nowy najemca lokalu

Podejrzewam że jest skitfaszone jakieś wstawienie na zworkach ale w instrukcji do montażysty/użytkownika nic nie ma a sam troszkę boję się eksperymentować na zabawce za 5000 zł ....
  • Poziom 2  
    Podbijam

Dodam jeszcze że 2 poktętło - tj. grzejniki całą zimę działało poprawnie
    Woda w wychodząca z kotła miała taką temperaturę jaką ustawiono
  • Poziom 2  
    Jeszcze raz podbijam
    Poczytałem troszkę i w instrukcji do Energy Top 24E/TE jest coś takiego jak zewnętrzny podgrzewacz wody
    Jest napisane :
    podłączenie zewnętrznego podgrzewacza c.w.u. uaktywnia automatycznie i na stałe funkcję dezynfekcji termicznej
    (antylegionella) i polega na podgrzaniu ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczu do temperatury ok. 65°C
    Być może to jest przyczyną ....
    Czy jakiś użytkownik pieca mógłby zerknąć czy na płycie głównej zwarte są jakieś mostki ??
    U mnie mostki CN7 i CN10 nie są zwarte (CN7 teoretrycznie jest do podgrzewacza, a CN10 do podłączenia czujnika temp zewnętrznej)
    Czy na całej płycie głównej ktoś ma zwarty jakikolwiek mostek ???
    Piec podłączony na sztywno do grzejników i rur do CWU, nie ma żadnych dodatkowych ustrojstw nie licząc wewnętrznego czujnika temperatury Euroster 2006TX