Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung s7 Edge - Niedziałający dotyk po separacji LCD od szybki

26 Cze 2017 20:23 4869 11
  • Poziom 11  
    Witam. Mój problem jest następujący.
    Kupiłem separator kriogeniczny, odseparowałem już kilka szybek, wszystko idzie jak po maśle ale jest problem z dotykami. W kilku przypadkach po separacji padł dotyk w dolnej części ekranu.

W pierwszych sztukach było wszystko ok, ale czyściłem je na gorąco, rolując klej palcem praktycznie bez żadnej chemii. Kolejne sztuki były czyszczone z użyciem spirytusu, były dosyć mocno przelewane, i drapane plastikowymi narzędziami. sądzicie że to może być to?

Najdziwniejszy jest fakt, że dotyki padają w dolnej części ekranu.

Proszę o wypowiedź osoby które zajmują się takimi naprawami.

Dzisiaj zauważyłem że na wyświetlaczu który rozklejałem poprzedniego dnia pokazały się tak jak by wewnętrzne pęknięcia, rysy w głębi ekranu. Tak samo było z wcześniejszym wyświetlaczem. Wtedy myślałem że po prostu wcześniej ich nie zauważyłem, ale teraz wiem że pęknięcia pokazują się dopiero drugiego dnia od rozklejenia.
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista Sieci, Internet
    Przy mojej pierwszej zabawie popękałem digitizer w S Advance, wyświetlacz wyświetlał bez problemu a dotyk nie działał. Podejrzewam że uszkadzasz digitizer, delikatna sprawa.
  • TermopastyTermopasty

• Warunkowo odblokowany
    Panowie, to co napiszę, może wydać się nielogiczne, ale mieliśmy taki przypadek z s5 neo, że dotyk po wycięciu szyby świrował, zaczął poprawnie działać po wymianie... polaryzatora. Tylko jeden taki przypadek mieliśmy, ale jednak.
  • Poziom 11  
    Na pewno uszkodzony digitizery. Dziwne tylko że pęknięcia pokazują sie dopiero drugiego dnia.

Co do s5 to wcale mnie to nie dziwi. Dotyk jest przystosowany do działania z szybą i polaryzatorem. I chociaż w s5 takiego problem nie miałem, to jest sporo wyświetlaczy które mimo tego, że mają wbudowany dotyk w wyświetlacz, to na dotyk reagują dopiero z szybą. Pomijając ten argument zauważ też że naklejona szyba dociska miejscu styku taśmy i wyświetlacza.
  • Poziom 10  
    luklas944 napisał:
    były dosyć mocno przelewane, i drapane plastikowymi narzędziami. sądzicie że to może być to?

Jak najbardziej to może być przyczyna
  • Poziom 2  
    Witam, czy ktoś ma podobny problem z brakiem dotyku w górnej lub dolnej części w s7 edge po ściąganiu kleju z użyciem zmywacza?
  • Poziom 11  
    a jak separujjesz szybke? Odklejasz wyświetlacz od ramki, czy mrozisz razem z korpusem?
  • Poziom 2  
    Ostatnie 4 szt separowałem w krio najpierw korpus następnie wyświetlacz. Gdy odseparowane wyświetlacze osiągnęły temperaturę pokojową sprawdzałem je i dotyk działał na całej powierzchni. Dopiero po zmywaniu kleju używając do tego zmywacza loca pro i długim skrobaniu pozostałości oca dotyk znikał na górnej lub dolnej części wyświetlacza. Pytanie co było tego powodem? Dodam że zabezpieczam górną część taśmy aby zmywacz jej nie uszkodził. Czy dotyk mógł zostać uszkodzony w separatorze krio?
  • Poziom 11  
    ok, jak jeszcze miałem separator, zauważyłem że lepiej zamrażać wyświetlacz razem z korpusem, dzięki temu nie musiałem się wkuwać ostrymi narzędziami między wyświetlacz a szybkę, wystarczyło szybkim ruchem wygiąć cały modół, szybka często odchodziła po kilku takich wygięciach. Robiąc w ten sposób dotyk mi później nie padał.

Pewnie powiesz że przecież dotyk pada po czyszczeniu, a nie po separacji. Moja teoria jest taka, że aby rozpocząć separacje na wyświetlaczu odklejonym od korpusu, musisz się czymś 'wbić' między lcd, a szybę. Może to powodować rozszczelnienie wyświetlacza, a przy czyszczeniu dostanie się tam rozpuszczalnik.

To tylko teoria, nie potrafię tego wytłumaczyć, ale w moim przypadku się sprawdzało, dotyki nie padały.
    Jeżeli to sprawdzisz to daj znać czy pomogło.

Ja odpuściłem. Miałem częsty problem z pionowym zielonym paskiem po odklejeniu taśmy.
  • Poziom 2  
    Facet od napraw taśm LED LCD powiedział mi, że Samsung w S7 edge specjalnie zrobił tak wyświetlacz aby była trudność z regeneracją. Mówił mi także, że jak wyświetlacz dostanie za dużo wilgoci to dotyki padają. Jutro przeprowadzę test kolejny na s7 edge w którym korpus oddziele na separatorze tradycyjnym, wyświetlacz odseparuję w krio a klej spróbuję ściągnąć drutem lub skulkować go palcem na podgrzewaczu bez przelewania zmywaczem. Czy Miałeś doświadczenie z wymianą digitizera w s7 edge http://allegro.pl/dotyk-digitizer-samsung-galaxy-s7-edge-g935f-i7121107117.html . Film pokazuję całą procedurę wymiany dotyku: https://www.youtube.com/watch?v=dyFdLXGUpCw . Mam 2 egzemplarze w których muszę przeprowadzić wymianę dotyku. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ten facet wcale nie powiedział ci nic nowego. Tak jest już od samsunga S2.

Co do samej wilgoci, to robiłem pewne testy. Wkładałem odseparowany lcd s7 edge do woreczka strunowego i mocno zalewałem go alkocholem. Po dwôch dobach działał tak samo. Jeżeli wyświetlacz jest odseparowany bezinwazyjnie to żadnym rozpuszczalnikiem go nie uszkodzisz.

Jak uczyłem sie naprawy płaskich wyświetlaczy amoled, to też myślałem że uszkadza je chemia. Teraz takie wyświetlacze nie są mi straszne, a chemii używam nawet więcej niż podczas nauki.

Co do wymiany dotyku to nie robiłem tego, ale znam gościa ktôry to robi i twierdzi że raz wyjdzie, raz nie. Moim zdaniem nie opłacalne. Kupisz taki digitizer, nawet nie wiesz czy jest sprawny, a po zgrzaniu taśm nikt ci pieniędzy nie zwrôci.

Owszem klej da się rolować, najlepiej na separatorze podciśnieniowym. Po kilku czyszczeniach palce wyrabiają się tak, że będziesz mieszał palcem jajecznice na patelni i się nie poparzysz :D
  • Poziom 20  
    luklas944 napisał:
    Po kilku czyszczeniach palce wyrabiają się tak, że będziesz mieszał palcem jajecznice na patelni i się nie poparzysz

Potwierdzam, w prawdzie z edge dałem sobie również spokój po straceniu ładnych paru tyś. ale czyszczę tak zwykłe samsungi i naskórek na palcach mam jak kopyto u konia.
    Według mnie edge to zabawa dla ludzi z mocnymi nerwami i głębokimi portfelami, cuda jakie w tych sprzętach wychodzą są niczym w porównaniu do regeneracji płaskich, a jak ktoś opanuje technikę to nie chce się dzielić wiedzą i w sumie wcale się nie dziwię bo ta wiedza duuużo kosztowała.