Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki jest poziom sygnału z HotBirda ?

31 Lip 2005 11:08 2275 13
  • Poziom 12  
    Witam,
    Tuner AF3018SE, antena 70cm z zezem. Soft oryginalny. Odbiór z Astry na konwerterze zezującym bez problemu (wskażnik na pasku tunera to 99%).
    Przy odbiorze z HotBirda pojawia się problem z jakością odbioru. Max wskaz poziomu to 60%. Są stacje które przy 10% poziomu odbierają bez problemu, ale nasze polskie mają z tym problem.
    Wobec czego mam takie pytania.

Jakie poziomy odbieranego sygnału z HotBirda posiadacie na swoich tunerach ?
    Czy stosujecie wzmacniacze sygnału, a jeśli tak to z jakimi skutkami ?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Hej, poziom mniej więcej taki sam (zależy od transpondera) a czy zamieniałeś miejscami konwertery? o poprawnych parametrach nie wspomnę
    pozdro
  • Poziom 23  
    co do fergusonów to dla nich takie wskazanie (10%) jest zaniskie. Ja u siebie na antenie po byłej wizji TV mam 80% (co w odpowiednikach = 52% ProgDVB i 36% precyzyjnego na philipsie) ustaw lepiej antene.
  • Poziom 16  
    Wstrzymaj sie ze wszystkimi modyfikacjami. Za pol roku wyniosa na orbite Hotbirda 7A (o ile znowu nie rozwali sie Ariane V) i zastapia transpodery starych hotbirdow. Sygnal znacznie sie polepszy.
  • Poziom 23  
    hehehe a nie prosciej popchnąć antene ?? pół roku bez TV :D
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedzi.
    Być może przyczyną słabszego sygnału jest przeszkoda w postaci skraju balkonu sąsiada. Antenę zamocowałem na wysięgniku i to w znacznym stopniu poprawiło odbiór na HotBirdzie. Zastanawiało mnie jednak to że niektóre stacje odbierają super a niektóre b.słabo.
    Co do samych ustawień czaszy (azymut, elewacja) to są ustawione na maxa. Pierwsze próby robiłem na analogu Pace200. Konwertery też są dobre (0,25dB) i ich ostateczne pozycje w uchwycie poprzedziły doświadczenia w ustawieniach kątowych i ogniskujących.

Czy zastosowanie wzmacniacza sat. poprawiłby znacznie poziom sygnału z HotBirda ?
    Czy poziom sygnału z Astry może okazać się za wysoki dla tunera ?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam.Jeśli masz konwentory połączone do tunera przez przełącznik DISKERT , podejrzewam że nawalone jest przejście z tego konwentora, zamień przewody od konwentora i zmień równocześnie ustawienia diskreta w MENU odbiornika .Talerz musi być ustawiony na HotBirda a patrząc na talerz z przodu konwenter na ASTRĘ po lewej stronie konwentora z HotBirda.Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Dzięki robin_s za cenne rady ale w swoim opisie używasz elementów które nie występują w mojej instalacji.
    konwentor - ?
    DISKERT - ?

Poza tym tak jak pisałem wyżej, wszystkie składowe instalacji były sprawdzane i są sprawne.

Może masz jakieś doświadczenia w stosowaniu wzm. sat ?
  • Poziom 21  
    witam
    koledze adamus pewnie chodziło o diseqc i konwerter :)
    a nie jest to przypadkiem wina diseqc-a? nie wszystkie współpracują prawidłowo z konkretnymi odbiornikami, może podłącz kabel bezpośrednio do konwerterów: najpierw np. astra, później hot i zobacz, czy nie jest lepiej,
    pzdr,
  • Poziom 17  
    Hej, jeśli talerz masz w skrajnym położeniu, to może być tak:
    adamus napisał:

Być może przyczyną słabszego sygnału jest przeszkoda w postaci skraju balkonu sąsiada. Antenę zamocowałem na wysięgniku i to w znacznym stopniu poprawiło odbiór na HotBirdzie. Zastanawiało mnie jednak to że niektóre stacje odbierają super a niektóre b.słabo.
    Co do samych ustawień czaszy (azymut, elewacja) to są ustawione na maxa. Pierwsze próby robiłem na analogu Pace200. Konwertery też są dobre (0,25dB) i ich ostateczne pozycje w uchwycie poprzedziły doświadczenia w ustawieniach kątowych i ogniskujących.

Czy zastosowanie wzmacniacza sat. poprawiłby znacznie poziom sygnału z HotBirda ?
    Czy poziom sygnału z Astry może okazać się za wysoki dla tunera ?

Pozdrawiam

wzmacniacz sat nie rozwiążę Twojego problemu - wzmocni również szumy
    nie ma kwestii za silnego sygnału - w modulacji FM
    wniosek - sygnał z Hot Birda jest częściowo zasłonięty przez przeszkody terenowe
    pozdro
  • Poziom 14  
    U mnie z Hot birda poziom sygnału ok. 73 jak mocno pada to 0, jak lekko pada to ok 69 i obraz rwie, czy wzmacniacz pomoże ?
  • Poziom 16  
    Mieszkam na południowo-wschodnich kresach Polski,antena 120 cm parabola,założony zez na HotBirda i Astrę , tuner podłączony na jednym kablu poprzez diseqa do dwóch konwentorów,sygnał na obydwu satelitach 98 , przy mocnym deszczu lub śnieżycy spada do 60,trzeba dobrze ustawić azymut,elewację anteny na HotBirda oraz ogniskową i kąt samych konwentorów na poszczególne satelity bez przemieszczania anteny, obserując pasek wielkości sygnału na ekranie telewizora. Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Temat zamknięty.
    Dziękuję wszystkim za dobre rady.