Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najlepszy smartphone do 800zł.

matikowy123 27 Jun 2017 10:32 819 13
    matikowy123
    Level 11  
    Cześć!
    Mam obecnie Galaxy A3 2015 i 800zł na kupno czegoś nowego. Obecny telefon ma ubity obiektyw aparatu itp. więc skoro mam okazję kupić coś lepszego to z niej skorzystam.
    Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry telefon do 800zł? Wymagania to głównie wygląd i ekran. Minimum 720x1280px i ochrona wyświetlacza np. Gorilla Glass 4.
    Zastanawiałem się nad A3 2016 ale myślę że da się znaleźć coś lepszego. Xiaomi Redmi 4X też OK ale nie ma ochrony wyświetlacza a dotykanie tego pleksiglasu który po jakimś czasie używania jest tak szorstki że aż mam ciarki nie przekonuje mnie.

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1.Nowy
    AD2. Do tej pory używałem Samsunga. Nie mam wymagań co do marki.
    AD3.Standardowy
    AD4.Android
    AD5.Dotykowa
    AD6.Około 5 cali.
    AD7. Internet i gry.
    AD8. Zależy mi na skanerze odcisku palca i czujnikiem światła.
    AD9. NFC, DualSIM.
    AD10. 800zł
    AD12. Dobra bateria
    Brozerihno
    Level 24  
    Xiaomi Redmi 4X + kupić szkło ochronne + etui świetny zestaw
    + dobra bateria
    + ekran
    + wydajność
    tino2003
    Admin of GSM Group
    matikowy123 wrote:
    Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry telefon do 800zł?

Jak dobrze poszukasz to w tej cenie znajdziesz być może nawet nowy Samsung A5 2016 który jest bardzo dobrym telefonem.
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    A może Huawei P8? Nie Lite. Poszukaj, aparat kosa, dobra wydajność, metalowy :)
    matikowy123
    Level 11  
    Ok, nie chciałbym kupować xiaomi ze względu na dostępność i to że 4X ma różne nazwy i różne podzespoły z tą samą nazwą więc nie chciałbym się naciąć. Pozostaje mi do wyboru P8, P9 Lite, albo A3 2016 bo A5 do 900zł to albo używki albo nowe bez akcesoriów.
    P8 przemawia do mnie aparatem, P9 lite skanerem linii papilarnych, a A3 wyglądem. Jestem w kropce :)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jeżeli twierdzisz, że P8 ma super aparat to kup A3 2016 a przekonasz się, że robi on lepsze zdjęcia. Huawei wypadają bardzo kiepsko jeżeli chodzi o aparaty, tylko suche dane mają fajne. :)
    Brozerihno
    Level 24  
    Nie wszystkie Huawei maja słabe aparaty zobacz na przykład Huawei P9 lite
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Na temat aparatów w Huawei'ach to przyszła kiedyś klientka która utopiła Samsunga A3 pierwszej generacji i kupiła P8 lite gdyż ma dużo lepszy aparat.
    Zapytała jak się ustawia ten aparat bo ma on 13mpx a robi dużo gorsze fotki niż 8mpx w samsungu.
    Rozczarowanie na jej twarzy bezcenne. :D
    matikowy123
    Level 11  
    Ok czyli pozostaje do wyboru P9 Lite a A3 2016. Huawei ma ekran FHD, 3000mAh, skaner linii papilarnych i wyciąga 50k punktów w Antutu. A3 2016 ma ekran HD, mniejszą baterię, brak skanera, wyciąga zaledwie 30k punktów (czyli tylko 10k wiecej niz A3 2015), ale jest piękny. Co prawda wydajność nie jest dla mnie priorytetem ale czasem odpalę jakąś grę i z ekranem FHD na pewno lepiej się gra. Nie wiem czy ten wynik to tylko liczba, czy odnosi się jakoś do realnej wydajności, mój a3 2015 nie daje rady np. z GTA SA i ma na najniższych ustawieniach maksymalnie 10fps (w 540x960) a A3 2016 z tego co widzę na youtube daje rade w HD na najwyższych detalach wyciągnąć te 30 (nie wiem jakie ekrany amoled mają odświeżanie) a to tylko 10k punktów różnicy. Ktoś jest w stanie z osobistych doświadczeń polecić który konkretnie model subiektywnie jest lepszy?

BTW. Miałem kiedyś dawno telefon który rzekomo miał 10Mpx a zdjęcią robił z tego co pamiętam w 240p i za mgłą
    Brozerihno
    Level 24  
    Wiadomo mpx nie pokazują jakości aparatu ja mowie że nie wszystkie Huawei maja słabe aparaty
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Brozerihno wrote:
    Wiadomo mpx nie pokazują jakości aparatu

Tobie wiadomo, ale 90% kupujących sugeruje się tym co telefon ma w opisie a nie tym co prezentuje w rzeczywistości.

matikowy123 wrote:
    ale jest piękny.

Więc bierz samsunga, Smart Switch'em błyskawicznie przerzucisz wszystkie dane z jednego na drugi i będziesz mega zadowolony. Używałem a3, a3 2016 oraz a3 2017 i uważam, że każdy z nich jest dobrym telefonem w stosunku do swojej ceny.
    matikowy123
    Level 11  
    Ok, dzieki za pomoc. W takim razie biorę A3 2016. Nie będę przerzucał danych ponieważ mam custom ROM na a3 2015, zaloguję się na konto google i hasła itp. się przywrócą.
    leonov
    Level 42  
    Porównaj liczby Link :D , wiem "suche fakty" ale zawsze coś .
    marcineli
    Level 13  
    matikowy123 wrote:
    Ok, dzieki za pomoc. W takim razie biorę A3 2016

Także wybrałbym A3 2016 lub 2017
    Ewentualnie Galaxy J3 większy bo 5" ale trochę tańszy.
    Żona go posiada bawię się nim czasami i jest ok(nawet jej zazdroszcze) tylko dla mnie za duży.