Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRZEKAŹNIK BISTABILNY Zamel PBM-01/24V

27 Cze 2017 13:09 690 4
  • Poziom 7  
    Witam, zastanawiam się czy ten przekaźnik jak w temacie będzie działał z napięciem 14,5V (oczywiście chodzi mi o napięcie do sterowania przekaźnika)
    Może ktoś przypadkiem testował coś takiego
  • Poziom 30  
    Sterowanie odbywa się po przez podanie jednego z zacisków zasilania przez przycisk na IN . Tolerancja zasilania w dół wynosi 15%

Czy ja dobrze Ciebie rozumiem ? Zasilasz urządzenie odpowiednim napięciem a chcesz wyzwalać innym ?
  • Poziom 39  
    Witam .
    Niestety nie będzie działał.Rozwiązaniem jest (które sam też robiłem z przekaźnikiem PCU-510U)jest zastosowanie przekaźnika na 12V w miejsce tego 24V.Tylko musi być przekaźnik jak najmniejszy (mniejszy niż ten co jest zastosowany),chodzi tu o cewkę przekaźnika,by nie pobierała zbyt dużego prądu.Nie eksperymentowałem z braku czasu z dołożeniem dodatkowego tranzystora by wysterował mocniejszy przekaźnik.Jeżeli dobrze pamiętam cewka była sterowana z układu scalonego.
  • Poziom 7  
    edberg napisał:
    Sterowanie odbywa się po przez podanie jednego z zacisków zasilania przez przycisk na IN . Tolerancja zasilania w dół wynosi 15%

Czy ja dobrze Ciebie rozumiem ? Zasilasz urządzenie odpowiednim napięciem a chcesz wyzwalać innym ?

Nie po prostu mam już zasilacz 14,5V z videodomofonu który jest zapięty na szynę którego chciałbym użyć jako sterowanie ! a zasilanie urządzenie będzie działać na 230V

Dodano po 5 [minuty]:

A w takim razie co byście polecali tj. przekaźnik bistabilny sterowanie na ok. 14,5V stałe, a styki 230V Fajnie jeśli dodatkowo wyłącznik miał możliwość ręcznego załączania. oczywiście w miarę przystępnej cenie:)
  • Poziom 30  
    Kup zasilacz 24V . Nie potrzebujesz mieć go z super parametrami ani mocą . Zapłacisz na allegro kilkanaście zł a może i mniej za używany .
    Możesz też kupić przetwornicę STEP UP za 3,60 która podwyższy napięcie z Twojego zasilacza .