Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Ceed 1.6 CRDi 2007r. - Uszkodzone łożysko piasty czy coś z hamulcami?

27 Cze 2017 14:02 735 2
  • Poziom 18  
    Witam, mam taki problem z Kią, otóż gdy jeździ się normalnie wszystko jest w porządku, ale gdy kilkakrotnie przycisnę tak 120 km/h i więcej i zacznę hamować to samochód zachowuje się jakby koła nie były wyważone, gdy puszczę hamulec toczy się, ale jakby lekko zwalniał. Koło od strony kierowcy nie daje się dotknąć. Czasami zalatuje spalenizną. Szpilki od kół pokryły się rdzą. Zdemontowałem docisk, klocki i wszystko wydaje się w porządku, prowadnice nasmarowałem lekko smarem ceramicznym. Podnosiłem koło i kręciłem, kręci się tak samo jak z prawej strony. Problem zaczął się zimą bo wtedy stalówki nie mogłem dotknąć bo była taka gorąca. Teraz są alusy, ale ostatnio znów ten problem się przydarzył. Moje podejrzenie pada na łożysko w piaście, ale podczas jazdy nic nie wyje nie szura, tylko przy tych większych prędkościach i jak zacznę hamować. Klocki i tarcze zakładane w kwietniu 2016r. Jakiej sugestie? jak zdiagnozować co jest uszkodzone? ;)
  • Poziom 38  
    1. Koło w górę i za pomocą brechy sprawdzić czy ma luzy na łożysku.
    2. Oś przednia w górę, 5 bieg i rozbujać kólka do OK 60 km. Sprawdzić czy oba się toczą. Sprawdzić zktórej strony są drgania przy lekkim przychamowaniu.
    3. Sprawdzić czy lekko się obraca, najlepiej ze zdemontowanym zaciskiem.
    4. Wymienić tarcze hamulca (z obu stron), bo może być zwichrowana.

Jeśli się podczas tych prób pojawi błą ABS, to zniknie samoistnie po przejechaniu kilkuste metrów podczas normalnej jazdy.
  • Poziom 10  
    przewód hamulcowy elastyczny lub pompa hamulcowa, podnieś kółko i poproś kogoś żeby zahamował, a ty bezpośrednio po odpuszczeniu hamulca zakręć kołem, jeśli chwilkę bedzie szło ciężko a za moment odpuści to masz diagnozę potem sprawdz czy jedno czy drugie, jeśli łatwiej poluzowac przewód przy pompie to przy pompie jeśli przy elastycznym to tam, jesli odpuści od razu to pompa, jeśli po chwili to przewód