Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stabilne zasilanie - Zasilacz laboratoryjny regulowany VOLTCRAFT HPS-13015

Conrad.pl 27 Jun 2017 17:22 2523 4
 • #1
  Conrad.pl
  Level 3  
  Stabilne zasilanie - Zasilacz laboratoryjny regulowany VOLTCRAFT HPS-13015
  Odpowiednie zasilanie podczas prac badawczych, w energetyce oraz teleinformatyce, a także innych zastosowaniach przemysłowych jest niezbędne dla zapewnienia ciągłej, bezzakłóceniowej pracy wszystkich urządzeń mających kluczowe znaczenie dla realizacji zaplanowanych działań. Wybór odpowiedniego urządzenia zasilającego powinien być zatem podstawowym elementem dbania
  o stabilność procesów odbywających się w warunkach przemysłowych.

  Podczas wyboru zasilacza, oprócz podstawowych parametrów charakteryzujących dobre urządzenie, warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy i parametry, które pomogą zdecydować o zakupie odpowiedniego modelu. Są nimi: filtry przeciwzakłóceniowe EMC (w celu zlikwidowania zakłóceń sieci), generator arbitralny, a także parametry takie jak wytrzymałość mechaniczna zasilacza, dostępne wersje obudowy i sposoby montażu oraz szeroki zakres regulacji.

  Wiele sytuacji determinuje jednak wykorzystanie modeli podstawowych, znajdujących się na tzw. „średniej półce” pod względem rozbudowanych funkcjonalności, a także charakteryzujących się standardowymi parametrami istotnymi dla zapewnienia stabilnego zasilania (moc, napięcie, natężenie prądu, liczba kanałów).

  Doskonałym przykładem urządzenia zasilającego tego typu, sprawdzającego się w profesjonalnych zastosowaniach jest regulowany zasilacz laboratoryjny VOLTCRAFT HPS-13015.

  Służy jako potencjalne źródło napięcia DC do zasilania odbiorników niskonapięciowych. Do regulowanego wyjścia na przedniej ściance zasilacza można podłączać odbiorniki wymagające maks. 5 A, a do gniazda umieszczonego z tyłu odbiorniki wymagające pełnego znamionowego natężenia prądu. Przednie wyjście jest ograniczone do 5 A i chronione przed przeciążeniem. Przy połączeniu szeregowym wyjść kilku zasilaczy mogą pojawić się niebezpieczne w przypadku dotknięcia napięcia >70 V/DC. Przy takich napięciach ze względów bezpieczeństwa konieczne jest stosowanie przewodów/kabli pomiarowych z izolacją ochronną. Do podłączenia z przodu urządzenia znajdują się bezpieczne gniazda 4 mm a z tyłu wysokoprądowe gniazda z zaciskami skręcanymi.

  Charakterystyka:
  - 3 ustawienia (Preset) dla U oraz I, mogą zostać dowolnie zdefiniowane
  - Możliwość zdalnego sterowania napięciem, natężeniem oraz włączaniem/wyłączaniem wyjścia
  - Elektroniczna regulacja do ustawienia zgrubnego i precyzyjnego
  - Wentylator sterowany temperaturą
  - Atrakcyjna cena

  Wyjścia (z przodu i z tyłu) są ze sobą połączone. Ustawianie napięcia i prądu odbywa się bezstopniowo cyfrowymi pokrętłami z ustawieniem zgrubnym i dokładnym, które umożliwiają szybkie i precyzyjne ustawienie wartości. Wartości są wyświetlane na przejrzystym wyświetlaczu.

  Stabilne zasilanie - Zasilacz laboratoryjny regulowany VOLTCRAFT HPS-13015

  Ograniczenie prądu dla pracy ze stałym prądem można ustawić wstępnie bez mostka. Zasilaczem można zdalnie sterować. Poprzez zewnętrzne napięcie (0 - 5 V/DC) lub przez zewnętrzny potencjometr (5 kOhm) można ustawić napięcie i prąd wyjściowy. Wyjście DC można włączać
  i wyłączać stykiem sterującym. Model HPS-11560 posiada dodatkowo funkcję zdalnego czujnika (SENSE). W ten sposób można skompensować spadek napięcia przy wysokich prądach obciążenia. Napięcie wyjściowe na odbiorniku jest całkowicie stabilne i niezależne od obciążenia.


  Zasilacz laboratoryjny HPS-13015 należy do szerokiej gamy profesjonalnych urządzeń pomiarowych i zasilających Voltcraft, marki oferującej:
  - 3-letnią gwarancję producenta,
  - najwyższą dokładność i niezawodność,
  - 35 lat doświadczenia w wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii.


  W trzech dowolnie programowanych miejscach pamięci można zapisać różne stałe napięcia
  i ograniczenia prądu. Przełącznik znajduje się z tyłu urządzania. Urządzenie posiada ochronę przed przeciążeniem i zwarciem, a także układ wyłączający przy zbyt wysokiej temperaturze.


  Zasilacz laboratoryjny posiada klasę ochrony 1. Urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do podłączenia do gniazd ze stykiem ochronnym i uziemieniem, gdzie występuje zwykłe napięcie zmienne 230 V/AC.

  Stabilne zasilanie - Zasilacz laboratoryjny regulowany VOLTCRAFT HPS-13015

  Więcej informacji


  Zgoda na publikację //gulson
 • #2
  Krzysiek007
  Level 20  
  Ciekawe zasilacze i odporne na zwarcia.
  W firmie kupiliśmy już kilka sztuk i jeszcze żaden nie padł, czego nie można powiedzieć o innym- bardzo popularnym- zasilaczu innego producenta. Nie ma takich wodotrysków jak Conrad, ale robi robotę.
 • #3
  brofran
  Level 40  
  Czegoś nie rozumiem : na fotce amperaż reklamowy 30 A , a w danych fabrycznych maksymalny prąd wyjściowy 15 A . :cry:
 • #4
  Jawi_P
  Level 35  
  Bo to zasilacz o prądzie wyjściowym ezoterycznym 30A i rzeczywistym 15A ;)
  No, ale w końcu coś nadającego się na to forum z oferty Conrad.
  I autor postu bardzo przesadził z "atrakcyjną ceną" jak za zasilacz impulsowy.
  Są tańsze, o większym prądzie wyjściowym i w dodatku liniowe.
  I co zauważyłem, coby dzisiaj nie chcieć kupić,to każdy sprzedawca ciągle używa słowa "profesjonalny".
  I skoro już taka cena i taki prąd, to brakuje zacisków do pomiaru cztero-zaciskowego, coby uwzględniał spadek napięcia na kablach przy pełnym obciążeniu. Po co mi profesjonalny zasilacz o prądzie 15A, skoro przy takim obciążeniu ta wartość jest często z "czapy" na samym odbiorniku.
 • #5
  Krzysiek007
  Level 20  
  Sprawdziłem cenę, bo koledzy poruszeni i faktycznie coś się pozmieniało, bo jakiś czas temu braliśmy kilka tych
  https://m.conrad.pl/?websale8=conrad.01-aa-m&pi=512319&refKey=a7Xnu1jXT
  Ale cena była coś koło 600zł. Wówczas uważałem, że jest to rozsądna cena jak na gotowy produkt i nie zdychały pracując z prądami 30A na zwarciu. Dziś bym się mocno zastanowił przed jego zakupem za podaną cenę.