Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Emulacja telefonu komórkowego na laptopie? Nieograniczony internet z tetheringu?

Centris 27 Cze 2017 20:01 1077 15
  • #1 27 Cze 2017 20:01
    Centris
    Poziom 5  

Cześć,
    U operatorów sieci komórkowych można kupić nielimitowany internet mobilny, ale jeśli chodzi i udostępnienie tego internetu (tethering) to wprowadzają limity. Np. przy podłączeniu się do telefonu czy to przez kabelek czy przez bluetooth wyczerpuje się limit przewidziany na udostępnianie internetu.
    Wie ktoś, czy jest możliwość np. emulacji telefonu na laptopie tak aby karta sim potraktowała laptopa (z win7) jako komórke ?

Pozdrawiam
    Kuba

0 15
  • #2 27 Cze 2017 20:31
    sosarek

Poziom 43  

Centris napisał:
    U operatorów sieci komórkowych można kupić nielimitowany internet mobilny

Przeczytaj co napisano drobnym drukiem - po przekroczeniu pakietu danych "nielimitowanego" internetu zakładają lejek.

0
  • #3 27 Cze 2017 20:38
    Centris
    Poziom 5  

sosarek napisał:
    Centris napisał:
    U operatorów sieci komórkowych można kupić nielimitowany internet mobilny

Przeczytaj co napisano drobnym drukiem - po przekroczeniu pakietu danych "nielimitowanego" internetu zakładają lejek.

U mojego operatora nie ma limitu w telefonie jest tylko limit na thetering. Po przekroczeniu limitu na thetering nie można udostępniać neta, natomiast w telefonie jest i śmiga z pełną prędkością.

0
  • #4 27 Cze 2017 21:35
    simhak
    Moderator - SAT

Jaki to operator. Masz telefon dual SIM?

0
  • #5 27 Cze 2017 21:36
    Centris
    Poziom 5  

simhak napisał:
    Jaki to operator. Masz telefon dual SIM?

Operator z UK - Three. Mam telefon z dual SIM.

0
  • #6 29 Cze 2017 20:52
    gavron
    Poziom 22  

a że się zapytam, a skąd niby operator miałby wiedzieć czy korzystasz z tego neta z telefonu czy go udostępniasz???? żartujesz sobie??? jest limit tylko taki że korzystając TYLKO z telefonu to go nie wykorzystasz, a jak podłączysz np laptopa to o wiele szybciej "przeleci"...

0
  • #7 29 Cze 2017 22:09
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Nie masz pojęcia na ten temat to nie pisz bzdur bo się kompromitujesz na całego. Od dawna wiadomo że w UK i nie tylko operatorzy blokują thetering z telefonu na kartach głosowych z pakietami internetowymi. karty nie działają też w modemach/routerach. Są na to sposoby i operator identyfikuje urządzenie i sposób korzystania z internetu na karcie głosowej. To nie Polska gdzie jest dużo, tanio, szybko i nikt nic nie blokuje.

0
  • #8 29 Cze 2017 22:49
    gavron
    Poziom 22  

Wiesz co... nie mam i nie potrzebuje telefonu z theteringiem... mam starego z andkiem 2 jeszcze, ktory ma opcje AP i nie ma szans aby operator (obojętnie czy będzie PL czy nie) wiedział że w tym momencie mam AP włączony...
    I czekam teraz na większe hejty...

0
  • #9 29 Cze 2017 23:04
    Centris
    Poziom 5  

gavron napisał:
    Wiesz co... nie mam i nie potrzebuje telefonu z theteringiem... mam starego z andkiem 2 jeszcze, ktory ma opcje AP i nie ma szans aby operator (obojętnie czy będzie PL czy nie) wiedział że w tym momencie mam AP włączony...

O, mogę spróbować, jakiego używasz telefonu?

0
  • #11 29 Cze 2017 23:47
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

gavron napisał:
    nie ma szans aby operator (obojętnie czy będzie PL czy nie) wiedział że w tym momencie mam AP włączony...
    TTL?

1
  • #12 30 Cze 2017 00:35
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Szkoda czasu na dyskusję z "fachowcem". Na jdtech.pl jest wiele na ten temat i mam nadzieję ze autor tam poszuka rozwiązania a nie słucha takich pseudo porad. Prostowanie bzdur które ktoś wypisuje to obowiązek a nie hejt. A takie wypisuje tu kolega @gavron w dwóch postach.

0
  • #13 30 Cze 2017 15:25
    simhak
    Moderator - SAT

Co do operatora - zjawisko jak najbardziej możliwe.
    Dual SIM - masz dwie karty SIM?
    Teoretycznie ( przy dwu kartach SIM ) udostępnianie internetu mogło być z jednej a korzystanie lokalnie w tym telefonie z drugiej. Nie wyklucza to oczywiście możliwości wspomnianych w tym temacie.

0
  • #14 07 Lip 2017 18:33
    gavron
    Poziom 22  

Jak mówiłem używam starego telefonu, mianowicie samsung 6500D, który nie słyszał o żadnych LTE i tym podobnych. Czy chcecie mi powiedzieć że jak włącze "Przenośny punkt dostępu" operator będzie wiedział że udostępniam sobie internet?? Jeśli tak to niech mnie ktoś oświeci i wytłumaczy JAK...

0
  • #15 07 Lip 2017 19:25
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

gavron napisał:
    Jak mówiłem używam starego telefonu, mianowicie samsung 6500D, który nie słyszał o żadnych LTE i tym podobnych. Czy chcecie mi powiedzieć że jak włącze "Przenośny punkt dostępu" operator będzie wiedział że udostępniam sobie internet?? Jeśli tak to niech mnie ktoś oświeci i wytłumaczy JAK...

Tlumaczyc Ci nie bedziemy. Wyguglaj sobie "TTL" w aspekcie protokolu IP.

0
  • #16 23 Mar 2018 10:36
    Centris
    Poziom 5  

Wystarczyło włożyć kartę do modemu i podłączyć do kompa. Działa i nie zlicza udostępnionych danych.
    Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów