Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Gitarowy 100W sin z g這郾ikiem 12" 300W max

zibisound 31 Jul 2005 12:26 13172 21
lampy.pl
  • Witam.Prezentuje kolegom do oceny piec gitarowy o mocy 100W sin.Piec jest zbudowany w zamknietej obudowie,wzorowanej na basowej firmy Fender,ze zmodyfikowan szpar i p馧k u do逝 przodu.Kolumna jest wyt逝miona wat mineraln.G這郾ik zastosowa貫m firmy malo znanej w Polsce,ICOON i sproawdzaj je dwaj ludzie,sprzedaj帷y na Wolumenie.Jest to g這snik szerokopasmowy o parametrach:12",moc max-300W/8om,93dB,46-18000Hz.G這郾ik ten przetwarza pasmo cz瘰totliwo軼i z gitary,a gitara daje tak瞠 d篤ieki harmoniczne,kt鏎e decyduj o brzmieniu w przeciwie雟twie do typowych glo郾ik闚 gitarowych z pasmem 5000Hz.Sprz皻 oceniali muzycy zawodowi i stwierdzili,瞠 brzmienie jest bogatsze,ni w typowych piecach.Ko鎍闚ka mocy zbudowana jest na 4szt.2N3773 i sterowana przez bD911/12 lub podobne.G這郾ik jest zabezpieczony wielofunkcyjnym uk豉dem firmy Altron,kt鏎y posiada wad konstrukcyjn,polegaj帷 na tym,瞠 czujnik temp.wy陰cza g這郾ik po osi庵ni璚iu 80st.C.Jest to niedopuszczalne na estradzie i dobudowa貫m prosty uk豉d wykonawczy na dw鏂h tranzystorach,kt鏎y w陰cza wentylator.Oczywi軼ie w piecu gitarowym,wentylator jest zb璠ny i tutaj jest zastosowany m鎩 patent,kt鏎y polega na ch這dzeniu radiator闚 przez wymuszone ruchy powietrza we wn皻rzu obudowy.W p造cie monta穎wej wywierci貫m ok.10 otwor闚 o srednicy 10mm i powietrze poruszane przez g這郾ik przep造wa do g鏎y,ch這dz帷 radiatory i uchodzi przez otwory w tylnej p造cie.Niestety,nie mam zdj耩 wn皻rza wzmaka,ale konstrukcja jest modu這wa,co u豉twia ewentualny serwis.W zasilaczu przcuj elektrolity 10mF/50 lub 63V w zale積o軼i od mocy wzmaka.Na tranzystorach 2N3773 mo積a uzyska 200W,ale przy wi瘯szych radiatorach.Ten system ch這dzenia powoduje sch這dzenie radiator闚 o ok.20-25 st.C co ma du瞠 znaczenie dla niezawodno軼i wzmaka.W preampie pracuj niskoszumne scalaki Motoroli co umo磧iwilo zastosowanie w sprz篹eniach tylko dw鏂h kondensator闚 i ma to wp造w na dynamik.Barwa ton闚 jest typowa,tr鎩 punktowa i dzia豉 w p皻li sprz瞛enia zwrotnego co ma wp造w na brzmienie.W uk豉dzie preampa jest uklad "overdrive" i wbudowany jest poglos cyfrowy na prostym procesorze.Pog這s ten daje no郾e i dynamiczne brzmienie i spotkalem si z opini,瞠 jest zb璠ny,ale niech muzycy oceni,co jest lepsze:p豉ski,drewniany d篤i瘯,czy taki z poglosem.Poglos ten dobrze dzia豉 z chorusem i z przesterem.Trafo w zasilaczu ma moc 150W/2*35V i jest toroidem.Piec ma wyj軼ie"line out".Zapraszam do dyskusji i pyta oraz merytorycznej krytki-Zygmunt.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    zibisound
    Level 23  
    Has specialization in: elektronika i akustyka, lampowy sprz皻 gitarowy
    zibisound wrote 617 posts with rating 16, helped 39 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2005 year.
  • lampy.pl
    plik4
    Level 26  
    zdejmij te punkty za zdjecia.......
    Ale tak ladne wykonanie tylko jakos ten grill mi nie pasuje lepiej byba bylo by poscic na caly przod siatke jakas jasna najlepiej.
    borysgo2
    Level 16  
    Piecyk ladny.
    Nie rozumiem dlaczego nie zaprojektowales obudowy pod ten glosnik tylko wstawiles go do obudowy '' wzorowanej na Fenderze" (moim zdaniem takie cos jest niedopuszczalne). System chlodzenia hmmm, piszesz ze obudowa jest zamknieta a przeciez wysierciles tam otwory wentylacyjne (chyba ze zle sie doczytalem), dlaczego taki system skoro masz wentylatory ?
    I mam taka goraca prosbe, zamiesc parametry zastosowanego przetwornika.
    Ogolnie piecyk ladny.
  • lampy.pl
    zibisound
    Level 23  
    Witam.Dzi瘯uj za opinie i wyja郾iam,瞠 nieprecyzyjnie opisalem system ch這dzenia,bo wentylator oczywi軼ie jest stosowany w Headzie,a tu obudowa jest nieca趾iem zamkni皻a bo ma szczelin z przodu ich這dzenie jest wymuszone jak w opisie.W piecach gitarowych typu combo trudno jest zapewni ch這dzenie i mozna zastosowa siatk u g鏎y obudowy,ale musi by on estetyczna.Jezeli chodzi o punkty na zdj璚iach to niech kto napisze jak je zdj望,bo ja ich specjalnie nie deklarowa貫m i nie chc obci捫a koleg闚.Pozdrawiam-Zygmunt.

Dodano po 5 [minuty]:

Witam ponownie.Do Borysgo:napisz dlaczego take wzorowanie si na dobrej firmie jest niedopuszczalne a gdyby czyta dok豉dnie opis sprz皻y to tam s zamieszczone dane g這郾ika.Je瞠li chodzi o grill to jest do piec tzw.niskobud瞠towy,kt鏎e ja robi dla m這dych muzyk闚,kt鏎zy nie maj du瞠j kasy a chc "da czadu"Grill kosztuje na Wolumenie 12"-10z a siatka ok 50z.Pozdrawiam-Zygmunt i prosz o dalsze uwagi.
    borysgo2
    Level 16  
    Chodzi mi o parametry TS, te co podales nie wystarczaja do zaprojektowania obudowy (parktycznie nic mi konkretnego nie mowia). Nierozumiem jak mozna wsadzic jakis glosnik ot tak sobie w niepoliczona obudowe, co z tego ze sie wzorowales na Fenderze jak i tak wsadziles inny przetwornik. Jaka groba plyte dales i czy sa jakies wzmocnienia ?

Swoja droga to wykonanie naprawde dobre. Ustaw ilosc punktow na 0.01.
    plik4
    Level 26  
    jest opcja rezygnuje z prowizji trzeba ja zaznaczyc i bedzie ok .....

CO do mocy glosnika 300W to raczej nei jest prawdziwy glosnik gitrowy tylko pseudo-estradowy okroju HH. Glosniki gitarowe (nie basowe) wahaja sie w mocy ok 30-50W a najsilniejsze chyba 125W. Zreszta jak sa piece gitarowe majace po 100W a w nich cztery glosniki po 12' wypada szacunkowo 25W na glosnik...
    zibisound
    Level 23  
    Witam.Niestety,nie znam parametr闚 g這郾ika do projektowania obud闚 i we pod uwag,瞠 ten piec nie jest wzmacniaczem basowym,cho taki te by zrobiony i zawodowy muzyk por闚nywa go z piecem Beringhera i stwierdzi鹵e m鎩 wzmak ma lepszego kopa i brzmienie.G這郾ik do tego basowego te by firmy ICOON,ale o parametrach:15",350Wmax,98dB,30-3000Hz i doda貫m do niego dwa tweetery do podbicia g鏎y.Importer g這snik闚 nie mia danych tych g這郾ik闚 i jak b璠 na Wolumenie to zapytam si o nie.Firma tego importera robi kolumny estradowe i na pewno ma dane.Te g這郾iki 350W s w kolumnach po 2szt. i graj w klubie Stodo豉 w Warszawie.Jak kto jest zainteresowany to mog na priv poda nr.tel. do firmy importera.G這郾iki s naprawd dobre i trzymaj parametry.Mo積a te kupi szerokopasmowe 8 i 10" o mocy max.150 i 250W i te 10" 豉dnie graj w piecu gitarowym a 8" mo積a zastosowa w piecu do gitary klasycznej <2szt>.Pozdrawiam-Zygmunt.PS.Ze wzgl璠闚 finansowych i obni瞠nia ceny piecy stosowa貫m glo郾iki firmy Alphard,ale mimo podanej mocy 100W/200W na wzmaku 80W sin. dwa razy padly i nie stosuj ich.Mam te namiar na importera g這郾ik闚 Jensen,Celestion i Beyma i ceny s ni窺ze,ni u konkurencji.

Dodano po 11 [minuty]:

Do plika4:oczywi軼ie to nie g這郾ik strikte gitarowy,ale napisa貫m,瞠 przenosi pasmo od 46-18000Hz i daje to pe軟e brzmienie gitary i szczeg鏊nie harmonicznych,a firmy daj g這郾iki do 5000Hz i brzmienie na nich jest gorsze.Ja opieram si na opinii ods逝chowej muzyk闚,ktorzy kupuj moje piece a nie teoretycznych dywagacjach.We pod uwag,瞠 w ta雟zych piecach obudowa jest otwarta z ty逝 i praktycznie ruch membrany do ty逝 jest wdu瞠j mierze tracony.Pozdrawiam-Zygmunt.PS.Fachowcy w salonie Riff,byli zdziwieni,jak przedstawi貫m im koncepcj mojego pieca a b璠 musia nied逝go zawie踵 taki piec do oceny na gor帷o.Prawdziwy drajw gitara dostaje dopiero w paczce 200-400W i na dobrym wzmaku typu Head.Taki zestaw zaprezentowa貫m na DIY.
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Jak na piec nisko bud瞠towy, to faktycznie nie幢e to wygl康a i pewnie nie 幢e to chodzi, ale z uwagami Koleg闚 chyba si zgodz. To, 瞠 ma貫 piecyki s otwarte, to nic dziwnego, jest to zamierzone z dw鏂h powod闚, pierwszy to, 瞠 przy ma造ch gabarytach skrzyni i tak si basu nie uzyska, a drugi to, 瞠 te piece stawia si ko這 軼iany i odbijany d德i瘯 jest kierowany do przodu, zyskuj帷 tym samym, jakie tam decybele. Osobi軼ie nie mog si zgodzi, co do harmonicznych, druga harmoniczna jest zawsze o 50% s豉bsza i ka盥a nast瘼na tak samo od tej poprzedniej i dla tego ich nie s造cha, do tego przy czystej sinusoidzie praktycznie nie ma ich za wiele, najwi璚ej jest ich przy prostok帷ie, przy przesterach jak najbardziej, zgodz si z tym, 瞠 harmoniczne maj pot篹ny wp造w na brzmienie, w ten przecie spos鏏 s budowane organy, gdzie kilka harmonicznych, jest sumowanych, co daje w rzeczywisto軼i bardzo ciekawe efekty, ale te harmoniczne musia豚y najpierw odfiltrowa i wzmocni do tej samej amplitudy i w tedy by by po膨dany efekt. Nie podoba mi si tak samo moc i pasmo g這郾ika, tak jak Koledzy wspomnieli, jest to nie mo磧iwe, moc, nigdy nie idzie w parze z jako軼i, po prostu nie pozwala na to sama konstrukcja g這郾ika, wielko嗆 membrany, jej waga, elastyczno嗆 resora, magnes itd. Z praktyki wiemy, 瞠 do 18 kHz robi si nie wi璚ej jak do 50W, ale to nie jest takie istotne, nie podwa瘸m, tego 瞠 to dobrze gra i muzycy s zadowoleni, natomiast ciekaw jestem, co by powiedzia, jak ja bym stwierdzi, 瞠 zaw篹ony wzmacniacz gitarowy do 3kHz idzie o wiele, zaznaczam, o wiele lepiej jak standardowy do tych 20kHz?
    Pozdrawiam
    borysgo2
    Level 16  
    zibi
    Niewazne do jakiej gitary jest piec, dolem tez musi poprawnie chodzic (obudowa to podstawa), moim zdaniem powinienes pomierzyc glosnik zanim zaczniesz ciac plyty na obudowe. W sumie to wazne zeby muzycy byli zadowoleni. Tak swoja droga to firmowe piece czasami tez sa pozal sie Boze, nie rozumiem jak np. 4 12'' glosniki maja grac w obudowie z 19mm sklejki i to na dodatek bez wzmocnien, kumpel z zespolu
    http://www.sothoth.metal.pl/ ma firmowy piec na 4 celestionach i calosc tak drga i sie trzesie ze masakra. Dlaczego by nie wykorzystac calego potencjalu lezacego w glosnikach ? Jensenow ci nie polecam kicha totalna, lepiej juz dozbierac i kupic eminence legend v12 badz tanszego celestiona, co do szerokopasmowek to jeszcze nie trafilem na taka ktora by sie sprawdzila lepiej niz w/w v12.
    zibisound
    Level 23  
    Witam.Janek,ja sprz皻em estradowym zajmuj si b.d逝go a moja pierwsza konstrukcja b.dawno temu to by wzmak lampowy o mocy 15W w obudowie po magnetofonie Melodia<co to by這 to pami皻aj starzy "g鏎ale"elektronicy.Naprawialem r騜ne piece gitarowe i np.firma Roland robi wynalazki na 4szt g這郾ik闚 6,5" i mocy 15W za 480z!Brzmi to fatalnie i nadaje si na pr鏏y w domu.Piece do 1000z to jest sprz皻 dla amator闚,robiony do嗆 niechlujnie np. z konektorami sieci na p造cie g這wnej w odleg這軼i 5-7cm od elektroniki.Ze wzgl璠闚 BHP jest to skandal i nie powinny takie urz康zenia by sprzedawane w Polsce!Uwaga ta dotyczy Rolanda j/w.Do ci篹kiej muzy pud這,otwarte z ty逝 nie nadaje si,bo d篤i瘯 jest p豉ski i gra akordami,co cz瘰to ma miejsce,jest kiepska.Dopiero paczka daje dobre brzmienie,ale to wy窺za p馧ka.Nie napisa貫m,瞠 kiedy gra貫m w amatorskiej kapeli na gitarze i teraz gram towarzysko.Aby zrobi dobry piec to moim zdaniem trzeba mie wiedz o gitarach i muzyce.g這郾ik firmy ICOON ma ok.100W mocy skutecznej i tyle spoko wytrzymuje na wzmaku 100W sin.Je瞠li chodzi o pasmo to 3000Hz to jest pasmo telefoniczne i moim zdaniem brzmienie gitary z dodatkowymi urz康zeniami jest dobre,gdy pasmo g這郾ika ma przynajmniej 10000Hz.Firmy,kt鏎e produkuj piece gitarowe,stosuj glo郾iki do 5000Hz i cz瘰to sztucznie podbijaj brzmienie potencjometrem "bright" co powoduje nieczyste brzmienie.Napisa貫m,瞠 dla mnie znaczenie ma opinia muzyka,kt鏎y mowi,瞠 by w salonie muzycznym i nie m鏬 znale踵 sprz皻u do 1000z,aby gra z pe軟ym pasmem.Gitara tego muzyka kosztowa豉 ok 2000z i dawa豉 naprawd pi瘯ne i wysokie brzmienie.Gdy pod陰czy j do mojego pieca to si zdziwi jak ja to zrobi貫m w domu a w sklepie nie m鏬 takiego znale踵.Ja ty nie uprawiam krypto reklamy,tylko udowadniam.瞠 w technice audio nic nie jest ustalone i trwa貫 i zawsze znajd si tacy,co b璠 chcieli zrobi co innego i lepszego.Pozdrawiam-Zygmunt i czekam na krytyk!PS.Nikt nie jest doskonaly a krytyka merytoryczna zawsze pomaga my郵帷ym.
    janek11389
    Level 42  
    borysgo2 wrote:
    zibi
    Niewazne do jakiej gitary jest piec, dolem tez musi poprawnie chodzic (obudowa to podstawa), .

Obudowa i g這郾ik, to po這wa sukcesu. Dla tego paczka od kolegi zrobi豉 pozytywne wra瞠nie na muzyku, widocznie dotychczas go嗆 gra na czym mniejszym i to zrobi這 swoje.

borysgo2 wrote:
    Tak swoja droga to firmowe piece czasami tez sa pozal si Boze, .

To ma這 powiedziane, wi瘯szo嗆 piecy to po瘸l si bo瞠!

borysgo2 wrote:
    co do szerokopasmowek to jeszcze nie trafilem na tak ktora by si sprawdzila lepiej niz w/w v12.

Masz absolutn racj, jest nie mo磧iwe wykonanie g這郾ika o du瞠j 鈔ednicy i szerokim pa鄉ie przenoszenia. Ze wzrostem 鈔ednicy, cz瘰totliwo嗆 idzie do do逝, dla tego g這郾iki 18 cali chodz tylko do 1,5kHz.
    Pozdrawiam
    plik4
    Level 26  
    [quote="janek11389"]
    borysgo2 wrote:

Masz absolutn racj, jest nie mo磧iwe wykonanie g這郾ika o du瞠j 鈔ednicy i szerokim pa鄉ie przenoszenia. Ze wzrostem 鈔ednicy, cz瘰totliwo嗆 idzie do do逝, dla tego g這郾iki 18 cali chodz tylko do 1,5kHz.
    Pozdrawiam

12cali to ze sporry glosnik a calkiem szerokie pamo ma np GDS
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Zgadza si, ale za to nie trzystu wat.
    Pozdrawiam
    plik4
    Level 26  
    no napewno GDS'y wytrzymoaj 100W przy wysokim odcieciu dolnym. Aby otrzymac 300Watowy szerokopaskomy glosnik to cewka w miarre dluda w ogromnym nadbiegunniku gornym i jeszcze sporej srednicy...
    borysgo2
    Level 16  
    Ja bym dodal ze swojej strony tylko tyle ze stosowane 12'' typowo gitarowe glosniki (mowie o tych z prawdziwego zdazenia) maja dosyc znaczne podbicie na skraju pasma ok 2-3kHz (tymbardziej ze membrana jest papierowa) i brzmia w sposob charakterystyczny, paczka na glosniku szerokopasmowym brzmi poprostu inaczej i to jest raczej normalna sprawa. W dawniejszych czasach gdy krolowaly jeszcze lampy i glosniki nie byly takie doskonale jak dzis muzycy grajac przyzwyczajali sie do okreslonego brzmienia i teraz porownuja je jako wzorzec z nowym sprzetem. Glosnik typowo gitarowy nadaje sie moim zdaniem tylko i wylacznie do gitary (zreszta nie tylko moim zdaniem).
    zibisound
    Level 23  
    Witam audiomaniak闚.Jak wida,dyskusja rozwija si interesujaco i o to chodzi這!Pisa貫m wcze郾iej,瞠 m鎩 glo郾ik ma moc 300W MAX!!! a skuteczn moc ok.100W i tak moc dobrze przenosi.W 鈔odku membrany znajduje si sto瞠k wysokotonowy i jak wiadomo jest to kompromis i nie zast瘼uje typowego g這郾ika wysokotonowego.Do pieca gitarowego taki g這郾ik w zestawie z typowym 5000Hz musia豚y mie moc prawie r闚n mocy g這郾ika nisko-鈔edniotonowego,bo gitara daje d篤i瘯i o prawie takiej samej amplitudzie w funkcji cz瘰totliwo軼i.Pisa貫m te,瞠 g這郾iki ICOON s produkowane na Tajwanie i maja certfikat CE i napis "made for Europe".Jak koledzy pewnie wiedz,firma Alphard produkuje g這郾iki 12" o mocy100/200W i niestety,nie wytrzymuj one mocy 100W a ICOON te 12" wytrzymuje t moc bez problemu.Je郵i codzi o obudow to zastrze瞠nia by造 do braku oblicze.Powtarzam,瞠 nie jest to obudowa basowa i jej wymiary nie s krytyczne,bo odtwarza ona pasmo od ok.100-150Hz.Je瞠li dostan parametry tego g這郾ika to postaram si przeliczy i podam dane.Na pewno b璠zie ciekawie,czy moje wymiary b璠 podobne do obliczonych.Janek napisa,瞠 pog這s nie jest potrzebny w piecu gitarowym.By貫m kiedy w sklepie ze sprz皻em estradowym i sprzedawca twierdzi,瞠 pog這s nie jest potrzebny do nag這郾ienia wokalu.W odpowiedzi powiedzia貫m mu,瞠 powinien zaj望 si sprzeda膨 warzyw,bo na sprz璚ie to i nag豉郾ianiu to si nie zna.Poglos w piecu gitarowym daje no郾y i dynamiczny d篤i瘯,瞠 mo積a zmniejszy moc.Bez niego ten d篤i瘯 jest p豉ski i bez dynamiki.Szczeg鏊nie dobrze brzmi z symulatorami gitarowymi.Jezeli kto ma w徠pliwo軼i to powinien tego pos逝cha i mam na my郵i symulator gitarowy z poglosem.Jest taki czad,瞠 uszy opadaj.Pozdrawiam i zach璚am do wypowiedzi,bo tylko "ferment daje dobre wino i inne efekty"-Zygmunt.
    janek11389
    Level 42  
    zibisound wrote:
    .Janek napisa,瞠 pog這s nie jest potrzebny w piecu gitarowym.

Witam. O ile dobrze sobie przypominam, to napisa貫m Tobie to na PW a nie na forum i w dodatku z mojego zdania wyrzuci貫 jedno s這wo, co zmieni這 ca趾owicie s瞛! A mianowicie napisa貫m:, {瞠 dobry! wzmacniacz nie potrzebuje pog這su} w dodatku chodzi這 tylko o gitar, a nie mikrofon, troch nie 豉dnie! Co do mikrofonu, to jak najbardziej si z Tob zgadzam i uwa瘸m, 瞠 jest wr璚z wskazany, ale to jest ca趾iem inna bajka. Widz, 瞠 jeste godnym rozm闚c do dyskusji i wiele mo積a si od Ciebie na uczy, wi璚 proponuj przenie temat do dzia逝,,Uk豉dy elektroniczne pomys造 i problemy”, bo co czuj, 瞠 pr璠zej czy p騧niej moderator wyniesie nas st康 na butach. Np. mo積a rzuci has這, wp造w harmonicznych na jako嗆 d德i瘯u w piecach gitarowych. I tam sobie rozwiniemy spokojnie temat, bo na prawd jest ciekawy i nikt si nie b璠zie czepia.
    Pozdrawiam
    AREK0882
    Level 16  
    zibi czy m鏬 by zamiesci schemat pog這su wraz z p造tk.Te mam g這郾ik ICOON szerokopasmowy 10MA250-C8HW pmax 250wat,jestem zniego zadowolony niekosztuje zbyt wiele a jest dobry
    kaman44
    Level 15  
    Temat dotyczy g這郾ik闚 icoon,wi璚 pytanie kieruj tutaj.W obudowie o wymiarach wewn.szer.54 cm i wys.69 cm chc zamontowa cztery g這郾iki dwunastocalowe szerokopasmowe w豉郾ie tej firmy.Czy pionowe za豉manie do wewn徠rz przedniej 軼ianki z g這郾ikami b璠zie mia這 negatywny wp造w na d篤i瘯? Pasmo od 100-200 Hz w g鏎(zwrotnica aktywna).Jak te g這郾iki radz sobie z pasmem powy瞠j 10 kHz?
    BolzZ
    Level 26  
    zibisound ja powtorze pytanie Arka- czy mozesz zamiescis schemat poglosu, i podac koszt wykonania samego poglosu ?
    BolzZ
    Level 26  
    sedzia80 wrote:
    ch皻nie bym zobaczy ten piec...... gdyby nie te punkty...! Szkoda!!!!!!!

to znajdz na forum jakis bzdurny post, zg這 go do moderator闚 i juz masz punkcik :P a ode mnie dostajesz na razie dwa w prezencie. na pliki z pierwszego posta wystarczy.

co do tych szerokopasmowek to IMO bardzo watpliwa sprawa. na przesterze musi byc dosc nieprzyjemny efekt...
    May
    Level 11  
    Witam!

R闚nie wed逝g mnie szeroko嗆 pasma jakie przenosi kolumna jest niezwykle istotna. Mysl, 瞠 wielu producent闚 piec闚 przyj窸o za oczywiste 瞠 trzeba stosowa g這sniki np. do 5,5 kHz. Zdaj sobie spraw, 瞠 jest to poparte latami doswiadcze, ale niekoniecznie ka盥emu takie brzmienie odpowiada.

W przypadku ta雟zych piecyk闚, niejednokrotnie budowanych przypadkowo przez firmy kt鏎e na rynku s "ju" od wczoraj :) zastosowanie nawet wypasionego g這snika nic nie da. Natomiast dobrze pomy郵any projekt z szerokopasm闚k mo瞠 zaintrygowa.

Wcale nie dziwi si Zibi`emu, 瞠 brzmi mu to fajnie. Nawet z przesterem.
    Pozdrawiam