logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Subwoofer aktywny Lark Tube 8A - Poprawne podłączenie subwoofera aktywnego.

mateusz1125m 27 Cze 2017 20:46 4479 1
REKLAMA
  • #1 16554854
    mateusz1125m
    Poziom 9  
    Witam. Jestem posiadaczem subwoofera aktywnego LARK TUBE 8a. Montaż zleciłem firmie specjalistycznej CAR AUDIO która posiada dobrą opinię.
    Sprzęt został mi podłączony do radia SONY CDX-GT220 w samochodzie Opel Astra G Twinport 1.4 16V 90km 2005r. Akumulator jaki posiadam ma pojemność 47ah.
    Problem polega na tym, że Subwoofer po poprawnym działaniu przez 2dni przestał działać, po czym włącza się on co jakiś czas na 15min, czasem dłużej. Kontrolka na wzmacniaczu świeci się cały czas po włączeniu radia więc podejrzewam, że nie jest on spalony ani uszkodzony. Radio działa cały czas poprawnie bez suba i zarazem jak on działa. Jedyne co mnie dziwi to podpięcie zasilania nie bezpośrednio do akumulatora ale pod jakąś wiązkę która znajduje się pod kierownicą z lewej strony(okolice bezpieczników). Akumulator sprawdzałem specjalnym sprzętem i bez obciążenia ma on napięcie 12V. Co jest przyczyną aktualnego stanu? Czy to alternator który nie wyrabia? Akumulator? Złe podłączenie? Monter powiedział mi, że ten sprzęt nie bierze dużo prądu ale z drugiej strony zazwyczaj tego typu sprzęt podłącza się bezpośrednio do akumulatora. Proszę o pomoc.

    link do oferty z Subem:
    Link
  • REKLAMA
  • #2 16554908
    adam_1991r
    Poziom 27  
    Ja bym to podpiął pod aku. Ale pisałeś że 2 dni było ok więc pewnie za dużo chciałeś z niego wyciągnąć i coś się zepsuło. Najpewniej głośnik. Weź jakiś akumulator do bagażnika i podłącz wzmaka pod te aku jakimś kablem dosyć grubym i będziesz wszystko wiedział.
REKLAMA