Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smart fortwo 0,8 cdi - Stuki w silniku po puszczeniu gazu oraz na postoju.

27 Cze 2017 21:36 1242 6
  • Poziom 8  
    Witam wymieniłem wszystkie popychacze hydrauliczne w siniku ale stuki są nadal, występują tylko gdy silnik nie ma obciążenia, podczas powolnego dodawania gazu podczas jazdy takowych nie ma lub podczas jazdy pod górę. Tu moje pytanie czy to są objawy popychaczy czy rozrząd/ łańcuch do wymiany, w smarcie aktualnie mam wyjęty silnik więc wszystko na wierzchu. Proszę o porady jak to sprawdzić. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    Luz zaworowy nie taki? Tutaj popychacze są hydrauliczne więc teoretycznie nie powinno być z tym problemu. Szkoda że silnik jest na wierzchu bo można by stwierdzić dokładniej skąd te stuki dochodzą.
  • Poziom 8  
    Stuki dochodzą z górnej części silnika, wcześniej były uszkodzone dwa popychacze hydrauliczne po wyjęciu ich rozłożyły się na dwie części, zostały wymienione wszystkie popychacze i dźwigienki. Panewki również nowe.

Popychacze wyjęte wszystkie są twarde, w takim razie prawdopodobnie to rozrząd.
  • Poziom 11  
    O ile się nie mylę to tam są rozrządy bez obsługowe. Ile ma przebiegu twój smarcik?
  • Poziom 8  
    Czasy bezobsługowych rozrządów się skończyły. Przebieg 170 tys.
  • Poziom 11  
    Ślizgi do sprawdzenia.
  • Poziom 8  
    Rozrząd wymieniłem był wyciągnięty 0,5 cm, dziś może włożę silnik do budy i zobaczymy.

Lekki szum z rozrządu usunięty.
    Niestety klepie dalej, na moje ucho stuki dochodzą z komory spalania. Czy jest to możliwe? Przy wymianie panewek i pierścieni sworznie były sprawdzane.
    Stukanie występuje tylko powyżej 1500 obrotów. Na postoju i pod obciążeniem brak.