Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT1051 - Bitron T85 DL-S1 4pin - opis pinów elektrozamka

27 Cze 2017 23:24 2310 3
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór.
    Pech chciał, że zepsuł mi się elektrozamek w pralce. Przy próbie rozpoczęcia prania słychać 4 "cyknięcia", po czym sygnalizuje ona problem z zamknięciem drzwi. W celu diagnozy i ewentualnej naprawy usterki potrzebowałbym wiedzieć, który pin jest do czego.
    Dokonałem pomiaru rezystancji na pinach elektrozamka (załóżmy numerację od dołu 1-4).
    Cytat:
    1-2 = 43K
    1-3 = 44K
    1-4 = rozwarcie
    2-3 = 200Ω
    2-4 = rozwarcie
    3-4 = rozwarcie

Czy na tej podstawie pomoglibyście mi stwierdzić, które piny na wtyczce odpowiedzialne są za zamykanie i sygnalizację stanu zamknięcia itd.?
    Z góry dziękuję bardzo i pozdrawiam!
    PS.
    Znalazłem dwa tematy na rosyjskich forach na ten temat, ale niestety nie znam kompletnie języka (może to będzie jakiś trop)...
    :arrow: Link
    :arrow: Link
    Po tej lekturze z pomocą translatora, wydaje mi się, że pin kontroli zamknięcia, to ten na samej górze, co myślicie?
    Poprawiłem TONI_2003
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 2  
    Blokada wymieniona na nową, wszystko działa.
    Z ciekawości otworzyłem starą, więc tak dla zainteresowanych:

Styki od dołu:

- styk sygnalizujący zamknięcie blokady (zwarcie z kolejnym stykiem)
    - styk zerowy (GND)
    - + dla cewki wypychającej taki dynks zwalniający blokadę
    - + dla rozgrzewania dropsa podnoszącego blaszkę (podłączoną do styku GND), która podnosi czarny kawałek plastiku aktywujący blokadę (kiedy blaszka się podniesie, zwiera się ze stykiem pierwszym od lewej)

Pozdrawiam