Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który z wymienionych telefonów wybrać?

kolons 28 Cze 2017 01:02 588 5
  • #1 28 Cze 2017 01:02
    kolons
    Poziom 3  

Do wyboru mam Sony Xperia XA1 albo Samsung Galaxy J7 2016. Telefon do internetu i czasami robienia zdjęć na jakieś 3 lata. Nie miałem nigdy żadnego Soniacza wiec nic o tych telefonach nie wiem. Może ktoś miał telefon z wbudowaną baterią i może coś na ten temat napisać?

0 5
  • #2 28 Cze 2017 08:55
    dgolf
    Poziom 15  

Mimo przewagi soniacza na papierze (parametry), polecam Samsunga. Będziesz zadowolony z jakości zdjęć, filmów i wyświetlacza. Spora pojemność baterii. Co do baterii wbudowanych, to XPERIA M2 od 2014r pracuje na oryginalnej i nie czuć różnicy w czasie działania telefonu. Z doświadczenia własnego, od czasów pojawienia się baterii litowo-jonowych i polimerowych, komórka po 2-3 latach trafia albo do szuflady albo jest przekazywana komuś w rodzinie ze sprawnym oryginalnym ogniwem :)

0
  • #3 28 Cze 2017 08:56
    Marco_zg
    Poziom 18  

Według mojej oceny to Sony Xperia XA1 była by na jednym poziomie z J7 2017. Trochę mała rozdzielczość wyświetlacza w Sony Xperia XA1. Ful HD dla 5" do 5.7" jest wystarczające. Sam jestem w posiadaniu Samsung i9506, Note 3 i raczej nie zamierzam ich zmieniać dopóki nie padną, no i AMOLED robi swoje. Chociaż IPS TFT też nie ma za wiele do zarzucenia ale jednak.

0
  • #5 28 Cze 2017 16:51
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Według mnie to wybierasz pomiędzy wydajnością, a dosyć pojemną baterią. Wydajność oczywiście lepsza w XA1. Ładowanie w przypadku Xperii będzie pewnie codziennością, ale to standard w większości telefonów. Tragedii z baterią nie powinno być i 3 GB RAM + dosyć dobry procesor zawsze mile widziane, więc ja brałbym Sony. Tego Samsunga niezbyt bym chciał, ponieważ nie ma czujnika oświetlenia (trzeba ręcznie regulować jasność ekranu) oraz ma wyświetlacz HD o rozmiarze 5,5 cala - mnie to trochę przeszkadza, bo mam dosyć dobry wzrok i widzę różnicę między HD a Full HD przy 5,5 calach. Sony też ma HD ale 5 cali to jeszcze ujdzie. No i jeszcze jeden powód to wartość telefonu. Xperie ze względu na swoje bebechy łatwiej będzie w przyszłości sprzedać i dostaniesz więcej $$$. Nawet jakby teraz porównać wartość tych telefonów to Xperia jest więcej warta.

0
  • #6 28 Cze 2017 21:55
    beo
    Poziom 36  

kolons napisał:
    Do wyboru mam Sony Xperia XA1
    Z dwojga złego, lepiej właśnie w stronę Xperii. W j7 jedynie akumulator może być tym czymś "za", bo rzeczywiście może zapewnić dłuższy o wiele, czas pracy. Ale przedkładanie tego nad komfort pracy, nie ma sensu. Na Sony powinieneś te 4h SOT-u uzyskać.

0