Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Esam3200 - Świecą wszystkie diody na samym dole panelu

Piotr160292 28 Jun 2017 07:41 1329 0
    Piotr160292
    Level 38  
    Witam, mam problem z podanym w tytule ekspresem. Sytuacja prezentuje się tak, że puściła jedna z uszczelek na grzałce i ekspres zaczął fest rzygać bokiem przez otwory wentylacyjne parą. W pewnym momencie zapaliła się kontrolka z trójkątem i wykrzyknikiem w środku i ekspres przestał reagować na wszystkie przyciski. Wyłączyłem go więc z prądu, odczekałem jakieś 30 sekund, włączyłem i już było ok.Dokończyłem robić kawę. Potem wyłączyłem go tylko z guzika zapominając od odpięciu z prądu i poszedłem do roboty. Niestety po powrocie okazało się, że na panelu forntowym stałym światłem świecą się wszystkie kontrolki. Po odłączeniu i włączeniu ekspresu z prądu słychać pyknięcie przekaźników, zaprzacz przesuwa się i widać jak diody delikatnie przygasają, ale cały czas świecą. Rozkręciłem ekspres, odkręciłem panel forntowy i zauważyłem, że jest skroplona woda, więc wyczyściłem izopropylem płytkę, potrzymałem całą noc do wysuszenia i lipa - dalej to samo. Nadmienię, że ekspres daje się włączyć jak nacisnę power i wtedy jest ok, tylko nie świeci dioda filiżanki i dalej świecą diody na samym dole panelu. Czyżby st m7hc409481 na płytce frontowej był do wymiany?

Dodano po 47 [minuty]:

Ha, pudło... Usunąłem termogluta i ogólnie dopatrzyłem się w ciul zimnych lutów. Przelutowałem jak leci całe PCB z kontrolkami i działa... :D