Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydruk

28 Cze 2017 15:00 1299 5
 • Poziom 5  
  Witam,
  uprzedzę, że nie jestem ekspertem w sprawach drukarek, więc poniższe pytania mogą być trywialne.
  Posiadam drukarkę HP Color LaserJet CM1312, która ostatnio zaczeła robić słabo widoczne kreski z lewej strony kartki. Poniżej załączam skan. Na pierwszym obrazku zaznaczyłem na czerwono miejsca, gdzie takie coś występuje, kolejny skan to po prostu oryginalny skan.
  Myślałem, że wystarczy przeczyścić rolkę od pobierania papieru, która znajduje się pod spodem drukarki, ale nic nie pomogło. Przeczyściłem również rolki, które są z tył drukarki (zdjęcie numer 3, zaznaczyłem je na czerwono). Również nie pomogło. Z tył drukarki był też taki gumowy wałek, który wygląda na starty (widać na zdjęciu miejsca, gdzie jest żółty kolor na tym wałku). Czy jest to wałek dociskowy? Zastanawiam się czy właśnie on tak nie brudzi i wystarczyłoby go zamienić na nowy, ale nie jestem pewien czy jest to wałek dociskowy czy inaczej się to nazywa, dlatego prosiłbym kogoś ogarniętego w tym temacie o podpowiedź. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  HP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydruk HP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydruk
  HP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydrukHP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydruk
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

 • Poziom 34  
  Tak naprawdę to na wydruk nic nie widać, brak tych pasków. Podejrzewam, że problemem jest toner. Jak masz możliwość to podmień by sprawdzić.
 • Poziom 5  
  Ok, dzięki. Postaram się załatwić jakiś inny toner. Co do skanu, przesyłam w większej rozdzielczości, może po powiększeniu (pełny rozmiar załącznika) będzie to lepiej widoczne. Chodzi mi o brudzenie jak np. przed 3 wierszem od końca (Jeżeli go nie przywiążesz...) albo pod ostatnim wierszem.

  Btw chciałbym wymienić ten gumowy wałek (o którym pisałem w pierwszym poście i wstawiłem jego zdjęcie), bo widać, że jest on dosyć zużyty. Czy jest to właśnie wałek dociskowy czy to coś innego?

  HP Color LaserJet CM1312 - Drukarka brudzi wydruk

 • Poziom 34  
  To jest wałek prowadzący papier i on niema nic do brudnych kartek, ewentualnie moze zacinać się tylko papier. Wówczas należy go dokładnie wyczyścić. Ten drugi ubrudzony na żółto to elektroda, też niema potrzeby wymiany. Czy te kropki wychodzą również w innych kolorach?
 • Poziom 5  
  Przepraszam, że dopiero odpisuję. Dzięki za objaśnienia. Niestety, gdy wydruk jest kolorowy, również te kropki występują. Na wydruku wygląda to bardziej jak taki kropkowany pasek z lewej strony, właśnie jakby coś się obcierało i zostawało na kartce. To brudzenie podchodzi pod kolor czarny również na kolorowym wydruku. Niestety jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia wydruku z innym, czarnym, tonerem. Może to być coś innego niż toner?

 • Poziom 34  
  Raczej nie.