Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB ATEGO '99 - Brak komunikacji z ABS - ciągle świeci kontrolka

kozak-mp3 28 Cze 2017 17:09 732 1
  • #1 28 Cze 2017 17:09
    kozak-mp3
    Poziom 12  

Mam nietypowy problem z ABS'em w tym aucie. Po włączeniu zapłonu jak tylko zgaśnie kontrolka EDC zapala się kontrolka ABS i świeci cały czas. Próbowałem połączyć się z tym autem ale ABS nie odpowiada. MR, FR i INS diagnozują się bez problemu. Również w zegarach nie ma informacji o ABS'ie. Tak jak by nie istniał. Bezpieczniki sprawdzone. Zasilania pomierzone, czarna wtyczka kabel czerwono-niebieski stałe 24V, Czarno-niebieski 24V po zapłonie. Dwa brązowe kable - masa - jest. Wtyczka żółta 4 pary przewodów do czujników - pomierzone na każdej parze rezystancja ~1,2kohm. Wtyczka fioletowa - 3 modulatory ABS - PP, LP i TYŁ - po 3 przewody na modulator. Rezystancja pomierzona każdy z każdym - 16, 16 i 32 ohm. Zostają tylko 3 przewody nieznanego mi przeznaczenia: biało- czerwony, zielono czerwony i zielono-czarny.
    Któryś z nich będzie od diagnostyki?

W wtyczce diagnostycznej nie ma jako tako 13 pinu od ABS tak jak w MB Vario czy sprinterze. Chociaż wpinałem się też do ciut młodszego ATEGO i też miał taki sam układ pinów w gnieździe diagnostycznym, a mimo to się łączył z ABS'em. Tyle, że tam był inny komputer ABS'u, już z magistralą CAN, na 4 wtyczki.

Poniżej zdjęcia z problematycznego auta.

MB ATEGO '99 - Brak komunikacji z ABS - ciągle świeci kontrolka MB ATEGO '99 - Brak komunikacji z ABS - ciągle świeci kontrolka MB ATEGO '99 - Brak komunikacji z ABS - ciągle świeci kontrolka

0 1
  • #2 29 Cze 2017 08:44
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Sprawdź w instrumencie czy ktoś przypadkiem nie wyprogramował ABS z zegarów np z powodu usterki bo jeśli dobrze pamiętam to diagnoza idzie właśnie przez instrument.

0