Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu

28 Cze 2017 20:41 2163 7
 • Poziom 39  
  Witam.
  Proszę o wyjaśnienie.
  Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu
  W tym egzemplarzu kąt wyprzedzenia zapłonu to równe 2.5 mm przed GMP, co kątowo wynosi trochę ponad 30° przed GMP. Silnik mocno szarpie (odbija) przy odpalaniu, a na biegu jałowym potrząsa nim tak, jakby silnik miał chęć chodzić w drugą stronę.
  Normalne w tym modelu, czy kombinować coś z tym? Piła prawie nowa, 2010 rok. Niby Husqvarna, ale wszystko made in china.
 • Poziom 1  
 • Poziom 39  
  Wpustu prawdziwego nie ma, odlew w kole magnesowym. Nic tu nie wygląda na uszkodzone.
 • Poziom 39  
  Wydaje mi się że chińczykowi przekręcił się wał przy frezowaniu rowka na wpust. Zapłon by lepiej pasował gdyby rowek znajdował się równo 90° względem wykorbienia. Piłę złożyłem, po regulacji gaźnika a w szczególności zmniejszeniu obrotów biegu jałowego prawie nie czuć że odbija.
  Ta pilarka ma jeszcze jedną wadę, a mianowicie pompa oleju do smarowania prowadnicy jest napędzana bezpośrednio z wału korbowego. Na biegu jałowym rzyga olejem, a zużycie wynosi jeden zbiornik oleju na jeden zbiornik paliwa z tego co właściciel mówił.
  Temat do zamknięcia, chyba że ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia, albo ma identyczną sytuację.
  Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu
 • Poziom 1  
 • Poziom 39  
  A w jakim położeniu modułu względem magnesów zazwyczaj w tego typu zapłonach dochodzi do wyzwolenia iskry? Bo tutaj występował kawałek za (ok. 5 mm) za miejscem gdzie oba magnesy były naprzeciw obu nabiegunników cewkomodułu.
 • Poziom 39  
  Miałem możliwość sprawdzenia zapłonu w dokładnie takim samym modelu, tylko Made in USA. Niestety myliłem się, w tym egzemplarzu kąt wyprzedzenia, jak i miejsce umieszczenia rowka wpustowego w wale korbowym są identyczne.
  Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu Partner P351 XT - kąt wyprzedzenia zapłonu
 • Poziom 13  
  Porada; podmienić cewkę zapłonową z drugiej dostępnej piły i sprawdzić czy będzie jakaś poprawa.