Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac D1000 otwiera bramę po załączeniu napięcia

phufenix 28 Cze 2017 22:50 372 5
  • #1 28 Cze 2017 22:50
    phufenix
    Poziom 2  

Witam. Mój automat otwiera bramę po załączeniu napięcia. Jest to problem gdy następuje wyłączenie ze strony zakładu energetycznego. Wracam do domu a brama otwarta. Proszę o info jak to zmienić bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

0 5
  • #2 28 Cze 2017 22:59
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Nie jest to normalny objaw sprawnego automatu. Czy próbowałeś samodzielnie wyłączyć i włączyć zasilanie aby potwierdzić tą usterkę? Jeżeli tak i faktycznie bram się otwiera, to być może jest coś z błędnymi podłączeniami lub usterką włącznika czy fotokomórek. Nie napisałeś czy takowy osprzęt posiadasz.

0
  • #3 28 Cze 2017 23:17
    phufenix
    Poziom 2  

Tak usterkę potwierdzałem przez manualne odłączanie zasilania.
    Występuje od początku tj. Od montażu nowego automatu ok rok temu.
    Fotokomórek nie posiadam.
    Może być jakiś błąd w montażu gdyż instalował kolega który nie zajmuje się tym profesjonalnie, jednak sam montaż nie wydaje się być zbyt skomplikowany.
    Pytanie gdzie może być błąd.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Cze 2017 00:09
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

A przycisk posiadasz? Też go odepnij przy centrali.

0
  • #6 30 Cze 2017 16:33
    phufenix
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za pomoc.
    Poświęciłem troszkę czasu i okazało się, że radio było w trybie bistabilnym.
    Zmiana na mono stabilny z czasem 0,8s spowodowało że brama przestała się otwierać. (po zamknięciu radio zostawało na NC, a ponowne załączenie zasilania podawało ponowny impuls zwarcia, który powodował otwieranie bramy)
    Jednocześnie zniknął denerwujacy mnie fakt iż brama zawsze działała po drugim naciśnięciu pilota :) -wiadomo czemu☺
    Jeszcze raz dzięki za sugestie, a w zasadzie za motywację - głupio by było Wam nie odpowiedzieć , a przez rok nie znalazłem na to czasu 😉

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo