Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glebogryzarka Lazappa, silnik Brigs 5 HP dużo pali i po wyłączeniu mokra świeca.

29 Cze 2017 00:48 1029 11
  • Poziom 9  
    Glebogryzarka Lazappa Euro 5. z 2000 roku, (nie wypracowana) zaczęła ciężko palić musiałem wlewać benzynę do cylindra. Rozebrałem w komorze było masę nagaru, jeden zawór (ssący) podparty. Dotarłem zawory ustawiłem luzy, wyczyściłem gaźnik i po perypetiach, zgubiłem taką sprężynę która jest na gaźniku, od przyśpieszacza, ale dorobiłem drugą i odpaliłem. Zacząłem pracować ale zauważyłem że dużo pali, wycieków paliwa nie ma. Po zgaszeniu odkręciłem świecę, czarna i mokra w komorze spalania także widzę przez otwór świecy mokro, a tłok i zawory powinny być suche (wypalone). W tej maszynie jest gaźnik taki długi na zbiorniku paliwa "Pulsa Jett" nie mogę nigdzie znaleźć jak się go reguluje. Ma tylko jedną śrubę z boku i to zakończoną nie stożkiem jak dysze w innych gaźnikach ale rurką z przewierconym otworem, kręcę w obie strony i żadnego efektu, silnik chodzi jednakowo, innych regulacji nie widzę. Dymić nie dymi jedynie w chwili dodania szybko gazu. Czy w tym silniku na popychaczach od strony miski olejowej są uszczelniacze, bo na zaworach nie ma. Jeszcze jedno ciśnienie w cylindrze ok.7 atm. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeśli luzy zaworowe ustawiłeś poprawnie, to sprawdź a raczej wymień filtr powietrza. Odszukaj na forach taki sam silnik i ustal typ gaźnika. Musi mieć on jakąś regulację. Z Twojego opisu wynika, że silnik nie dostaje właściwej mieszanki paliwowo - powietrznej, więc gaźnik należy podregulować (na ciepłym silniku), a może trzeba wymienić membrany, jeśli posiada.
  • Poziom 9  
    Wszystko to zrobiłem - wymieniłem filtr powietrza, membranę gaźnika, przedmuchałem, wyczyściłem gaźnik, zbiornik, próbowałem na różnych świecach i różnych przerwach. Gaźnik taki jak pisałem "pulsa jet" ani instrukcji do niego ani zdjęcia kompletnego gaźnika na stronach polskich sklepów nie znalazłem.
    Znalazłem sklep gdzie pokazane są te gaźniki, (ceny ceny w $) podane. Zapisało mi się ale w schowku ale nie wiem jak go otworzyć (Samsung z Android). Oglądałem zdjęcia tego gaźnika i jest tylko ta jedna śruba do regulacji, ale kręcenie nią nic nie daje. Dzisiaj zauważyłem, gdy ustawie zbyt wolne obroty z tłumika trochę dymi na czarno i sadza w tłumiku, komorze zaworu wydechowego. Dzisiaj sprawdziłem ciśnienie na zimnym silniku, 6 Atm. Palić dobrze zapala. Jeszcze jedno nie dokręciłem dobrze świecy i koło niej pokazał się olej czy benzyna rzadkie ciemne.
  • Poziom 9  
    Dzięki.
    Z tego co widzę na zdjęciu, to u mnie ta dysza regulacyjna składu mieszanki ma widocznie obłamaną "igłę" i została sama rurka, (dlatego kręcenie nią nic nie daje) przez, którą jak rozumiem leje się paliwo do gardzieli gaźnika. Silnik nie jest w stanie tego spalić całkowicie, dlatego komora spalania i świeca są mokre. Dobrze dziadek rozumuje?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Byłem w serwisie niestety do tych gaźników nie mają już nic, serwisant powiedział że ta dysza tak ma wyglądać jak na zdjęciu, musi być wada w środku gaźnika, że paliwo leje się do cylindra, na więcej tłumaczenia nie miał czasu, bo jest pracownikiem i szef może go ...... Czy ten gaźnik można w jakiś sposób rozebrać???
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki, dokręcę i spróbuję i tak kręcenie nią nic nie dawało i dam znać.
  • Poziom 9  
    Miałeś racje, dokrecilem tą dysze i jest o niebo lepiej, ale dalej komora spalania i świeca nie są suche, zobaczę jeszcze jak bedzie zachowywać sie podczas pracy i dam znać.
  • Poziom 9  
    " Rycho T" - "Szacun" glebogryzarka tak nie chodziła nawet jak była nowa, nie można było ustawić odpowiednio gazu albo "darła"za szybko albo za wolno i słabła, a teraz elegancko się pracuje. Jest tylko mały problem po odpaleniu przez chwilę 10/15 sek. na niebiesko dymi a później jest super. Używam oleju zamiast 30 tki. normalnie jak do samochodu 15/W40 może to jest przyczyną. Pozdrawiam.