Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka do 900zł z nieklejonym będnem

seeby 29 Cze 2017 13:46 5475 78
  • #31 29 Cze 2017 13:46
    seeby
    Poziom 14  

Czyli z tej całej rozmowy wynika, że śmiało można brać najtańsze Beko albo Indesit, bo to i tak losowanie :)

• Relpol
  • #32 29 Cze 2017 13:52
    tomrom1985
    Poziom 29  

Dał bym taką wskazówkę - jak już sie napalisz na coś to wrzuć ten model na tapetę - zazwyczaj ludzie piszę co im nie pasuje i co nie gra. Jestem zwolennikiem modeli -1rok dlatego,że co miało się psuć to już wyszło i wszyscy piszą o tym. Kupujesz nowośc to wtedy Ty testujesz.

• #33 29 Cze 2017 13:55
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Beko i Indesit mają nierozbieralne zbiorniki a Tobie chyba chodziło o to by był rozbieralny? :D
    Cokolwiek próbowałeś robić z tym Mastercookiem w kwestii tego wirowania?

• #34 29 Cze 2017 15:48
    seeby
    Poziom 14  

No tak, zgadza się, ale skoro to i tak losowanie, to na jedno wychodzi :)

• #35 29 Cze 2017 15:56
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Mieć możliwość wymiany łożysk albo stanąć przed wyzwaniem cięcia zbiornika lub kupnem nowego przynajmniej jak dla mnie robi różnicę. :D
    Może warto przyjrzeć się wiernemu Mastercookowi co mu dolega?

• #36 29 Cze 2017 18:09
    seeby
    Poziom 14  

Nic już z tym masterem nie robię, czekam tylko na odzew od fachowca, który skupuje takie złomy.
    Może da za to 50zł :)
    Chyba padnie na zakup Whirlpoola za niecałe 900zł + 108zł dodatkowe ubezpieczenie na 3 lata po wygaśnięciu gwarancji producenta.
    Miało być do 900zł, ale ostatecznie tą stówkę jeszcze wygrzebię ;)
    No chyba, że jeszcze znajdę jakąś "mądrą Amicę".
    Muszę coś kupić do jutra, najpóźniej do poniedziałku.

• #37 29 Cze 2017 18:21
    tomrom1985
    Poziom 29  

Co do ubezpieczenia - nie wykupują w sklepie bo to nie gwarancja tylko ubezpieczenie. Wejdź na stronę producenta i zobacz czy tam można zarejestrować i wykupić gwarancję. Zapłacisz pewnie to samo, ale mas wtedy serwis whirlpoola, dzwonisz i robią. Inaczej to musisz załatwiać przez sklep i pewnie naprawa na zamiennikach. Poczytaj o tym. Zawsze bezpośrednio u producenta a nie u sprzedawcy bo to lipa jedna jest.

• Relpol
  • #38 29 Cze 2017 18:31
    seeby
    Poziom 14  

Tam jest coś takiego jak pakiet ochronny i ubezpieczenie po gwarancji. Z tego co czytałem, to ubezpieczenie nie jest złe, a nawet jak zamienniki wstawią, to za 108zł na 3 lata chyba nie drogo, a jak pochodzi te 5 lat w sumie, to będę zadowolony.

• #39 29 Cze 2017 18:36
    tomrom1985
    Poziom 29  

Oni jak chcesz. Poczytaj dokładnie i porównaj z tym co daje producent. Zobacz wykluczenia i sposób naprawy. Potem decyzję podejmij sam

• #40 29 Cze 2017 22:05
    seeby
    Poziom 14  

Będę brał Amica AWB510L lub Whirlpool AWE 60110. I tu i tu bęben nie jest zgrzewany.
    Prześpię się z tym i jutro dam znać co zamówiłem ;)

• #41 29 Cze 2017 22:13
    tomrom1985
    Poziom 29  

Niech służy jak najdłużej bezawaryjnie.

• #42 29 Cze 2017 22:15
    Tomekkoko
    Poziom 15  

U moich rodziców pracuje 10 rok już pralkosuszarka Ariston AMD 109. Łożyska na szczęście wymienne, wsadzenie nowych zajęło 30 min.
    U siebie mam lg f12b8nd, u mojej siostry ten sam model pracuje 4 rok już. Na razie nic nie trzeba było wymieniać, ale jak by co pralka ma rozbieralny bęben.

• Pomocny post
    #43 30 Cze 2017 02:56
    marcineli
    Poziom 13  

Kenworth 18 napisał:
    Dziś już nie produkuje się pralek by były trwałe dziś liczą się koszta produkcji a nie trwałość i niezawodność.

:spoko:

seeby napisał:
    Będę brał Amica AWB510L lub Whirlpool AWE 60110. I tu i tu bęben nie jest zgrzewany.

I bierz dodatkowa gwarancje najlepiej 5lat.
    Ja mam samsunga nie chciałem brać dodatkowej gwarancji bo kasa.Ale zona ze bierzemy. Po ponad 4 latach się popsuła , przyjechał serwisant wymienił na oryginał.
    Jak się skończyła gwarancja to się znowu popsuła.
    Plus taki , pralka ma rozbieralny bęben :D . Zestaw naprawczy 42zł.

• #44 01 Lip 2017 11:13
    seeby
    Poziom 14  

Dziś wstawiłem pożegnalne pranie w Mastercook'u i tak mnie coś tchnęło, gdy znowu przy wirowaniu jakby układało sobie pranie i nie chciało podjąć wirowania żeby pralkę lekko pochylić.... bo ona jakby chciała podjąć próbę wirowania i już jak się wydaje, że nabiera tempa, to przestaje i znowu jakby układa pranie. Więc przy kolejnej próbie przechyliłem delikatnie pralkę. Myślę sobie, ja Ci pomogę :)
    I ku mojemu zaskoczeniu odwirowała. Czy jest to możliwe, że zepsuł się tylko czujnik, który zapobiega nierównomiernemu rozłożeniu prania w bębnie?

• #45 01 Lip 2017 11:35
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Wyczyść układ hydrostatu i powinno pomóc a już napewno nie zaszkodzi.

• Pomocny post
    #46 01 Lip 2017 11:37
    Jawi_P
    Poziom 33  

seeby napisał:
    Będę brał Amica AWB510L

Mam od dwóch lat. mimo, że 3 krotnie tańsza od poprzedniej Candy, to jest 3 krotnie lepsza.
    marcineli napisał:

W mojej ocenie bardzo głupi pomysł, to nie jest gwarancja tylko zwykłe wciskanie ubezpieczenia.

• #47 01 Lip 2017 12:09
    tomrom1985
    Poziom 29  

Ona powinna mieć system wstępnego układania zawartości wsadu aby zminimalizować bicie przy wirowaniu. Zobacz czy wypoziomowana jest

• #48 01 Lip 2017 12:10
    seeby
    Poziom 14  

Czemu? Za 120zł na 5 lat dostaję:
    "Szybki i profesjonalny serwis w razie awarii
    Wymiana na nowy, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna (pokrywasz 10% wartości nowego sprzętu)
    Brak limitu napraw i ukrytych kosztów
    Wygoda - wystarczy telefon, aby zgłosić awarię
    Oszczędność pieniędzy - niska cena w stosunku do kosztów napraw".

• #49 01 Lip 2017 12:13
    tomrom1985
    Poziom 29  

To są slogany reklamowe. Przeczytaj ogólne warunki

• #51 01 Lip 2017 13:41
    marcineli
    Poziom 13  

Jawi_P napisał:
    marcineli napisał:

W mojej ocenie bardzo głupi pomysł, to nie jest gwarancja tylko zwykłe wciskanie ubezpieczenia.

No nie wiem czy nie warto. Jeżeli kupujący jest tzw "złota rączka" to może i nie warto. Teraz się nie produkuje sprzętu agd czy rtv itd... na dziesiątki lat.
    Jak wytrzyma 5 lat to się klient cieszy . Ja płaciłem 160zł i wiesz mi zrobił bym to jeszcze raz, 5 lat się nie przejmowałem i o pralkę nie dbałem a po 4 latach jak mi się popsuła(łożyska) to serwisant przy rozbieraniu był zdziwiony jaką mam w bardzo dobrym stanie grzałkę a ja odczułem wielką ulgę że mam gwarancje na na 5 lat.

• #52 01 Lip 2017 15:26
    kleopatra
    Poziom 11  

Witam, ja kupiłem pralke whirpol i dodatkową gwarancję [3 lata]. Z początku myślałem że ta dodatkowa gwarancja to kit i nabijanie kabzy sprzedawcą, lecz moja opinia uległa zmianie kiedy pralka się popsuła.
    Po przejrzeniu dokumentu ubezpieczenia znalazłem nr. telefonu i zadzwoniłem z mieszanymi odczuciami, ku mojemu zdumieniu telefon odebrała miła pani i zapytała o nr.polisy a następnie rodzaj uszkodzenia. Po upływie paru dni przyjechał fachowiec i pralkę naprawił, wymienił dość drogi moduł sterowania i tak za jakiś czas łożyska i grzałkę.

• #53 01 Lip 2017 19:11
    seeby
    Poziom 14  

Kenworth 18 napisał:
    Wyczyść układ hydrostatu i powinno pomóc a już napewno nie zaszkodzi.

Byłem w środku :D
    To chyba o to chodziło?
    Nie wiem co tam było do czyszczenia i w ogóle muszę przyznać, że jak na prawie 10 lat użytkowania, to czyste wnętrze i zero rdzy!
    No, może odrobinkę...
    Swoją drogą, kto by pomyślał, że za tysiaka wciskają nam kawał betonu w pralce ;)

Pralka do 900zł z nieklejonym będnem Pralka do 900zł z nieklejonym będnem Pralka do 900zł z nieklejonym będnem Pralka do 900zł z nieklejonym będnem Pralka do 900zł z nieklejonym będnem Pralka do 900zł z nieklejonym będnem

• #54 01 Lip 2017 19:33
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Chodzi o drożność wężyka oraz tzw. kubka hydrostatu który będzie na dole pralki i z którym się właśnie łączy wężyk prowadzący do hydrostatu.
    Pralka ma swoje lata i wchodzi w grę jeszcze pompa spustowa a w zasadzie poprawne działanie jej silnika. To również ma wpływ na wirowanie.

• #55 01 Lip 2017 19:35
    seeby
    Poziom 14  

To już mało ważne. Skręcona, czeka na wywóz.
    Próbowałem, poziomowałem uje muje, przy drugim praniu już przechylanie nic nie dało i zostałem z mokrym śpiworem :(
    Czekam na nową pralkę.

• #56 02 Lip 2017 22:04
    seeby
    Poziom 14  

Zacząłem czytać OWU i już drugi punkt zwrócił moją uwagę:
    "2) bezpłatny transport – zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu do
    i z punktu naprawczego sprzętu o wadze poniżej 10 kg,"
    Z czego wynika, że za transport do miejsca naprawy płacę ja :)
    Bo pralka pewnie waży koło 50kg.
    Teraz pytanie, czy to i tak się opłaci, bo nie będę przecież płacił za naprawę i części?

• #57 02 Lip 2017 23:06
    tomrom1985
    Poziom 29  

Czytaj dalej OWU to będzie wiadomo co z częściami. Wejdź na stronę producenta i zobacz czy tam mają przedłużenie gwarancji na normalnych warunkach.

• #58 02 Lip 2017 23:32
    Jawi_P
    Poziom 33  

seeby napisał:
    "2) bezpłatny transport – zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu do
    i z punktu naprawczego sprzętu o wadze poniżej 10 kg,"
    Z czego wynika, że za transport do miejsca naprawy płacę ja :)
    Bo pralka pewnie waży koło 50kg.
    Teraz pytanie, czy to i tak się opłaci, bo nie będę przecież płacił za naprawę i części?

Doczytaj dokładnie resztę. Ja nie twierdzę, że absolutnie nie warto, po prostu trzeba wiedzieć co się kupuje i na jakich warunkach, a czy się opłaca to sam zdecydujesz. Z mojego doświadczenia nie warto. Ale są przypadki, że pewnie ktoś ma inne zdanie.
    Tu u ciebie dolicz koszt transportu i koszt ubezpieczenia i już masz koszt średniej albo i dość kosztownej naprawy.
    Moja żona miała ubezpieczanie wyświetlacza w smartfonie.
    Płaciła mało bo chyba 2,99pln miesięcznie. No i trzeba było skorzystać z ubezpieczania, całe szczecie poczytałem w necie i później warunki ubezpieczenia bo tyle było haczyków, że głowa boli. Byle nie zapłacić. Ostatecznie digitizer wymieniłem sam, bo koszty kuriera i 30 dni na naprawę to nie było warto, Zmieściłem się w kosztach naprawiając samemu i naprawa potrwała 2 dni z przesyłką części.

• #59 02 Lip 2017 23:49
    seeby
    Poziom 14  

Przeczytałem dokładnie i podziękowałem ;)
    Zamówiłem samą pralkę. Oby pochodziła 4-5 lat bezawaryjnie, to będę zadowolony.
    Paradoksalnie przy zakupie Mastercooka prawie 10 lat temu w ogóle nie myślałem usterkach, serwisach, gwarancjach itd., a pochodził 9 lat z drobniakami i ani razu nie był naprawiany. Cud maszyna. Teraz liczę na Amicę, że pośmiga choć połowę tego :)

• Pomocny post
    #60 03 Lip 2017 08:38
    Jawi_P
    Poziom 33  

seeby napisał:
    Teraz liczę na Amicę, że pośmiga choć połowę tego :)

Czy dzisiaj kupisz Boscha, Mastercooka, czy Amicę - to bez znaczenia jeśli chodzi o trwałość. Mam kuchenkę gazową Mastrcooka i dziadostwo jakich mało.
    Każdy chce na produkcji oszczędzić, to się odbija na trwałości. Kupiłem Whirlpoola, rdza go zjadła po 5 latach. Łożyska wymieniałem sam. Potem Candy-Hoover, Miała bajery, które zostały wypróbowane dosłownie raz po zakupie, a część z nich chyba w ogóle. Sypała się od zakupu. Dotrwała do 4 roku swojego życia, kosztowała prawie 2 tys pln. Bęben sklejany, wymiana 600pln. Kupiłem Amicę, tą co Ty. Mija drugi rok, na razie ok. Prostsza w obsłudze, mniej programów, korzystamy w sumie z 2-3. Prosty wyświetlacz ledowy. Żona stwierdziła, że jest znacznie lepsza od tej wypasionej Candy.
    Amicę kupiłem (poniżej 800pln), bo bęben jest rozbieralny i deklaruje to producent, a nie jakieś tajne obiegowe informacje po forach, który model jakiego producenta jest naprawialny, i jeszcze po numerach seryjnych itp. Zgroza.
    A jak będę chciał fajny wyświetlacz, to sobie tableta, laptopa czy smartfona kupię, a nie pralkę.

Szukaj w 5mln produktów