Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 E320 V6 benzyna - Rezystancja świec, przewodów i cewek

Marian5000PL 29 Cze 2017 10:24 798 4
  • #1 29 Cze 2017 10:24
    Marian5000PL
    Poziom 11  

Witajcie

Chciałbym się dowiedzieć czy rezystancja świec zapłonowych na poziomie 1290 Ohm do 1360 Ohm (wszystkie 12szt. mieści się w tym przedziale) świadczy o konieczności ich wymiany? Nowe mają 1000 Ohm. Zastanawiam się czy zostawić je czy wymienić. Zewnątrz wyglądają jak nowe, wewnątrz cylindra wszystkie są jednakowe mają lekki kolor cegły, wszystkie suche pachną tak samo, przerwa na każdej jak w nowej 1,1mm. Jest to NGK PFR5R-11z logiem Mercedes (świece irydowe)

Na przewodach zapłonowych MB napisane jest 2 kOhm, a moje mają ok. 2,4 kOhm. Czy to już duże zużycie i należy je wymienić? Gdy kupiłem używaną cewkę, bo moja padła to kable miały 2,2 kOhm i 2,3 kOhm

Ile powinna wynosić rezystancja cewki BOSCH na uzwojeniu pierwotnym? U mnie między dowolnie wybranymi dwoma z trzech pinów występuje na dwóch cewkach 2 Ohm na dwóch 5 Ohm na dwóch 7 Ohm. Kupiona używana cewka ma 7 Ohm

Czy da się zmierzyć uzwojenie wtórne w tych cewkach? Mnie w sprawnych nic miernik nie wskazuje czyli nieskończoność, rozwarcie. W uszkodzonej cewce między dowolnym pinem wtyczki a wyjściem kabla wysokiego napięcia które jest zepsute wykazało rezystancję ok. 11kOhm, na drugim sprawnym wyjściu WN nieskończoność

Mercedes kupiłem niedawno, zrobiłem 2tys, poprzedni właściciel 12tys i nie ruszał układu WN, za granicą nie wiadomo co kiedy było robione. Zastanawiam się czy i co wymieniać. Odpala praktycznie na dotyk, nie kopci, ma moc itd.

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Cze 2017 11:13
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Marian5000PL napisał:
    Odpala praktycznie na dotyk, nie kopci, ma moc itd.
    Nic nie rób i zaprzestań teoretyzowania. Jeśli wszystko działa, to po co wymieniać. Cewki sprawdza się na testerze. Przewody i świece zostaw w spokoju.

0
  • #3 29 Cze 2017 22:33
    Marian5000PL
    Poziom 11  

Zastanawiam się czy zwiększony opór kabli i świec nie wykończy mi cewek, bo jeździłem 1,5tys. km na Pb po czym założyłem LPG i po 50km padła cewka. Zmniejszyłem przerwę na świecach z 1,1mm do 0,9mm by trochę odciążyć cewki

Myślę też czy wymieniać oprócz świec przewody, gdy zaczną wypadać zapłony

0
  • Pomocny post
    #4 30 Cze 2017 07:58
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jedynie wypalone w środku przewody lub gniazda powodują uszkadzanie cewek.

0
  • #5 30 Cze 2017 08:30
    Marian5000PL
    Poziom 11  

Dziękuję za pomoc

0