Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT9125W - stanęła w trakcie prania

29 Cze 2017 11:29 1164 7
  • Poziom 7  
    W trybie serwisowym (?) miga 3 szybko na czerwono potem na zielono.
    Poprawka - 5 razy czerwony, raz zielony.
  • Poziom 39  
    Napewno wszedłeś w tryb serwisowy? Klapa się blokuje? Opisz jakie są objawy usterki. Jakie czynności pralka wykonuje, a jakich nie.
  • Poziom 7  
    Poprawka - 5 razy czerwony, raz zielony.
  • Poziom 39  
    Wodę można wypuścić z niej na programie do tego przeznaczonym?
    Pytam czy pompa działa?
  • Poziom 7  
    Żaden program nie działa. Drzwi się nie blokują i żaden program nie działa.
  • Poziom 30  
    Masz uszkodzenie triaka silnika napędowego w module. Wymontować i zanieść do elektronika do naprawy.
  • Poziom 7  
    Po rozkręceniu obudowy na dole nie widzę modułu z płytką triaka.

Ale za to jest w module sterującym na górze.
    Czy chodzi o tego triaka?
  • Poziom 7  
    Ostatni post z finałem całej sprawy - może komuś się przyda. Proszę o zamknięcie tematu.

Tak chodziło o tego triaka, który był na zdjęciach. Oznaczenie BTB16-700BWRG jak na zdjęciu.

UWAGA! W sklepie elektronicznym dostałem zamiennego triaka, który nie był dokładnie taki jak ten z pralki. Nie mieli dokładnie tego samego, tylko zbliżony model zamiast końcówki 700 chyba 600. Dwóch "speców" twierdziło, że też będzie ok. Okazało się, że po zamontowaniu pralka działała, ale po 10 minutach silnik zaczynał szarpać, tak jakby próbował wchodzić na wyższe obroty. Działo się to tylko pod obciążeniem, czyli z załadowanym praniem bębnem. Na pustym przebiegu wszystko było ok.

Zamówiłem z strony TME triaka DOKŁADNIE Z TAKIM OZNACZENIEM jak ten z pralki.... i wszystko działa jak trzeba. "Śpece" trochę zdziwieni.