Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO

gulson 29 Jun 2017 11:38 1584 0
 • #1
  gulson
  System Administrator
  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO
  www.InstalatOn.pl jest oficjalnym dystrybutor systemu FIBARO – obecnie najdoskonalszego rozwiązania automatyki budynkowej dostępnego na rynku. Oferta skierowana zarówno do klientów detalicznych jak i partnerów biznesowych.

  Na jakie korzyści może liczyć firma rejestrując się na sklepie ?
  - Dostęp do cen hurtowych
  - Fachową pomoc techniczną
  - Dostęp do materiałów reklamowych
  - Szybko realizację zamówień

  Dodatkowo zachęcamy do wzięcia udziału w dwustopniowych szkoleniach z zakresu instalacji i konfiguracji FIBARO organizowanych cyklicznie w siedzibie firmy. W swojej historii InstalatOn.pl ma już przeszkolonych około 500 firm.

  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO


  Co to jest inteligentny dom?
  Inteligentny dom to tak naprawdę system współpracujących urządzeń, które dbają o bezpieczeństwo i komfort domowników, ale także o oszczędności energii, racjonalne gospodarowanie mediami etc. Całość zarządzana jest centralnie na podstawie informacji pobieranych z otoczenia oraz wprowadzonych ustawień. Użytkownik może też ręcznie sterować pracą systemu i podlegających mu urządzeń. W nowoczesnych rozwiązaniach może to robić zdalnie - z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

  Podstawowe funkcje domu inteligentnego:
  -sterowanie oświetleniem,
  -sterowanie ogrzewaniem,
  -zarządzanie urządzeniami,
  -zarządzanie multimediami,
  -sterowanie otoczeniem domu,
  -zabezpieczenie przed pożarem i zalaniem.

  Elementy systemu
  Podstawowym elementem systemu FIBARO jest centralka. To specjalnie zaprojektowany mikrokomputer zarządzający pracą całego inteligentnego domu. Urządzenie przetwarza otrzymywane informacje i wydaje polecenia modułom wykonawczym. Centralka jest jedynym niezbędnym elementem systemu FIBARO. Wszystkie pozostałe można swobodnie włączać i usuwać, ale bez centralki systemu nie ma. Kolejną ważną klasę urządzeń stanowią czujniki. To one bezpośrednio odpowiadają za detekcję ruchu, dymu, zalania, pomiar temperatury czy natężenia światła. Warto wspomnieć, że system FIBARO umożliwia także korzystanie z czujników analogowych, co otwiera przed użytkownikami niemal nieograniczone pole indywidualnych zastosowań. Ostatni istotny element systemu to moduły, nazywane również aktorami. Ich zadanie to egzekucja poleceń otrzymywanych z centrali. Najczęściej sterują przepływem prądu i w ten sposób kontrolują pracę konkretnych urządzeń - rolet, bram, gniazdek elektrycznych etc. Ciekawym uzupełnieniem systemu są wyzwalacze, czyli urządzenia, które pozwalają uruchamiać zaprogramowane akcje ręcznie, głosowo lub za pomocą gestów. Standardowo sterowanie domem inteligentnym odbywa się przez smartfona. Wyzwalacze skracają tę drogę i uwalniają domowników od konieczności noszenia komórki.

  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO
  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO

  Bez kabli
  W systemie FIBARO urządzenia komunikują się bezprzewodowo poprzez protokół Z-Wave. Technologia ta, wykorzystująca topologię mesh, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i bardzo dobrą przepustowość. Każde urządzenie w sieci Z-Wave jest równocześnie odbiornikiem i przekaźnikiem sygnału, co zwiększa zasięg systemu w miarę jego naturalnej rozbudowy. Po podłączeniu centrali do Internetu możliwy jest zdalny dostęp do systemu z dowolnego miejsca na świecie.

  Instalacja - prosto i wygodnie
  Instalacja systemu FIBARO możliwa jest zarówno w nowopowstających, jak i starszych budynkach. Ze względu na bezprzewodową komunikację urządzeń jest praktycznie bezinwazyjna. Nie wymaga remontów, kucia ścian ani kładzenia kabli. Do prawidłowego działania domu inteligentnego wystarczy standardowa instalacja elektryczna oraz odpowiednie urządzenia systemowe - centralka, moduły i czujniki dobrane zgodnie z potrzebami i zadaniami, jakie mają spełniać. Typowe moduły wykonawcze umieszcza się puszkach podtynkowych. Ich miniaturowe rozmiary (40x36x15mm) pozwalają na zastosowanie praktycznie każdej puszce używanej na świecie. FIBARO do montażu rekomenduje certyfikowanych instalatorów, ale zadanie jest tak proste, że poradzi z nim sobie każdy elektryk, a nawet hobbysta. Inne rodzaje modułów (np. ściemniacze światła) montuje się równie łatwo w miejscach przeznaczenia - włącznikach, puszkach etc. Czujniki i wyzwalacze nie wymagają ingerencji w instalację. To urządzenia Plug & Play gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka. Wystarczy przypisać je do systemu i już można cieszyć się ich właściwościami. Na tej zasadzie działa m.in. czujnik dymu Smoke Sensor, czujnik ruchu Motion Sensor, czujnik zalania Flood Sensor czy inteligentna wtyczka Wall Plug.

  Główne zalety systemu FIBARO
  System FIBARO to wyjątkowa propozycja na rynku. Jego najważniejsze zalety to bezprzewodowość, modułowa architektura oraz kompatybilność z urządzeniami innych producentów. Bezprzewodowość umożliwia instalację w dowolnym czasie i miejscu - bez remontów i kucia ścian. Wolność od kabli to także mobilność - cały system można spakować w czasie przeprowadzki i zabrać ze sobą do kolejnego domu. Modułowa architektura zapewnia idealne dostosowanie systemu do potrzeb. W każdej chwili można rozbudować go o kolejne urządzenia lub zmniejszyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. O zaletach współpracy z urządzeniami innych producentów nie trzeba się rozpisywać. Wystarczy wspomnieć, że system FIBARO może działać z produktami takich firm jak …..

  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO

  Intuicyjne sterowanie
  Przy wszystkich swoich możliwościach FIBARO pozostaje systemem przyjaznym i prostym w obsłudze. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji z urządzeń mobilnych (iOS, Android) i nie wymaga zakupu osobnych paneli. Dostęp do systemu możliwy jest z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to zarówno dostęp do opcji konfiguracyjnych, jak i możliwość sterowania konkretnymi urządzeniami domu inteligentnego. Wszelkich zmian dokonuje się przez interfejs z poziomu przeglądarki internetowej. Każdemu domownikowi można przypisać konto z ustalonym zakresem uprawnień. Poprzez interfejs dodaje się i usuwa urządzenia Z-Wave, tworzy sekcje i sceny, czyli rozbudowane sekwencje działań.

  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO

  Bezpieczeństwo
  Bezpieczeństwo to kolejny atut systemu FIBARO. Centrala wykorzystuje dwupoziomową weryfikację tożsamości. Połączenia zdalne są natomiast szyfrowane i przesyłane bezpiecznym protokołem HTTP/SSL używanym m.in. w bankowości. Wykorzystywana przez FIBARO technologia Z-Wave cieszy się obecnie najlepszą reputacją w kontekście zabezpieczeń. Wybierana jest chociażby przez producentów zamków i systemów alarmowych. Warto dodać, że również poszczególne urządzenia posiadają własne zabezpieczenia, a funkcje alarmowe chronione są dodatkowo specjalnym kodem PIN. Dane użytkowników przechowywane są lokalnie w urządzeniu centralnym. Dostawca systemu nie ma do nich wglądu - prywatność traktowany jest w FIBARO tak samo poważnie jak bezpieczeństwo.
  Sklep internetowy www.InstalatOn.pl jest oficjalnym dystrybutorem produktów FIBARO. Jeżeli posiadasz firmę instalacyjną zachęcamy do rejestracji konta na sklepie w celu otrzymania atrakcyjnych warunków handlowych.
  InstalatOn.pl oficjalnym dystrybutorem systemu inteligentnego domu FIBARO
 • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.