Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysyłanie widomości przez .... -

29 Cze 2017 11:49 549 5
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich,
    jestem świeży temacie GSM i sam nie wiem gdzie umieścić pytanie, które mnie nurtuje.

Mianowicie dostaję na telefon informacje (chyba to nie jest SMS), gdzie nie ma podanego nr tel. nadawcy tylko jest podana nazwa, kto to wysłał np. POLSAT CYFROWY lub PROVIDENT i teraz moje pytanie: po odczytaniu wiadomości - tel. pyta czy ma zapisać wiadomość?
    Jak "nadawca wysyła taką wiadomość" bo chyba to nie jest zwykły SMS?
    Czy to jest wysyłane droga GPRS? I czemu nie widać numeru nadawcy wysyłającego ta informację na mój nr tel.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Ale duże firmy jak POLSAT CYFROWY chyba wysyła dużo takich SMS-ów, więc chyba to idzie z komputera?
    Wątpię aby ktoś siedział przy komórce i wysyłał 100 czy 500 SMS-ów dziennie z tel. kom.
    Po za tym jak ukrywać nr tel. a w to miejsce jest nazwa nadawcy, rozchodzi mi się o techniczną kwestię, czy z mojego tel też tak mogę?
  • Poziom 3  
    "yanes" dzięki za link: /bramki_jednokierunkowe
    Jednak rozszerzę tamat: nie interesują mnie płatne bramki, tylko jak to jest zrobione od strony technicznej.
    Sądzisz, że jakaś firma np. POLSAT CYFROWY bawi się bramkami z Internetu?
    Ja sądzę, ze można to zrobić we własnym zakresie, tylko szukam podpowiedzi jak to zrobić, może za pomocą modułu GPRS - ARDUINO?
    Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:
    Temat zamknięty, odpowiedzią jest : Flash SMS czyli SMS klasy 0
    "Kurta na wacie najcelniej" to opisał.

Pozdrawiam