Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie bębna w pralkach automatycznych.

29 Cze 2017 14:08 2721 7
  • Poziom 10  
    Witam! Niedawno zakupiłem pralkę automatyczną marki BEKO MWTV 6633 BB z silnikiem inwerterowym, niklowaną grzałką i stalowym bębenkiem. Pracownik ze sklepu powiedział że nie muszę stosować środków typu Calgon itp ale jakoś mu nie wierzę i dlatego chciałbym skorzystać z porad tutejszych fachowców bo tylko do Was mam zaufanie. Pytanie takie jak czyścić pralkę, bęben? Czym? W necie natknąłem się na info coś o czyszczeniu z pustym wsadem z dodatkiem octu czy sody. Chcę żeby pralka służyła jak najdłużej więc proszę o jakieś porady. Pozdrawiam :lol:
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeśli masz miękką wodę - to znaczy w czajniku nie osadza sie kamień, to czyszczenie można odpuścić.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Problem w pewnym stopniu wynika z przepisów określających zawartość pewnych składników w proszkach do prania [fosforany środki powierzchniowo czynne] natomiast Calgon nie jest proszkiem i ma dużą zawartość takich substancji. Można to stosować i dawać mniej proszku, można dawać więcej proszku tylko po co jeśli woda jest miękka?
    daroz078 napisał:
    Pytanie takie jak czyścić pralkę, bęben?

Włączyć pranie na 90 st od czasu do czasu, gdyż programy do 40 st nie zabiją bakterii, grzybów i innego badziewia.
    daroz078 napisał:
    Chcę żeby pralka służyła jak najdłużej

Zmorą współczesnych konstrukcji jest modułowa budowa bębna, mi po ~trzech latach uszkodziło się łożysko i jak nowa pralka kaput.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dra98 napisał:
    Zmorą współczesnych konstrukcji jest modułowa budowa bębna, mi po ~trzech latach uszkodziło się łożysko i jak nowa pralka kaput.
    Pierwotną przyczyną uszkodzenia łożyska jest wypracowanie uszczelki, zaczyna przepuszczać wodę i łożyska szybko szlag trafia. Są jeszcze pralki z rozbieranym bębnem i możliwością samodzielnej wymiany łożysk.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi. Nie powiedziałbym że woda jest miękka.
    Czyli np raz na m-c powinienem zrobić puste pranie w temp. 90C?
    A jakiś dodatek octu czy sody?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Najlepiej nie używaj łoju do płukania zwanego w handlu "płynem do płukania". Raz na miesiąc program na 90st. z jakimś odkamieniaczem . Łożyska - niewymienne- dłużej pożyją, że nie wspomnę o innych efektach typu po prostu pranie w czystej pralce.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam.
    daroz078 napisał:
    Chcę żeby pralka służyła jak najdłużej więc proszę o jakieś porady.

Moja porada wykup gwarancje na 5 lat minimum.
    Stosuj się do zaleceń od producenta jak eksploatować, konserwować pralkę, które zapewne podał w instrukcji obsługi.
    daroz078 napisał:
    Pracownik ze sklepu powiedział że nie muszę stosować środków typu Calgon itp

Być może pracownik miał trochę racji jeżeli nie ma w instrukcji obsługi takiego zapisu.

Dlaczego stawiam na dodatkową gwarancje :!:
    Dra98 napisał:

Właśnie dlatego :spoko:
    Dorzucę do tego swój przykład:
    Pralka samsung wrzesień 2011 zakup, pracownik niech pan zakupi dodatkowa gwarancje do 5lat a ja ze co w d..ie z tym , ale zona a no weź co tam itd.. no to ok wzięliśmy gwarancje na 5 lat.
    No i styczeń 2016 się popsuła , 8 miesięcy przed końcem 5 letniej gwarancji
    Ale mam gwarancje :D
    Przez te 4 lata nie używaliśmy niczego producent w instrukcji tego nie wymagał, tylko na samym początku zrobiliśmy pierwsze pranie jak w instrukcji. Pralka chodziła kilka razy w tygodniu nawet po 2 razy dziennie (mam dwójkę dzieci).
    Przyjechał serwisant przywiózł nową obudowę bębna, zbiornik plastikowy tam gdzie są łożyska i przykręca się do tego bęben i wymienił. Stary zabrał.
    Zrobiliśmy pierwsze pranie jak w instrukcji. I to wszystko.
    Tyko że nowy zbiornik wytrzymał do grudnia 10 miesięcy, serwisant mówił przy wymianie ze to oryginalny nowy zbiornik samsunga. Dziwne pierwszy wytrzymał 4 lata a drugi 10 miesięcy, ponad 2 mies po gwarancji.

Z łożyskami poradziłem sobie sam 42zł + 3h pracy.
    vodiczka napisał:
    Są jeszcze pralki z rozbieranym bębnem i możliwością samodzielnej wymiany łożysk.

Się rozpisałem. :)

Dodano po 11 [minuty]:

daroz078 napisał:
    pralkę automatyczną marki BEKO MWTV 6633 BB

Instrukcja obsługi "Konserwacja i czyszczenie"

Pzdr.
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :spoko: