Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała instalacja, pytanie o opinie doświadczonych instalatorów

29 Cze 2017 15:33 1116 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry wszystkim,

Zastanawiam się nad niewielką instalacją monitoringu na swojej działeczce. Chodzi o zabezpieczenie inwestycji, więc śmiało mogę przeznaczyć na to ok 6000zł brutto.

Chcę mieć następujące funkcje:
    1. Podgląd na żywo na urządzeniu mobilnym "na żądanie"
    2. Powiadomienie o wtargnięciu MMSem ze zdjęciem, jeśli się nie da to chociaż SMS z nr kamery.

Założenia techniczne:
    1. Już jest ustalone, że to mają być 3 kamery zewnętrzne + rejestrator + reszta osprzętu (może moduł GSM, może modem LTE, zasilacz, akumulator, adaptery, dysk itp.)
    2. Na chwilę obecną na działeczce nie ma internetu.

Bardzo bym Was prosił o:
    1. Przede wszystkim pomoc w doborze kamer, bo z tym mam największy problem
    2. Pomoc w doborze rejestratora
    3. Sugestie w kwestii rozwiązania sprawy z powiadomieniami na telefon (jak mówię - rozważam modem LTE lub moduł GSM)
    4. Ewentualnie opinie na temat tego, których producentów unikać jak ognia, a którzy są godni polecenia.

Własne przemyślenia:
    1. Na chwilę obecną uważam, że najlepsza do tego celu będzie jakaś kamerka w obudowie typu bullet, klasy szczelności conajmniej IP64, z podczerwienią do ok. 30m, zasilaczem zewnętrznym, komunikacją przewodową, soczewkami ok. 8mm-12mm i rozdzielczością 2MP.
    2. Słyszałem złe opinie o firmach Dahua i BCS.

Bardzo proszę o opinie.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ja pracuję na hikvision .Też zdarzają się wtopy ale myślę że mniej. Bcs i Dahua to ten sam producent:)W hiku ustawiasz sobie powiadomienia push i po alarmie dostajesz dźwięk na telefon- oczywiście musisz mieć neta włączonego na tel. cały czas. Poza tym po zdarzeniu może ci rejestrator wysłać maila ze zdjęciem. Dlaczego takie wąskie obiektywy?Jeżeli wolisz żeby ci dzwoniło po wtargnięciu to z wyjść rejestratora możesz podać sygnał na moduł GSM z wejściami ( np. elmes, eldes, ropam ,satel) , ale mms'a ci nie wyśle.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Janusz Kopyto napisał:
    ok. 8mm-12mm

Pewno miało być 2.8mm-12mm.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź :)

guciq napisał:
    Ja pracuję na hikvision . Też zdarzają się wtopy ale myślę że mniej.

O hiku słyszałem dobre opinie. Mam nawet w robocie.

guciq napisał:
    Bcs i Dahua to ten sam producent:)

Ta informacja też obiła mi się o uszy, ale nie byłem pewien.

guciq napisał:
    Dlaczego takie wąskie obiektywy?

Tutaj przyznaję, że mam najsłabszą orientację. Sugerowałem się tabelkami w necie. 8mm przy przetworniku 1/3" oferuje skuteczny zasięg do 20m.
    Jakie inne soczewki sugerujesz?

guciq napisał:
    Jeżeli wolisz żeby ci dzwoniło po wtargnięciu to z wyjść rejestratora możesz podać sygnał na moduł GSM z wejściami ( np. elmes, eldes, ropam ,satel) , ale mms'a ci nie wyśle.

Np. Ropam BasicGSM-PS albo SATEL GPRS-T4?
  • Poziom 17  
    Odkopane ale może komuś się przyda :)
    guciq napisał:
    ... , ale mms'a ci nie wyśle.

Akurat ropam - optimagsm wyśle MMSa z kamer IP poprzez moduł internetowy (przechwytuje obraz ze strumienia RTSP).
    Link