Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EW876F - Po starcie nie pobiera wody.

29 Jun 2017 18:55 2481 14
 • Level 9  
  Pralka Electrolux EW876F Type P6345627 po wybraniu prania i włączeniu nie pobiera wody, tylko po chwili pokręci kilka razy silnikiem, po kilkunastu sekundach przejdzie na płukanie, po kilku sekundach zakręci silnikiem przechodząc do etapu wirowania i się wyłącza. Zaczęło się od tego, że po ustawieniu prania nie wystartowała. Kod błędu jaki wtedy odczytano to E51 (ale to mógł zostać stary). Sprawdziłem omomierzem okablowanie oraz czy nie ma przejścia do masy na zaciskach silnika wszystko wygląda ok. Po uruchomieniu, bez włączonych kabli silnika, wygenerował się kod E52 i od tamtej pory tak zostało. Po ponownym podłączeniu, pralka nie pobiera wody, tyko pokręci silnikiem, przejdzie szybko po kolejnych etapach prania i się wyłączy - kod błędu już został E52. Sprawdziłem w trybie serwisowym włącznie poszczególnych funkcji i nalewa wodę poprzez oba zawory, kręci bębnem, wiruje i odpompowuje wodę, oraz grzeje. Jak w tej pralce można wykasować kod błędu aby sprawdzić co zostanie wygenerowane ponownie. Ewentualnie proszę o pomoc co by mogło być przyczyną takiego zachowania pralki.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 41  
  By wykasować błąd z pamięci sterownika w trybie serwisowym postępujesz następująco :
  wchodzisz w tryb serwisowy i przestawiasz pokrętło wyboru programów na pozycję w której wyświetla błąd i w tym samym czasie wciskasz 2 przyciski którymi wchodziłeś w tryb serwisowy i przytrzymujesz je wciśnięte przez około 5 sekund. Następnie zwalniasz przyciski a pokrętłem wracasz do pozycji 0. Błąd powinien zostać usunięty.
  Po tej operacji wprowadź pralkę ponownie w tryb i zobacz czy pokaże inne błędy.
 • Helpful post
  Level 1  
 • Level 41  
  Przepraszam autora tematu. Nie miałem zamiaru nikogo wprowadzić w błąd.
 • Level 9  
  Wgrałem ponownie konfigurację, wykasowało błąd. Przeprowadziłem ponownie próbę prania. Niestety nie wygenerowało żadnego błędu. Dodam że czasami zachowuje się tak że gdy po resecie wybiorę program to od razu blokuje drzwiczki - bez naciskania guzika Start. Czy to czasami nie może być problem w samym module?
 • Level 9  
  Witam.

  Tak omomierzem sprawdziłem. Przetestuję jeszcze uruchamiając bez umasowienia grzałki.
 • Level 1  
 • Level 9  
  Witam.

  Błąd E52, powstał po odłączeniu kabli od silnika (żeby sprawdzić czy dalej wygeneruje E51). Po ponownym wpisaniu kodu konfiguracji błąd został wykasowany E00. Przy następnych próbach uruchomieniach prania, pralka nie wygenerowała już żadnego błędu. Zachowuje się tak jak już pisałem.
 • Level 9  
  Silnik wyczyszczony, wysuszony i sprawdzony omomierzem - brak upływności. Przeprowadzono testy z odpiętymi masami i na silniku i na grzałce - bez efektu. W trybie serwisowym działa pobieranie wody z obydwu zaworów, działa wypompowywanie wody, grzanie, wirowanie. Niestety w trybie normalnym zachowuje się bez zmian i nie generuje żadnych błędów. Proszę o porady?
 • Level 9  
  Ten poprzez którego podłączona jest grzałka powinien być dobry (przełącza styki przy zmianie ciśnienia). Przejście na stykach prawidłowe.
 • Level 9  
  Czy moduł EWM2000 od pralki EW1066F będzie pasował do EW876F?
 • Level 1