Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko CSA24002 - Uszkodzony Termostat?

sebaele22 29 Cze 2017 19:19 540 10
  • #1 29 Cze 2017 19:19
    sebaele22
    Poziom 30  

Witam, lodówka dziwnie się zachowuję. Po wyłączeniu z prądu na 24h i po ponownym włączeniu lodówka działa mrozi oraz chłodzi, a gdy wyłączy się agregat to już nie rusza ponownie. Stwierdziłem, że prawdopodobnie termostat do wymiany. Czy lodówka może pracować bez termostatu i nie uszkodzi się agregat?

Pozdrawiam

0 10
  • #2 29 Cze 2017 19:38
    guciq
    Poziom 18  

Prawdopodobnie to jest uszkodzony układ startowy przy kompresorze.Tam jest też kondensator-może tylko on jest uszkodzony. Termostat bym wykluczył bo to zwykły bi-metal, chyba że nie osiąga zadanej temp. i wyłącza się dużo wcześniej

0
  • #3 29 Cze 2017 19:47
    sebaele22
    Poziom 30  

Hmmmm więc już sam nie wiem...
    Zauważyłem gdy wyłączę z prądu podczas pracy i po chwili włączę to agregat buczy po czym się wyłącza i po jakimś czasie ponownie startuje.

0
  • #5 29 Cze 2017 20:33
    sebaele22
    Poziom 30  

Aby sprawdzić czy to wina kondensatora to bym musiał podstawić jakiś inny a nic na stanie nie mam.
    Jedynie co zrobiłem to podłączyłem termostat z bojlera podłączając czujnik do gorącej rurki i jak na razie wszystko hula, pracuje chwile jakieś 5 min i po 5 min znów startuje.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Cze 2017 20:38
    nares
    Specjalista AGD

sebaele22 napisał:
    gdy wyłączę z prądu podczas pracy i po chwili włączę to agregat buczy po czym się wyłącza i po jakimś czasie ponownie startuje.

Zrób tak jeszcze kilka razy, to zabijesz sprężarkę.

0
  • Pomocny post
    #7 29 Cze 2017 23:45
    Lodxx
    Specjalista AGD

sebaele22 napisał:
    Jedynie co zrobiłem to podłączyłem termostat z bojlera podłączając czujnik do gorącej rurki i jak na razie wszystko hula, pracuje chwile jakieś 5 min i po 5 min znów startuje.
    To też zabije sprężarkę, najłatwiej sprawdzić termostat sprawdzając temperaturę wewnątrz. Sprawdź przy jakiej temp. wyłącza się agregat. Później podłącz pod zasilanie agregatu miernik i obserwuj czy pojawi się 230V na wejściu agregatu, powinna załączyć się przy temperaturze 8-10°C. Jeżeli nie będzie napięcia przez dłuższy czas to termostat do wymiany i tyle.

0
  • #8 30 Cze 2017 11:18
    sebaele22
    Poziom 30  

Ja wiem że może uszkodzić to sprężarkę chciałem tylko sprawdzić jak będzie działała.
    Była włączona cała noc i jak na razie chodzi więc wygląda na to że wina termostatu.

0
  • #9 01 Lip 2017 16:02
    sebaele22
    Poziom 30  

Powiem tak, podłączyłem ponownie stary termostat i lodówka jak na razie działa prawidłowo.
    Tak się zastanawiam dlaczego wcześniej nie działała skoro teraz jest wszystko ok? Może uszkodzony termostat albo kondensator rozruchowy?

0