Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz do domu - do 400 zł

29 Cze 2017 20:24 3213 6
  • Poziom 43  
    Witam serdecznie. Potzrebuję kupić odkurzacz, do typowego użytku domowego. Wymagania:
    - Trwałość (mam tu na myśli wszelakie wynalazki w których pęka obudowa lub węże w takich miejscach, że traci szczelność, czy wypadające ze złącz rury),
    - Jak największa siła ssania (może sobie pisać na tabliczce ile chce, ale to ma dobrze ciągnąć, chyba każdy wie jak zirytować może słaby odkurzacz),
    - Dostępność worków i filtrów (tu mam na myśli cudaki, do których potem worka nie idzie kupić)
    - Elektro lub turboszczotka była by miłym dodatkiem, choć nie jest wymagana.
    - Cena do 400 zł (zastanawiam się nad kepszej klasy i jakości używką, jeśli można tak kupić).
  • Poziom 43  
    Mam ten sprzęt w domu rodzinnym (a przynajmniej wygląda identycznie, łącznie z elementami wyposażenia). Poza gdzieniegdzie niską jakością wykonania (spasowanie elementów, choć muszę powiedzieć, że obudowa solidna) maszyna sprawuje się świetnie od trzech lat, nie jest katowany ale też nie jest oszczędzany. Tylko jednak kwestia - u mnie jest dwa razy wyższa moc. Chwyt aby obejść przepisy czy faktycznie dwa razy słabszy?
    Rozumiem, że w tym przedziale cenowym to optymalny wybór?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    z mocą to i tak i nie
    zgodnie z UE nie można stosować większych mocy ... bla bla bla po kiego ????
    zmienia się konstrukcje wirników aby uzyskać podobną moc ssania ....podobną ale nie taką samą zresztą wirniki są delikatniejsze :( WHYYYY!!
    Jak możesz to zobacz jaki silnik tam był chętnie sam wymienię na mocniejszy
    ale normalnie daje radę ten model: filtry tanie jak barszcz na aledrogo
    dużo akcesoriów -aczkolwiek oprócz turboszczotki i ssawki nie używam reszty :D
    wkurzają mnie parę rzeczy jak ciągniesz za rurę to czasem jedzie gdzie chce, obudowa hmmm mocna, ale jak przewalisz to pęknie lub porysuje się - nie w strategicznych miejscach !
    jeszcze mocowanie akcesoriów hehehe no mi ciągle wypadają
    turbo szczotka nie wjedzie pod niskie łóżko gumowaty wąż w sensie miękkości
    przełącznik turboszczotki bardzo delikatny zlamałem naciskając nogą zablokowany teraz w pożądanej pozycji :D
    ale to takie czepiactwo to naprawdę dobry sprzęt w tej cenie

żeby było mam jeszcze profi 10.5 mocniej ciągnie lepsza obudowa ogólnie lepiej lepsza klasa wirnik duużo lepszy ALE
    sam odkurzacz kosztuje więcej niż 400 plus trzeba wywalić koszmarną szczotkę basic ponad 150 turboszczotka orginał chyba?? kupiłem na olx z jupitera :) tego co chcesz kupić za 30 PLN i przejściówka za 8 PLN i działa !!! dokupić filtr hepa najgorsza wada wywala kurz równolegle do podłogi podnosząc go z podłogi dywanów etc. - dla mnie to nie przeszkoda ale innym może nie spasować za to odkurzacz przetrwa dosłownie wszystko obijamy go o kanty schody czasem jako warsztatowy służy ile razy przeszedłem po wężu, regulator z jakiegoś zelmera z rozbiórki wsadziłem i zapominam o worku aż przestaje ciągnąć.
    akcesoriów prawie brak
    Nie powiem bardzo dobry model na długie lata ale trzeba zainwestować stosunkowo więcej niż powyższy model.
    Oba chodzą po 30 min kilka razy w tyg także przetestowane
    worki fizelinowe sa 100x lepsze /softbag czy jak tam zwą/od papierowych
    do jednego i drugiego mamy części
    jak masz 400 kup jupitera 350 z darmowa dostawą
    profi to za 430 masz sam odkurzacz filtr hepa ok 22 PLN chyba worki 11 pln za 5 szt plus turboszczotka czyli 500PLN jak kupisz używaną
  • Poziom 43  
    Nie, to był jednak inny model, Zelmer Jupiter 4000 - starszy, miał 2100 W ale wygląda tak samo jak ten polecony (chyba nawet ta sama obudowa, bo ma HEPA i te inne gady, stąd moje zapytanie). Podobne wyposażenie ale wąż twardy nie do załamania i akcesoria nie wypadają - wkręca się i wykręca lekko a podczas odkurzania siedzą bardzo pewnie.

Ze względu na to, że mam naprawdę problem z odbiorem przesyłki (zakup internetowy nie wchodzi w grę,a gdyby coś padło nie miałbym czasu na gwarancyjne zabawy), a polecany Zelmer był w kosmicznych cenach (RTV Euro AGD oraz Saturn w Łodzi oferują go za ok 550 zł) nie kupiłem go. Kupiłem inny - Electrolux ZPFCLASSIC. I to ostatni znaleziony egzemplarz jakiegokolwiek odkurzacza w okolicach 400 zł z podobną skutecznością odkurzania, w sklepach, które odwiedzałem.

Wady:
    1. Ubogie wyposażenie, brak nawet małej szczotki.
    2. Brak turboszczotki (choć szczotka w zestawie nieźle daje radę, więc obędę się bez).
    3. Nie pasują szczotki od Zelmera :-(
    4. Wąż mógłby by być twardszy. Niby jest elastyczny i po załamaniu wraca do pierwotnej pozycji ale...
    5. Tylko dwa lata gwarancji.
    6. Brak instrukcji w języku polskim...
    7. ... a to co jest w innych językach ciężko nazwać instrukcją. Wprawdzie obsługa jest na tyle intuicyjna, że jedynie co, to zastanawiałem się nad wieszakiem na dodatkowe szczotki, ale przydałoby się wiedzieć co ile np: wymienić filtr wlotowy.
    8. Brak bagażnika na szczotki, kable też mógłby być dłuższy.

Zalety:
    1. Stosunkowo dobra jakość wykonania całości.
    2. Znośna kultura pracy silnika.
    3. Wysoka skuteczność odkurzania.
    4. Bardzo duża siła ssania jak na 600 W - nie mam zielonego pojęcia jak oni to wycisnęli, ale spokojnie mógłby mieć 1500 W na tabliczce. Chętnie zrobiłbym porównanie z 2000 W generacji przed przepisami UE (przy czym sam przepływ powietrza ma wyraźnie mniejszy, dlatego porównuję z 1500 W) i nie zdziwiłbym się, gdyby sama siła ssania była podobna. Przy niezbyt zapełnionym worku nie ma co nawet wychodzić poza połowę mocy.
    5. Nawet pod dużym obciążeniem nie robi za mały kaloryfer - dzisiaj po testowym odkurzeniu całego mieszkania - wszystkiego co się nadawało odkurzyć - był po prosu ciepły. To najchłodniejszy odkurzacz jakiego miałem okazję do tej pory używać. To chyba tu udało się ograniczyć moc.
    6. Wylot powietrza w górę - można go przekręcić w nieodkurzoną część pomieszczenia a i tak nie zrobi zadymki.
    7. Skrętne tylne koła.
    8. Akcesoria i osprzęt trzymają się pewnie i nie mają tendencji do wypadania a jednocześnie nie zacinają się i dają się łatwo wymieniać.

Oby tylko okazał się trwały, tego się boję najbardziej. Samo urządzenie polecam. Wady i zalety oczywiście mają różne wagi - dla mnie najważniejsza jest skuteczność odkurzania, a tutaj sprzęt świetnie daje radę. Brak turboszczotki najbardziej mnie irytował ale jak zobaczyłem jak stockowa szczotka zbiera zanieczyszczenia z chodników, to stwierdziłem że - przynajmniej w obecnych warunkach - turboszczotka jest zbędna.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nie ma sprzętów idealnych