Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie cwu kocioł termet

29 Cze 2017 22:23 1386 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jeśli nie ten dział, proszę o przeniesienie.
    Mam kocioł Termet 1F i możliwość podłączenia sterowania cwu i chcę takie sterowanie zamontować.
    Zadaniem programatora byłoby dopuszczenie do załączenia kotła na cwu tylko w określonych godzinach - gdy domownicy są w domu. Aktualnie TZ jest połączone kabelkiem i oznacza to, że kocioł załączy grzanie cwu za każdym razem, gdy temp. spadnie poniżej zadanej (plus histereza).
    Ja chcę, aby kocioł nie mógł w nocy załączać grzania cwu nawet gdy temperatura spadnie poniżej zadanej.
    Poszukuję niedrogiego rozwiązania.
    Dodam, że mam programator 1F Metrona do załączania cyrkulacji, jednak jest on bez wyjść NO i COM. Posiada tylko wyjścia 220v
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    fazik napisał:
    jednak jest on bez wyjść NO i COM. Posiada tylko wyjścia 220v

To dobuduj przekaźnik do tego wyjścia i będziesz miał styki do sterowania kotła .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Możesz podać namiar na taki przekaźnik. Niestety nie jestem elektronikiem, ale kabelki sobie połączę i jak coś trzeba to i przylutuję.

Uzupełniam, że mam programator pcm.03 1k
    Czy mój programator Metron pcm.03 1k będzie działał prawidłowo z RM-16A - SALUS i kotłem Termet?
    Czy Jest tańsze rozwiązanie zamiast RM-16A - SALUS?
  • Poziom 38  
    fazik napisał:
    Niestety nie jestem elektronikiem, ale kabelki sobie połączę

Musiałbyś też zastosować dodatkowy zasilacz do tego przekaźnika . Ale skoro na elektronice się nie znasz , to czarno to widzę . :cry:
  • Poziom 10  
    brofran napisał:
    Ale skoro na elektronice się nie znasz , to czarno to widzę . :cry:

Heh, może jednak podsuniesz jakiś gotowy projekt?
  • Poziom 38  
    fazik napisał:
    Mam kocioł Termet 1F i możliwość podłączenia sterowania cwu

.
    fazik napisał:
    Heh, może jednak podsuniesz jakiś gotowy projekt?

Zastosować sterownik przewidziany do tego kotła .
  • Poziom 10  
    Dasz wiarę, że nie ma takiego!

Zerknij na zdjęcie.
    TZ to jest Timer Zasobnika. Oryginalnie jest połączony, a ja potrzebuję go rozłączyć i podpiąć do przekaźnika, który połączy obwód w godzinach użytkowania c.w.u. W momencie rozłączenia kocioł nie będzie grzał c.w.u. nawet pomimo tego, że temperatura spadnie poniżej zadanej.
    Wiem, że jest to prosta rzecz, ale brak mi wiedzy, stąd moja wizyta tutaj. Pomożecie czy nie?

EDIT.
    Wydaje mi się, że Salus RM-16A powinien zadziałać. Proszę o potwierdzenie.
  • Poziom 10  
    Czy jest ktoś na forum, kto pomoże?
    Równie dobrze może to być inne rozwiązanie. Chciałbym wykorzystać programator Metron i dołożyć niedrogi przekaźnik do kotła.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za pomoc, tak zrobię.