Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady.

adamos1812 29 Cze 2017 23:14 1005 1
  • #1 29 Cze 2017 23:14
    adamos1812
    Poziom 13  

Witam.
    Zamierzyłem się do budowy sprężarki. Ma mi ona służyć do malowania i czasami piaskowania, przedmuchiwania. Początkowo chciałem zbudować mniejszą, sprężarkę, ale jednak dołożyłem troszeczkę i chciałbym zbudować właśnie taką. Wystarczy mi w zupełności. Kupiłem już wcześniej parę części i nie wiem czy mogą zostać, czy polecacie kupić inne. Prosił bym też o porady w przerobieniu butli, gdyż jest to zbiornik od fabrycznej sprężarki Aspa. Jeżeli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w takim temacie to proszę, każda uwaga mi się przyda. Będę spawał Tigiem. Presostat mam na 230 V wraz z manometrami i regulatorem ciśnienia, lecz będę musiał zamienić go na 3 fazowy który już mam i jest na jednym ze zdjęć. Jak polecacie mi to przerobić ? Oto części które mam:
    1) Butla Aspa 180 L
    Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady. Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady.
    2) Silniki 3 fazowe :7 KW (mam też 3 KW ale raczej będzie za słaby)
    3) agregat 3090 (dość popularny model z allegro) wraz z rurą przyłączeniową
    4)presostat 3 fazowy
    Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady.
    5) presostat 230 V wraz z manometrami i reduktorem (miał być do mniejszej produkcji i chciałbym to wykorzystać (da się ?)
    Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady. Sprężarka 3 tłokowa na butli 180 L. Malowanie piaskowanie. Proszę o porady.

6)Zawór zwrotny, mam też kupiony na mniejszy projekt i nie wiem czy może taki zostać ?
    Oraz element wkręcony w miejsce zaworu bezpieczeństwa. Co to?

Bardzo proszę o liczne zainteresowanie tematem i pomoc, już nie raz radziłem się na tym forum i nigdy się nie zawiodłem.

0 1
  • #2 04 Lip 2017 21:30
    lobudek
    Poziom 11  

1. Butla jest ok. sam mam taką.
    2.Do tego kompresor 7KW będzie jak ulał-zorientuj się czy silnik jest palony na raz czy trójkąt/gwiazda.
    3. Pompa 3090 to chyba najlepsza opcja na dzień dzisiejszy. Można już dostać za 470zł i przy obrotach w granicy 1000obr/min osiąga wydajność rzeczywistą ok. 1000l/min
    4.Presostat potrzebny 3 fazowy, chyba że chcesz się bawić ze stycznikami. Poza tym do silnika trójkąt/gwiazda potrzebny będzie automat przełączający.
    5.Zawór zwrotny się nie nada. Musisz mieć co najmniej 1"na 3/4" przy tej wydajności.

Ja już kilka kompresorów popełniłem i sam na dniach planuję zrobić coś podobnego o ile nie identycznego jak ty. Butla 180l od aspy już czeka.

0