Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master II 2.5 dCi 120 KM - Podczas jazdy, przyspieszania gaśnie.

18Beata 17 Sie 2017 21:53 3072 49
  • #31 17 Sie 2017 21:53
    18Beata
    Poziom 6  

Witam.Po sprawdzeniu wtrysków,okazało się,że jeden coś nie domagał.Po jego naprawie auto wreszcie normalnie odpaliło.Serdecznie dziękuję wszystkim życzliwym za trafne wskazuwki.Dzięki Wam szybciej zdiagnozowaliśmy problem.Pozdrawiam serdecznie😉

• #32 18 Sie 2017 21:54
    18Beata
    Poziom 6  

Gdzież tam dobrze😔 zaś zgasł po przejechaniu 30km.Po podpięciu pod kompa pokazało czujnik rozdzielacza paliwa?!ale przy wymianie pompy,czujnik również był wymieniony,a objawy nadal takie same.Takiego grymaśnego auta nie miałam jeszcze...

• #33 19 Sie 2017 08:59
    sulof1601
    Poziom 25  

Raczej nie auto takie tylko warsztat słaby skoro opierają się o opinie z internetu.Teraz wychodzi albo słaba jakość części.............błąd mechaników bo utrzymywałem od początku opiłkowanie pompy więc nie wiadomo za koleją co będzie się jeszcze zatykać.Trzeba by było układ paliwowy potraktować ultra dźwiękami.

• #34 19 Sie 2017 11:39
    kortyleski
    Poziom 41  

Ewidentnie kłopot jest z ciśnieniem paliwa na szynie CR. Trzeba podejrzeć testerem co tam się dzieje. W bardziej zaawansowany sposób równolegle testerem i manometrem. Tyle że taki sprzęt posiadają tylko specjaliści (manometr do 2000 bar).

• #35 19 Sie 2017 13:29
    18Beata
    Poziom 6  

Możliwe,bo układ czyszczony był normalnie,nie ultradźwiękami... chociaż sugerują teraz, że sprawdzą elektrykę,bo auto gaśnie natychmiast po zapaleniu się w/w kontrolek,nie stopniowo(jak np.przy zbyt małym ciśnieniu...).W poniedziałek ma zająć się tym elektromechanik.

• #37 19 Sie 2017 16:32
    18Beata
    Poziom 6  

Ten zawór jest założony nowy (nie używka)

• #39 19 Sie 2017 19:39
    18Beata
    Poziom 6  

Tak napewno zawór,kosztował ponad 400zl

• #42 19 Sie 2017 23:10
    milejow
    Poziom 42  

A byłem pewien, że pokażesz regulator ciśnienia. Dopiero teraz przeczytałem, że pompa się łuszczyła, czytając dalej jacy to magicy grzebali w tym aucie to marnie widzę wyjście z sytuacji. Po takim opiłkowaniu zapewne robota od podstaw bo nie wiadomo jak fachowo przeprowadzali poprzednie naprawy. Pierwsze co bym sprawdził to zawartość filtra przez białą szmatkę, jak opiłki to robota od samego początku.

• #43 20 Sie 2017 11:51
    18Beata
    Poziom 6  

Po kolejnej wymianie pompy,wszystko było czyszczone bardzo dokładnie,cały układ paliwowy...wtryski jeszcze raz sprawdzane,w laboratorium 😊...,ale ten filtr jutro sprawdzą, a może faktycznie,chociaż osobiście uważam,że trzeba szukać gdzie indziej...Czyli co,to nie jest ten zawór??Wygląda on jak zwykła śruba...Zamawiając w sklepie ten mi podał...

• #44 20 Sie 2017 16:42
    kortyleski
    Poziom 41  

Jeżeli koleżanka nie poda podstawowych danych to wszystkie porady można sobie w..... Wsadzić. Tak samo jak wymienianie gratów na ślepo. Mi z clipem czy nawet cdifem w ręku kilkanaście minut zajęło by ustalenie dlaczego sterownik odcina wtrysk.

• #46 18 Wrz 2017 14:30
    18Beata
    Poziom 6  

Kolejny zakład poddaje się po 3tyg.,niby wszystko ok jak zimny,odpala dobrze, jedzie też,a gdy się rozgrzeje-gaśnie...Żenada, ileż można czekać na właściwą diagnozę 😤

• #47 18 Wrz 2017 18:56
    DjMapet
    Poziom 43  

Jakim to niby "kompem" przeprowadzana jest diagnostyka?
    Jak nie jest to CLIP, obsługiwany przez osobę potrafiącą poprawnie interpretować parametry, to długo jeszcze nie pojeździsz tym autem.

Pozdrawiam.

• #48 01 Paź 2017 20:23
    18Beata
    Poziom 6  

Witam.Auto odebrane,naprawione.Okazało się, że po rozgrzaniu się paliwa w drodze,jeden z wtrysków puszczał na przelewie(stwierdził to przy pomocy testera w trasie,kiedy samochód gasł,wtedy to spadało ciśnienie paliwa na listwie)Wtrysk wymieniony na nowy i auto chodzi.Dziekuję za wszelkie sugestie i okazaną pomoc.Pozdrawiam

• #50 01 Paź 2017 22:17
    18Beata
    Poziom 6  

Cóż,jacy mechanicy,takie auto . Pozdrawiam

Szukaj w 5mln produktów