Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik HZ10-10P- jak podłączyć pod silnik DC bym zmieniać kierunek obrotów?

30 Cze 2017 15:46 2892 8
  • Poziom 13  
    Witam. Kupiłem przełącznik do zmiany kierunku jazdy do quada dokładnie taki: "PRZEŁĄCZNIK PRZÓD TYŁ QUAD ELEKTRYCZNY 800W 500W"
    Przełącznik HZ10-10P- jak podłączyć pod silnik DC bym zmieniać kierunek obrotów?
    Niestety nie mam pojęcia jak to podłączyć pod sterownik i silnik DC by zmieniał kierunek obrotów. Przełącznik nosi oznaczenie HZ10-10P. Pomoże ktoś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Witam .
    Ile końcówek ma wyłącznik,5-końcówek ,czy z drugiej strony też są.Ile pozycji ma ten przełącznik ,musisz sprawdzić miernikiem jak łączy styki.
  • Poziom 13  
    Przełącznik ma z jednej strony 5 styków a z drugiej 4 styki.
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc. Rozebrałem przełącznik i moim oczom ukazały się 3 identyczne moduły jak na zdjęciu. Każda część modułu jest odizolowana od poprzedniej.
  • Poziom 39  
    Zaznaczyłeś pozycję przed rozebraniem ?.Przełącznik ile ma pozycji jak go przekręcasz cztery(co 90 stopni),czy dwie (co 180 stopni).
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź, ale już sobie poradziłem :). Podłączyłem tak i działa:
  • Poziom 39  
    Właśnie tak miało być podłączone,ubiegłeś moją odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Również pozdrawiam.
    PS: Wiesz może gdzie kupię w Polsce takie przełączniki za normalne pieniądze? W chinach są po 3-4$ a u nas 100zł....
  • Poziom 39  
    Witam.
    Myślę że możesz zastosować przełącznik sieć -agregat 1-0-2 firmy Apator (str 172 pozycja 52),lub podobny .Wszystko zależy jaki prąd płynie do silnika,musisz sprawdzić jaka jest jego cena.
    Pozdrawiam.