Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd elektroniki w piecu Junkers

30 Cze 2017 17:42 1680 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Posiadam w domku jednorodzinnym piec jak na załączonym obrazku.
    Za rozwiązanie mojego problemu oferuję nagrodę finansową.

Problem polega na tym: piec w zimie zaczął się (chyba) przegrzewać. Tzn po dłuższym czasie intensywnego działania wyłączał się, a diady na piecu mrugając sygnalizowały błąd. Piec resetowałem (włącz/wyłącz) i działał prze kolejny tydzień... taka zabawa trwała pół zimy.
    Wezwałem lokalnego speca od junkersa, który wyczyścił pięknie piec wewnątrz i problem... prawie zniknął. Piec zaczął się "przegrzewać" raz na miesiąc. Więc o ile nie było to w trakcie brania kąpieli, jego resetowanie nie było wielkim problemem.
    Aż pewnego dnia, piec zaczął resetować się po 2 minutach działania (sezon grzewczy zakończony już był). I tak on już teraz działa - ciepła woda przez 2 minuty, potem trzeba reset, i można brać prysznic nadal...
    Oczywiście wezwałem speca od junkersa. Stwierdził, że to nawaliła elektronika w piecu i wymiana tegoż... droga sprawa.
    Próbowałem też odpiąć ten czujnik temperatury, który jest na górze pieca, ale to nic nie pomogło. Bo bez czujnika piec wcale nie chce ruszyć, a kiedy czujnik odsunąłem na dużą odległość - nadal piec działa tylko 2 min.

Podsumowując - piec de facto się nie przegrzewa - stwierdził to zarówno spec jak i kominiarz. Nawala jakiś system w środku, który uparcie po dwóch minutach działania piec wywala błąd.
    Nie chcę wymieniać pieca, bo jest całkiem dobry. Ale użytkowanie go jest MOCNO UCIĄŻLIWE :)

Dlatego też nagroda finansowa, dla osoby, która wskaże mi tanie rozwiązanie tego problemu (o ile takowe istnieje?)

Pozdrawiam i liczę na Was.

Błąd elektroniki w piecu Junkers
  • Poziom 21  
    Brak informacji które diody migają i czy RESET też.
  • Poziom 14  
    Tak jak kolega wyżej, napisz jaki wyskakuje kod błędy (kombinacja reset + dioda zielona)
  • Poziom 21  
    Kocioł sygnalizuje zadziałanie czujnika spalin. Jeżeli prawdą jest że to nie spaliny są przyczyną to należy zainteresować się czujnikiem który może być uszkodzony. Zdarza im się.
    Nadużywanie Resetu to proszenie się o kłopoty z elektroniką. Jak czytam pierwszy post to mi ciarki po plecach przechodzą.