Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LH57 - Jak podłączyć głośniki

luqas93 30 Cze 2017 19:57 933 9
  • #1 30 Cze 2017 19:57
    luqas93
    Poziom 8  

Witam kupiłem niedawno telewizor LG 32LH57 i ku mojemu zdziwieniu nie ma wejścia typu jack. Wejście jest mi potrzebne żeby podłączyć moje głośniki, do tej pory do każdego sprzętu podłączałem je za pomocą kabla aux, są to 2 głośniki i subwoofer, nic specjalnego ale głośniki wbudowane w LG to tragedia. Możecie mi podpowiedzieć jaki kabel/przejściówkę/adapter kupić żeby wszystko zaczęło działać ?? W załączniku jest tył mojego TV i wszystkie wejścia jakimi dysponuje.

Pozdrawiam Łukasz ;)

0 9
  • #2 30 Cze 2017 20:18
    arturdip
    Poziom 25  

Z wyjścia optycznego poprzez adapter(KONWERTER AUDIO OPTYCZNY TOSLINK NA 2x CINCH RCA)Poz artur

Dodano po 38 [sekundy]:

Lub z wyjścia słuchawkowego o ile takowe jest

0
  • #3 01 Lip 2017 05:24
    Polon_us
    Poziom 40  

luqas93 napisał:
    niedawno telewizor LG 32LH57

Model telewizora jest na pewno poprawny?
    Proszę to sprawdzić.
    arturdip napisał:
    Z wyjścia optycznego poprzez adapter(KONWERTER AUDIO OPTYCZNY TOSLINK NA 2x CINCH RCA)Poz artur

Pięknie, ładnie ... Tylko, że nie będzie kontroli poziomu głośności poprzez zmianę głośności pilotem telewizora.
    O ile owe głośniki mają własne zdalne sterowanie to w takim przypadku powyższe rozwiązanie jest OK.

0
  • #5 10 Lip 2017 18:22
    arturdip
    Poziom 25  

To ostatnie to jest tylko przejście z jednego rodzaju złącza na inny rodzaj.Nie zmienia to parametrów sygnału a więc to raczej nie.Poz artur

0
  • #6 10 Lip 2017 19:33
    luqas93
    Poziom 8  

no dobra czyli niezbędny jest konwerter, a spotkał się ktoś z Was z konwerterem który z jednej strony miałby wejście na zwykłego jack 3,5mm a z drugiej optyczne wyjście optyczne TOSLINK ??

0
  • #7 10 Lip 2017 20:44
    Polon_us
    Poziom 40  

luqas93 napisał:
    z konwerterem który z jednej strony miałby wejście na zwykłego jack 3,5mm a z drugiej optyczne wyjście optyczne TOSLINK ??

Są konwertery z wyjściem optycznym TosLink, ale wejścia mają gniazda CINCH.
    Ale przecież kolega jeśli już, to potrzebuje konwertera w drugą stronę tj. wejście optyczne TosLink, a wyjście analogowe stereo.
    Mam nadzieję, ze kolega przeczytał mój uprzedni wpis - przytoczę jego fragment:
    Polon_us napisał:
    Pięknie, ładnie ... Tylko, że nie będzie kontroli poziomu głośności poprzez zmianę głośności pilotem telewizora.
    O ile owe głośniki mają własne zdalne sterowanie to w takim przypadku powyższe rozwiązanie jest OK.

Proszę o tym pamiętać.

A wspomniana przejściówka optyczna służy do zupełnie czego innego i niech kolega zapomni o niej.

0
  • #8 11 Lip 2017 20:24
    luqas93
    Poziom 8  

Dobra a więc wiem już prawie wszystko powiedzcie mi jeszcze proszę Państwa czy z takim zestawem w końcu będę mógł się cieszyć swoimi głośnikami podłączonymi do TV ??
    1. Kabel TosLink od TV do Konwertera - http://allegro.pl/kabel-przewod-optyczny-cyfrowy-t-t-toslink-1-5m-i6737298865.html
    2. Konwerter - http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i6781804978.html
    3. Kabel przejściówka z Cinch na zwykłego Jack'a od konwertera do głośników - http://allegro.pl/kabel-mini-jack-d-2x-rca-chinch-1-5-m-dl-stereo-hq-i6781804544.html

Pozdrawiam Łukasz ;)

0
  • #9 12 Lip 2017 05:05
    Polon_us
    Poziom 40  

Elementy podane w powyższym wpisie powinny zagwarantować przeniesienie dźwięku do głośników z TV.
    Pamiętać należy o zmianie ustawień w telewizorze - ustawić wyjście optyczne na PCM.

0
  • #10 12 Lip 2017 19:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

luqas93 napisał:
    Konwerter

Zamiast takiego noname - proszę w to miejsce kupić FiiO D3.
    No i te pozostałe przewody - kabel optyczny może taki zostać, ale te chinche-minijack też proszę kupić jakościowo lepsze.
    Bo widzę, że Kolega "leci" po kosztach.

0