Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar

lukasz_anabor 01 Lip 2017 00:03 1473 6
  • #1 01 Lip 2017 00:03
    lukasz_anabor
    Poziom 2  

Witam!
    Potrzebuję pomocy - które konektory powinienem zlutować aby uruchomić piekarnik, nie chciał bym spalić sterownika, dlatego liczę na wskazówki, które ułatwią mi zreanimowanie kuchenki.

Z góry dziękuję za pomocne rady i wskazówki.
    Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar Kuchenka elektryczna Indesit Elite K3G76 - nie działa piekarnik i zegar

0 6
  • #2 01 Lip 2017 10:28
    nikusert
    Poziom 37  

Zrób zdjęcie od strony konektorów (z drugiej strony płytki) na które zaciski dochodzi zasilanie (a, b)? Myślę źródło zasilanie jest zacisk (a, b) sprawdź na zasilaczu rezystory, kondensator, diody na mostku prostownicy i chyba jest tam dioda zenera.

1
  • #4 01 Lip 2017 20:16
    REMUR.
    Poziom 20  

W większości kuchenek aby włączyć piekarnik, musi być ustawiony zegar który załącza przekaźnik. Jeśli z jakiś przyczyn nie można tego zrobić, najprościej jest zmostkować styki przekaźnika. Przewody muszą być podpięte.

0
  • #5 01 Lip 2017 20:24
    nikusert
    Poziom 37  

U dołu płytki widać kilka zimnych lutów.

2
  • #6 01 Lip 2017 21:48
    REMUR.
    Poziom 20  

lukasz_anabor napisał:
    które konektory powinienem zlutować aby uruchomić piekarnik
    Istnieje jeszcze prostsze rozwiązanie, bez zegara. Połącz same przewody i zaizoluj.

1
  • #7 15 Wrz 2017 08:47
    lukasz_anabor
    Poziom 2  

Witajcie, oczywiście udało się uruchomić piekarnik :) każdy ze sposobów skutkował uruchomieniem. Sprawdziłem każdy i wszystko się udało SUPER. Dziękuję za Cenne rady

1