Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do salonu 60-65 cali - maksymalnie 5000zł

01 Jul 2017 00:30 2670 16
  • Level 8  
    Witam
    Potrzebuje pomocy przy wyborze TV do salonu. Celuje w 60-65 cali, z naciskiem na 65 :)
    Tak naprawde brak wielkich wymagań, nie jestem fanatykiem który musi miec nie wiadomo co i zwraca uwage na kazdy szczególik czy to opcji czy też obrazu.
    Cena do 5tyś, ale jeszcze chętniej wezme coś za 4tyś, jako że wymagań wielkich nie mam :)
    TV bedzie używany glownie do ogladania sportu, filmów (także z laptopa), gry na konsoli ps4, czasami też pewnie youtube i może z czasem przeglądarka.
    I w sumie nie wiem co jeszcze napisać, biorę pod uwage kilka modeli:
    LG 65UH6157 - głowny kandydat na ten moment, na allegro znalazlem za 4500
    Philips 65PUS6121 - tylko wątpie czy te szeroko rozstawione nóżki wejdą mi na szafke
    Samsung UE60KU6072 - tu nie jestem przekonany, szczegolnie ze 60.

No i to tyle z tego co na szybko znalazlem, nie znajac kompletnie tematu.
    Chetnie poznam inne propozycje lub tez zdanie o powyzszych modelach oraz podpowiedz ktory wybrac :)

Pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na ścianie z prawej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nic szczegolnego - youtube,wifi. Jak najlepszy obraz pod konsole i filmy (podlaczenie laptopa)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka multimedia lub vectra
    10 .Jakie urządzenia? ps4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? bardzo często minimum 6, czasami 10+
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? rzadko, ale może z czasem częsciej
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, myśle ze z 20%, pewnie czasami 6h ciągiem
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 60-65, bardziej 65 :)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?5tyś, ale jako że nie wymagam wiele i niewiadomo jakich opcji to chętnie skusze się na jakąś okrojoną wersje za 4tyś :)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko, myśle ze raz na 10 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? youtube moze sie przyda, przeglądarki rzadko
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
  • Level 8  
    Dzieki :)
    Próbowałem coś o nich znalezc ale dosyć malo informacji na ten moment.
    Cena z tego co widze w okolicy 5500, także ponad moją planowaną górną granice, szczegolnie że wole wydać 4tyś niż tysiąc wiecej za kilka bajerów, z których i tak nie bede korzystał (mówie ogolnie a nie o tych tcl :) )

Może jeszcze jakieś opinie, o wymienionych przeze mnie albo innych? :)
  • Level 1  
  • Level 8  
    Nie wiem.. te TCL ani nie mają praktycznie żadnych opinii a i sama firma średnio mi znana.
    Wybitnie nowych modeli jakoś nie wymagam, wolałbym takie które już testowała masa osób i mają sporo opinii w necie.
    Co myślisz o tym LG 65UH6157 ?
  • Moderator of RTV - what to buy
    Jak chcesz sprawdzony model, to wez Samsunga KU6000 lub lepszy KU6400.
    Dobry, budzetowy sprzet. Sprawdzony przez tysiace uzytkownikow i przetestowany na wszystkie mozliwe sposoby .
  • Level 1  
    TCL nie jest zły - modele P60 i C70 są całkiem ok.
    Mają co prawda sporo niedoróbek ale producent wypuszcza w miarę na bieżąco łatki, nowe wersje softu.
    Jak ktoś lubi kombinować, nie boi się szukać rozwiązań problemów w sieci to można kupować.
    Ceny są bardzo dobre.

Na razie jest jeden test TCL P60 z pomiarami: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tcl-u55p6046-test.html
    Wnioski z testu poniżej - najbardziej boli brak upłynniacza ruchu i brak szerokiej palety barw :(

Plusy

- co najmniej dobre odwzorowanie kolorów standardowych w ustawieniach fabrycznych i jeszcze lepsze po kalibracji,
    - całkiem niezły kontrast (nocne oglądanie bez problemów),
    - jednolita czerń, szarości i biel bez pasów i „chmurek” (czyli bandingu i cloudingu),
    - możliwość sortowania plików multimedialnych (wg czasu i nazwy), czego brak u rywali,
    - szybkie działanie – jeden z najszybszych telewizorów z Androidem jakie testowaliśmy!
    - obsługa wielu formatów plików wideo,
    - obsługa plików 4K o rozdzielczości pionowej > 2160 linii (brawo!).

Minusy

- bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
    - brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu,
    - brak szerokiej palety barw,
    - pod kątem kolory bledną w sposób typowy dla matryc VA,
    - nieco zbyt czerwona biel w ustawieniach fabrycznych trybu Film (ale da się skalibrować),
    - niska jasność w trybie standardowym.
  • Level 1  
  • Level 13  
    LOCOLOCO wrote:
    TCL wpisz w google - to trzeci producent telewizorów na świecie.
    W Polsce produkuje prawie 3 mln telewizorów.
    Sprawdź na własne oczy, poczytaj opinie i napisz na PW do tych, co kupili.

Tak i należy do tego dodać, że na konferencji podali, że ich udział w naszym rynku TV to 1%.
    Modele P60 i P70 są rzeczywiście ciekawe, bo cena i wyposażenie bardzo korzystne na tle innych modeli o podobnych parametrach.
    Od połowy lipca model P70 będzie dostępny w sieci Media Saturn Holding , sam jestem zainteresowany ale wolę obejrzeć na żywo, przestrzegam przed wierzeniem opiniom z linków sprzedawcy locoloco.

http://maszblo.ga/tcl-forum-hdtv/
  • Level 1  
    TCL to nowosc, na razie niezbyt dopracowana.
    Trzeba poczekac 5-6 miesiecy i wtedy zobaczymy jak te TV beda sie sprawowac.
    Modele z 2016 byly dosć kiepskie i bylo sporo zamieszania ze specyfikacjalmi.
  • Level 1  
    LOCOLOCO wrote:
    Model P 60 i C 70 już masz potwierdzenie na Dispalspecyfikation

Model C70 ma blędnie podana specyfikacje.
    Wg TCL tez model ma 60Hz.

Tak jak pisalem, trzeba czekac az tE TV pojawia sie w testach i beda ogolnie dostepne. Na razie to niewidoma i lekko niedopracowany soft.
  • Level 13  
    LOCOLOCO wrote:
    Soft działa bez zarzutów. Dane wszystko są wyświetlone. Test jest już na HDTV i opinie ludzi którzy kupili tez są .

Właśnie ci ci kupili piszą, że soft nie działa do końca poprawnie:
    - problemy z wejściem słuchawkowym
    - problemy z segregowaniem kanałów
    Tego, co jest na HDTV nie można nazwać testem, tylko reklamą sprzedawcy. Brak wiarygodnych pomiarów input laga dla trybu 4K, brak testu płynności matrycy itp. itd...
    Mamy wklejone parę zdjęć i wpisane parametry z kosmosu bez wyjaśnienia np.: kontrast.
    Dodatkowo kombinowanie z gratisową kalibracją najpierw, że jest robiona przez firmę zewnętrzną, a okazuje się, że odpowiada za nią pracownik sprzedawcy (Nick na hdtv: urania-marek i nie jest robiona indywidualnie dla każdego odbiornika tylko są wklepywane kopie).
    Jak można wierzyć komuś, kto tak kombinuje, gdzie profesjonalizm?
  • Level 11  
    Jak dla mnie w tym momencie tcl odpada, nawet jakby sie okazalo ze jest dobrym tv. Nie lubienjak ktos robi ze mnie idiote. Calkiem inaczej gdyby napisał: sprzedaje tv tcl, moim zdaniem są najlepsze bo to czy tamto, i wtedy wiadomo na czym stoje. A tak niech ugryzie się w nos z tymi swoimi gierkami