Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-J5150 5.1 1000W

Hiper0007 01 Lip 2017 12:02 735 4
  • #1 01 Lip 2017 12:02
    Hiper0007
    Poziom 2  

Pytanko kupiłem sobie kino domowe Samsunga jak w opisie :) odtwarzacz Br jest podłączony do tv przez HDmi do tv również jest połączony ps3 również po HDmi. Wszystko gra jak powinno :) ale... Mam pendriva i na nim film normalny DivX 700mb lub plik muzyczny mp3. Podłączamy go do USB w odtwarzaczu Br i grają mi tylko dwa fronty plus subufer :) ale jak podłącze pendriva do ps3 lub bezpośrednio do Tv to grają wszystkie głośniki wraz z tylnimi i centralnym :) czego jest to wina albo jak podłączyć żeby z odtwarzacza BR po odpaleniu filmu lub muzyki też grały wszystkie głośniki :)

0 4
  • #2 01 Lip 2017 13:03
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Plik mp3 zawiera ścieżki dla 2 kanałów audio (z których dół pasma wysyła do subwoofera). Gdy podłączysz pendrive do kina, te poprawnie widzi 2 kanały. Gdy podłączysz go przez coś, albo gra w trybie multi (wszystkie głośniki razem z tą samą mocą, tylko podzielony na strony lewą i prawą), nie mylić z DolbyDigital, albo błednie go odczytuje.
    Raczej pierwsza opcja. Albo telewizor podaje taki sygnał do kina, albo samo kino miksuje kanały.
    Na początek pogrzeb w ustawieniach kina.

0
  • #3 01 Lip 2017 13:48
    Polon_us
    Poziom 41  

Kraniec_Internetów napisał:
    Albo telewizor podaje taki sygnał do kina

Obstawiałbym tę opcję.
    Zapewne jakiś ulepszacz dźwięku w TV został włączony typu Neo:6 lub coś podobnego.

0
  • #4 01 Lip 2017 14:24
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Zapewne jakiś ulepszacz dźwięku w TV został włączony

Oj zaraz ulepszacz. Tryb pracy pewnie. Trzeba znaleść taki sam w kinie.
    @Hiper0007 Wyślij zdjęcie pilota do kina, albo znajdź w necie i pokaż. Sprawdzę czy nie ma odpowiednio przycisku na nim. U mnie za tą opcje odpowiada przycisk "Surround" w pilocie kina SONY.

0
  • #5 13 Lip 2017 07:55
    Gibol11
    Poziom 10  

Kino domowe HT-J5150 nie wspiera Dolby Pro Logic II dla ścieżki 2 kanałowej, dlatego pliki audio nie są odtwarzane jako 5.1. Najprościej to sprawdzić poprzez odtworzenie płyty BluRay z ścieżką 5.1 bezpośrednio w odtwarzaczu. Niestety ten model pomimo tego że jest stosunkowo nowym modelem to jest wykonany budżetowo i nie posiada tak wyrafinowanych funkcji w które wyposażony były niektóre modele z serii F lub H samsunga.

0