Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN56M598EU/73 - Zmywarka nie grzeje błąd E:11

zielinskii 01 Lip 2017 12:12 576 6
  • #1 01 Lip 2017 12:12
    zielinskii
    Poziom 14  

Witam mam problem tak jak w temacie.

Zmywarka chodzi, ale nie grzeje. Grzałka z pompą dobra sprawdzona (przeważnie jak nie grzeje to wychodzi błąd E:09). Dopiero na końcu programu jak ma suszyć to wychodzi błąd E:11 - prawdopodobnie termostat. Ale teraz gdzie w tej zmywarce jest termostat bo pierwszy raz się z takim błędem spotkałem.

W zmywarce jest Zeolith i nie wiem czy to czasami nie ma nic wspólnego z tym błędem, nie mam pojęcia kiedy on powinien się włączyć czy tylko na suszenie czy on działa razem z grzałką przy pompie.

0 6
  • #2 01 Lip 2017 16:04
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

E11 - wartość NTC poza zakresem.
    NTC jest zintegrowane z grzałką.

0
  • #3 01 Lip 2017 20:23
    zielinskii
    Poziom 14  

Ok, ale tzn. coś jest nie tak z płytką?

0
  • #4 03 Lip 2017 12:16
    Dariusz.11
    Poziom 8  

zielinskii napisał:
    Witam mam problem tak jak w temacie.

W zmywarce jest Zeolith i nie wiem czy to czasami nie ma nic wspólnego z tym błędem, nie mam pojęcia kiedy on powinien się włączyć czy tylko na suszenie czy on działa razem z grzałką przy pompie.

Witam, miałem niedawno podobny problem ze zmywarką zawierającą Zeolith. Pompa myjąca z grzałką była sprawna a uszkodzona była grzałka w pojemniku z zeolithem. Po wymianie grzałki zeolithowej zmywarka działa.
    Pozdrawiam

0
  • #5 03 Lip 2017 12:52
    zielinskii
    Poziom 14  

Sprawdziłem płytkę i z tego co widzę ktoś wcześniej robił lutował jeden z tych białych przekaźników. I teraz czy to tylko przekaźnik czy ta grzałka w Zeolicie spaliła przekaźnik. Wymienię ten przekaźnik i sprawdzę. A ile jak mogę wiedzieć dawałeś na tą grzałkę w Zeolicie ? . Sprawdziłem to nowa 450 zł. Sprawdzę jeszcze ten przekaźnik.

0
  • #6 04 Lip 2017 11:06
    Dariusz.11
    Poziom 8  

Witam, wg mnie to nie przekaźnik a grzałka jest uszkodzona. Podczas naprawy zmywarki założyłem, że przekaźnik jest uszkodzony. Po wylutowaniu okazał się dobry i wrócił na swoje miejsce. Inna sprawa to taki przekaźnik raczej nie jest dostępny w sklepie elektronicznym "za rogiem". Nowa grzałka jest rzeczywiście droga, mi udało się "zdobyć" sprawną "mało" używaną. Poszukaj np. na all... u sprzedawców używanych zmywarek być może Tobie pomogą.

0
  • #7 05 Lip 2017 18:43
    kris8888
    Poziom 27  

zielinskii napisał:
    nie mam pojęcia kiedy on powinien się włączyć czy tylko na suszenie czy on działa razem z grzałką przy pompie.

Grzałka w zbiorniku z Zeolithem nie działa razem z grzałką przy pompie. Włącza się tylko w czasie mycia wstępnego i realizuje dwa zadania, wysusza Zeolith (żeby był przygotowany do końcowej fazy suszenia) i jednocześnie podgrzewa wodę w komorze myjącej ciepłym powietrzem, które jest wydmuchiwane z pojemnika z Zeolithem.
    W głownej fazie mycia, po pobraniu detergentu, wentylator i grzałka Zeolith się wyłączają a włącza się tylko główna grzałka przepływowa w pompie.

W najkrótszym programie mycia (45°C, 30minut) grzałka i wentylator Zeolith w ogóle się nie są aktywowane, zmywarka od razu rozpoczyna pracę od głównej fazy mycia i pomija też końcowy program suszenia.
    Tak to przynajmniej działa u mnie.
    Używanie na dłuższą metę tylko tego programu 30minutowego jest szkodliwe dla zmywarki bo powoduje, że w komorze z Zeolithem zbiera się coraz więcej skroplonej wilgoci, która zapycha Zeolith i zwiększa ryzyko, że do wentylatora dostanie się woda.

0